מס' צפיות - 598
דירוג ממוצע -
ארי שביט : עוד עיתונאי שעלה לו משהו למח...
בעקבות המאמר "הערת אזהרה" של ארי שביט (מחווה ל"אני מאשים"?) והכמעט רעידת-אדמה בתקשורת "ההמומה".
מאת: הלל אקוטונס 04/02/09 (22:37)

ארי שביט הוא אולי עיתונאי ותיק, בעל-טור מוכר ופרשן מבוקש בתכניות פופוליטיקה ואקטואליה - יש לו -לצערם של מעריציו- את הנטייה הנפוצה במחוזותינו, נכנה אותה "דן-מרגליות" לצורך המחשה, לשים עצמו על תקן "שופר האומה" ולהוציא ממקלדתו מאמרים הזויים ותלושים מכל בסיס של הצדקה, שלכנות אותם "בלתי מבוססים" יהיה ה-התגשמות פאר-אקלנס של המושג "לשון המעטה".

 

ובכל-זאת היום, נדמה כאילו שביט שבר אפילו את השיא של עצמו : בטור-בוקר בעיתונו "הארץ" שכותרתו "הערת אזהרה", מנה זה את מיגרעותיה של ציפי לבני -"כפי שנמסרו לו מפי תריסר מקורביה" כדבריו, מעניין שטרחו להישאר בעילום שם, "המקורבים" (...)- רובן ככולן הקנטות ילדותיות, קנטרניות ומגוחכות, סובייקטיביות להחריד ובלתי ניתנות להוכחה או להכחשה שכן הן עוסקות בתכונות אופיו של אדם, ועל פי כל אלה מסכם המלך ארי שביט הראשון (או האפיפיור ארי שביט הראשון, מי שבאמת המליך מלכים בעידן הפיאודליזם באירופה), ש"ראו אוזהרתם !" וש"ציפי לבני אינה ראויה להיות ראש ממשלה בישראל !"... מי אתה, איך קבעת ולמה עשית זאת בעיתוי המסוים הזה - רק שביט (ואלוהים) יודע(ים).

 

 אינני יודע למי היה סבלנות לקרוא את הסמרטוט הזה עד הסוף, לי זה העלה זיכרונות משיעורי ההיסטוריה של כיתה יא', עת המחזנו את 'משפט דרייפוס' ואני הייתי זה שצריך היה לשחק את הסופר הצרפתי אמיל זולה, בשעה שכתב את מאמרו/מכתבו הפתוח המפורסם ביותר (ובכלל, אחד הפריטים העיתונאיים האדירים בתולדות האנושות) - "אני מאשים"; זה ארי שביט : אמיל זולה במשפט דרייפוס... ולא חשוב שאין כאן שום בסיס להשוואה - המעמד הוא הכח, גם אם נטלת אותו לעצמך ולא זכית בו עפ"י קונצנזוס עממי רחב, שבא להכיר ביושרך האישי ובאומץ לבך הציבורי.

 

באופן אישי נראה לי -ואני קורא את מאמריו לא מעט שנים- שכמו רבים ולא טובים לפניו, ארי שביט שבוי תמיד ועדיין בקונספט 'העיתונאי-סלבריטאי' ויש לו דחף בלתי נשלט לחיפוש תשומת לב אגב הדלקת מדורות שלהבותיהן נישאות למרחוק. הוא הבין היטב מה הוא כותב וידע שעוד היום, יעסקו במאמרו ובעניינו כל מלחכי-הפינכה, נסיכי התקשורת בעיני עצמם, אנשים מצחיקים שהתייצבו הבוקר אל מול כל מיקרופון רענן רק כדי להצהיר - "אני גדלתי עליו ואינני מבין את צעדו"...

 

ואני אומר, באמת עם כל הצניעות, אל תחפשו סיבות ואל תעבדו קשה : ארי שביט הוא פשוט אידיוט.

הכותב הוא מנהל התחום החינוכי ויועץ טיולים בחברת "טללים תיירות חינוכית". מורה לגיאוגרפיה, הסטוריה ומורשת בתיכון המקיף א' באר-שבע. נשוי ואב לשניים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 4 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
קראתי את המאמר של שביט ואת הטור שלך...
עמנואל שלמון 05.02.09 (11:42)
2.
אני פחות שוק מארי שביט...
הלל אקוטונס 05.02.09 (14:34)
3.
לאקוטונס...
עמנואל שלמון 05.02.09 (17:00)
4.
שביט לא עוצר באדום. העיתונאי המטונף
רם 05.02.09 (21:45)