מס' צפיות - 963
דירוג ממוצע -
הישרדות איי הפנינה, פרק 9 - שלום חבר, אדיוס לוקו
נפרדים מעקר הבית ששעשע אותנו או לפחות עלה על העצבים למתמודדים שאנחנו אוהבים לשנוא ואפילו לא מספרים לנו למה, כדי לא לפגוע בפרטיותו (ואני שואל איזה פרטיות? זה ריאליטי, רבאק)
מאת: טמיר כהן 29/01/09 (08:50)

תצא בחוץ
 

היה שבוע קשה. כמעט שלא ישנתי כל השבוע. נכון, כבר הדליפו כמעט בכל מקום ברשת שמאיר הוא זה שהפר את החוקים והולך הביתה, אבל הפרומו הדרמטי הלחיץ אותי והכניס אותי למתח, תוך ציפייה להבין מדוע לקחו לנו את עקר הבית השרוט ששעשע אותנו לפרקים ואם לא שעשע, לפחות עלה על העצבים למועמדים שאנחנו אוהבים לשנוא. בעונה יבשה כמו זו, מאיר, עקר בית תל-אביב, הכניס לפחות קצת עניין ולא מעט משפטי מחץ. אבל תסמכו על ההפקה שתהרוס גם את זה ולכן בצעד תמוה שמטרתו "למנוע בפגיעה בפרטיותו של המתמודד" (ואני שואל איזה פרטיות?, זה ריאליטי, רבאק), אפילו לא סיפרו לנו מה הוא עשה ונאלצנו להסתפק בעדויות שמיעה של שבטו שטען שהוא עשה בלאגן עם נהגי הסירות המקומיים או בשמועות ברצו ברשת לפיהן הוא גנב אוכל מההפקה.

 

קראו עוד בפרשן על הפרקים הקודמים בהישרדות 2:

הישרדות איי הפנינה, פרק 1 - תגדיל לי בדולר

• הישרדות איי הפנינה, פרק 2 - ים של טיפשות

הישרדות איי הפנינה, פרק 3 - הבובליל של העונה

הישרדות איי הפנינה, פרק 4 - שפכו את דמם

הישרדות איי הפנינה, פרק 5 - לא מתרומם

הישרדות איי הפנינה, פרק 6 - עונה חדשה, אותו תרגיל

הישרדות איי הפנינה, פרק 7 - בוחשים קודחים ובוחשים

השרדות איי הפנינה- פרק 8- כוחניות בשבט בארו

  

העובדה שמתמודד מורחק מהמשחק, בגלל שהוא עבר על החוקים היא צעד דרמטי ונדיר בנוף של הישרדות, מה שרק ממחיש כמה מאיר הוא מיוחג', אבל שוב, הדרמה בפרומו הייתה הרבה מעבר לדרמה על החוף באיי הפנינה וההפקה הצליחה להפוך את הרחקתו של מאיר להודעה יבשה למדי. כרגיל, אפשר לסמוך על מאיר שהוא לא הולך בשקט אף פעם ולכן לפני עזיבתו, הספקנו לקבל את מאיר מפריע לכל השבט לישון ואז פוצח באיומים "אני אפרק אותם, אני אזיין את כולם" שלא היה ברור למי הם מופנים, אבל הן הפחידו את גיא, הדליקו את אפרת והכניסו את בשבקין בשמחה, למצב קרב. נשאר לנו רק להיפרד מעקר הבית שחזר להטריף את אשתו וחבריו ולהטיל מורא על שכונתו. שלום חבר. אדיוס לוקו.
 
מעבר להדחה הממוסמסת של מאיר קיבלנו פרק משעמם למדי עם משימת פרס שהופכת למשימת אדונים ומשרתים וחושפת לנו עוד יותר את האופי האמיתי של שבט קניבה ועם אתגר חסינות אינטנסיבי שבחן את כוחם הפיזי והמנטאלי עד הקצה.
 
אדונים ומשרתים, עריצים ונחשים
 
לאחר מספר משימות פרס בהם חילקו פרסים עלובים למדי כמו כמה לחמניות עבשות עם חמאה, הפעם היה מדובר בפרס גדול מאוד שכלל חומרי בנייה, ציוד דיג, ערסל ופירות, או בקיצור כל מה שצריך כדי להפוך את המחנה לנוח ולהגדיל את מקורות המזון. כאילו זה לא מספיק, הוכרז כי השבט המנצח יהיו אדונים ליום אחד בעוד המפסידים ישרתו אותם, יסחבו עבורם את הפרס למחנה ויעשו כל מה שיתבקש מהם, כולל להיעזר בחומרי הבניה ולשפר את המחנה של השבט היריב. בקיצור, פרס שווה ביותר או כמו שזוארץ אמר "יש לכם הרבה מאוד סיבות לנצח והרבה יותר סיבות לא להפסיד". נשמע קצת כמו משפט של מושון.
 
המשימה כללה איסוף חמישה פרטים מאוצר על קרקעית הים והכנסתם לתיבת אוצר שגם היא נמצאת על קרקעית הים. אחרי איסוף כל הפריטים יש להוציא את הארגז הכבד מהקרקעית אל החוף. למרות שנטע לי שיקרה לשבט שלה ולא הצליחה להכניס את הגביע שמצאה לארגז, ולמרות שבשבקין שחה לכיוון אחר ביציאתו מהמים, אפשר לסמוך על החולשה של שבט בארו וקניבה הצליחו עדיין לנצח. לאף אחד בשבט בארו לא היה אוויר לעזור לעידן להוציא את תיבת האוצר מהמים והם הסתפקו בלצוף על המים מעליה ולפרפר כמו חבורה של פוסיות. האמת שהיה נראה כאילו הם עומדים כולם (חוץ מעידן) לטבוע. כשאני חושב על זה, אולי עדיף ככה. כשכבר התחילו בשבט בארו לקדם את הארגז יואב הביא לנו את הפרשנות המושכלת הרגילה שלו ואמר "ככל שהתיבה התקדמה למים הרדודים יותר, לשבט היה יותר אוויר בריאות". וואלה גאון היואב הזה. בשלב מסוים כשהניצחון של קניבה היה ברור, איגור הרים ידיים והפסיק לעזור לסחוב את התיבה והוכיח שהוא לא רק גס ולא נחמד, הוא גם תבוסתן.
 
חזרה במחנה קניבה אנחנו מגלים את האופי האמיתי של קניבה. אנסטסיה הפרינססה רצתה בעיקר לקבל מסאז', גיא ונתן קצת התבאסו וניסו להעביד את קניבה בעדינות, אריק הנחש, היה עסוק כרגיל בקידום האסטרטגיה שלו ובהכנת הקרקע לאיחוד שכדאי שמישהו יזכיר לו שיש עוד חודשיים בערך, עד שהוא יקרה. אבל מעל לכולם גילינו את אפרת, שכנראה שולטים בה בעבודה, בבית ובכל מקום שהיא הולכת אליו, אז היא ניצלה את זה לרדות בשבט בארו בעריצות גובלת בגועל. ברגעי השיא של המשימה, קיבלנו את עידן נס על נפשו מכריש שבהתחלה הוא הגדיר כ"כריש בגודל חצי מטר" ואח"כ הוא אמר שהוא היה בגודל שלו, הגמד. בנוסף, קיבלנו את אופיר בקטע מסאז' סוער לעכוז של אפרת. אחרי שהלכתי להקיא בשירותים וחזרתי, הייתי חייב לתהות אם אופיר הזה בכלל הומו, שבוע שעבר הוא צירפת את סיון, השבוע הוא גמר על אפרת, מה השלב הבא? מנאז' עם מירית ומעיין?. בסיום המשימה אפרת גייסה את מירב מאמציה להיות נחמדה ונתנה לשבט בארו שלוש אנונות שתהיינה בשלות בעוד חודשיים בערך. נשמה.
 
מפה ואילך, עד משימת החסינות, אנחנו רואים את קניבה אוכלים, בולסים, טוחנים, גורסים, מעלים גירה, לועסים, אוכלים, טוחנים, מכרסמים, אוכלים, אוכלים אוכלים ואוכלים כאילו אין מחר. בדיעבד, בשביל אחד מהם באמת אין מחר. אגב, קשה לי להאמין שהם כל כך טיפשים ולא מבינים שצריך לשמור אוכל להמשך, קשה לי גם להאמין לשבט בארו שחושב שזו אסטרטגיה של קניבה כדי לנצח משימות, כי אין שם מספיק שכל כדי לחשוב על זה וכי ממילא זה לא ממש עובד להם.
 
סוחבים
 
חזרה בבארו, הם מחליטים להעתיק את האסטרטגיה של קניבה ולאכול יותר לפני משימה כדי לצבור כוח ולנצח. גם כאן אני לא קונה את זה כי הרי הם ניצחו ברוב משימות החסינות למרות הרעב. נראה לי שהם פשוט היו רעבים וחיפשו תירוץ לאכול. אופיר מתרגש מזה, "מרגיש כמו ארוחת בוקר של אלופים, אפילו דיוה מתקצבת המזון הראשית אכלה איתנו" ואני תוהה מה ריגש אותו יותר, דיוה או האורז.
 
את אתגר החסינות הפעם לקח לזוארץ בערך רבע שעה להסביר, כאשר בפועל כל שבט חילק בתורו שקים של עשרה קילו שנתלו בשני קצוות של מקל והוחזקו ע"י חבר מהשבט השני על כתפיו. בכל שבט היו שלושה שסחבו את השקים. איתי אמר לנו בתחילת המשימה שהוא חיכה למשימה כזו כי זה מה שהוא עשה כל הצבא (עובד רס"ר שפיזר שקי חול במחנה?) והיה ברור שכמיטב המסורת הוא יהיה זה שיפשל. אחרי שהוא נפל ראשון הקרב כבר הוכרע משום שאופיר עזר לעידן עם הנטל בעוד גיא נשאר לבדו. את הבנות אני לא סופר, כי גם המתמודדים לא ממש ספרו אותם.
 
במהלך המשימה גילינו ששני הגיבורים של השבטים, עידן וגיא, חושבים על האחיינים שלהם כדי לקבל כוח. בעוד עידן אומר שהוא לא ייתן למוט ליפול כי זה ייפול על יהלי, גיא אומר שהוא חושב על האחיינית שלו יולי ושהיא "קציצה לא נורמאלית". עם דודים כאלו, מי צריך אויבים.
 
במהלך המשימה גילינו שההפקה יודעת לביים גם את איתני הטבע. בדיוק כמו באתגר הכוח מהעונה הראשונה בין מושיק לנועם, שבמהלכו החל לרדת גשם זלעפות, זה קרה גם הפעם כשלפי החישוב של גיא "כל שק של 10 קילו הפך לדעתי ל13 קילו" וזוארץ מתפייט "איתני הטבע מול הרוח האנושית, קרוב לשעה המתמודדים האלה מחזיקים עשרות קילוגרם". אני יודע שכותבים לו את זה, אבל הוא נשמע פאתטי מתמיד. כאילו כדי להוכיח לנו שאכן הכול היה מבוים, איך שנגמרת המשימה, נגמר גם הגשם וזוארץ יכול להכריז על המנצחים בסביבה יבשה. או זה, או שחזרו יותר מאוחר לצלם את ההכרזה, בכל מקרה, זה היה מעורר השתהות (הפקה כל יכולה) ומעצבן גם יחד.
 
בסיכומה של משימה, בארו ניצחו בזכות עידן (או בזכות איתי אם תשאלו את בשבקין) וקניבה ידיחו חבר נוסף בשבת ושוב יהיו להם שני חברי שבט פחות מלבארו.
 
המשפטים של הפרק
 

  • "רק דבר אחד עבר לי בראש, אסטרטגיה, אסטרטגיה, אסטרטגיה" - אריק, חתרן בלתי נלאה.
  • "דיוה לפי מה שהבנתי עד עכשיו היא מושכת החוטים העיקרית בשבט בארו. בתור מושך חוטים עיקרי בשבט קניבה, זה היה מן מפגש פסגות". אריק במפגן צניעות. אני מוכן לשים כסף שהוא היה ילד כאפות ושחזרה בבית הוא טיפוס דחוי ובודד.
  • "מה שעבד עם מיכל באי הגלות, עבד גם עם דיוה המשרתת". אריק, מוציא מדיוה את סודות הגרעין של בארו שכוללים שתי עובדות סה"כ, דיוה-עידן-איגור הם הגרעין השולט וכולם שונאים את מיכל. וואלה ממש חקירה של השב"כ.
  • "דיוה נתפסה בעיני כאישה מאוד פסיכוטית. היא מנהיגה משטר טרור שם בשבט בארו. מרחוק היא נתפסה בעיני כדמות אסטרטגית שיודעת להוביל מהלכים. על פניו זה בנאדם שאני רוצה לכרות איתו ברית ולהמשיך איתו הלאה, בפועל היא כל כך מסובבת, כל כך פסיכוטית, כל כך לא אמינה בעיני. יהיה לי מאוד מאוד קשה לתפקד איתה, לכרות איתה בריתות או משהו כזה". אריק, סופסוף בין כל הברבורים, אומר גם דברי טעם.
  • "אני מתה עליו, הוא בחור מדהים מדהים מדהים". דיוה על אריק, לא מזהה נחש אפילו כשהוא זוחל לה מטר מהפרצוף ומוכיחה כמה היא מנותקת מהמציאות.
  • "זה היה דג ראשון, בעצם דג ראשון שלא הגיע מהידיים המלוכלכות שלנו". בשבקין מתפייט ומשאיר את נימוסי השולחן שלו מאחור.
  • "תכירו את סיפתח. עידן מלך לגמרי". גיא, מציג את הדג שעידן תפס לשבט קניבה. טוב, אחרי התקף הלב של צ'יקיטה בפרק הקודם, הם באמת צריכים חיית מחמד חדשה.
  • "עידן עמד שם כמו אל יווני, שום שריר בגוף שלו לא זז, יציב כמו סלע, כמו מלך, הוא הצוק של השבט". מעיין מתלהבת מעידן במשפט שנשמע כאילו נכתב במקור לזוארץ.
  • "ביקשתי מאלוהים כמו תמיד שייתן לי כוח והייתי איתנה, לא זזתי לשנייה" - מירית מלאה ברוח קרב ולא שמה לב, שנתנו לה כולה עשרה קילו לסחוב.
  • "הכוח רצון. ה"רבאק" כמו שנתן קורא לזה, זה מה שהביא אותי להחזיק את זה". אפרת מסבירה איך סחבה ארבעים קילו על הגב ומראה שגם היא יודעת מי המלך של התכנית.

בפרק הבא, אויה, בשבקין על הכוונת. יותר נכון שאריק הנחש מתסיס את איתי וגיא נגדו והם מנסים פסידים לו בכוונה באתגר החסינות האישית. אם זה יצליח הלכה העונה סופית אל תהום השיממון. בינתיים, אפרת שהלכה לאי הגלות רוצה להסתבך עם דיוה ומתחילה לפנטז על עידן. 

הכותב הוא כותב הבלוג מיומנו של פסיכופט מתורבת

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
לפי דעתי...:)
בר המותק!!!!! 07.02.09 (19:37)