מס' צפיות - 336
דירוג ממוצע -
תע"ל, רע"מ ובל"ד IN ליברמן צדק אבל OUT
וזה ממש חבל, שערבים בישראל עדיין לא רואים את מדינתם לפני כול דבר אחר כולל לפני ה"אחים" מעזה. זאת הדמוקרטיה ה'גרועה' במיטבה.
מאת: בעז לביא 21/01/09 (18:02)

ואיני בטוח , שבדמוקרטיה כמו ברוסיה למשל, לא היו מסיימים "אזרחים" כטיבי,טאלב, טהה וזחאלקה בארכי פולג גולג.

 

מעולם עוד לא נתקלתי באזרחים שכל כך שונאים את מדינתם וכל כך מפרגנים לאויביה ועוד נלחמים על זכויות שקופחו.

בעיקר איני יכול להבין יהודים שמעלים להם בהכנעה "קורבנות" של סימפטייה אמפטייה וליקוקיזציה, וממש דוחפים אותם

להשטנה כנגד המדינה בה הם חיים.

 

ריבונו של עויילם, הרי  במלחמת העולם ה-1, במילחמת כרים, מלחמת האזרחים באמריקה, באיפה לא, נלחמו בני אותה דת וגזע אלה באלה, קודם כל למען ארצם או מטרותיהם. האם היו יהודים במילחמות אלה שקראו להפסיקן כי אלה מלחמות אחים? מי לא זוכר את שירו המפורסם ש טשרניחובסקי על שני אחים יהודים שבמילחמת כרים לחמו זה נגד צבאו של זה, ובאחת ההתקלויות זיהו איש את אחיו כאשר ירו זה על זה, לאור ברק היריה. זאת עובדה מאד כואבת, אבל כשאזרח מדינה 'נשען' על לאומיות

 

במובנה הדרשני, הוא קודם כל מגן על מולדתו או מדינתו, זאת שמשמשת עבורו ממ"ד בטחוני, כלכלי, סוציאלי וחינוכי.

אצל הערבים במנטליות, במזה"ת, קיימת 'אומה ערבית'. ננניח שאיני מתנגד למונח, מאידך הם שפכו ושופכים כל כך הרבה דם בינם לבין עצמם, עד שתהה זאת ממש בושה לאינטליגנצייה לקרוא אלו לאלו "אחים". נכון וזה קורה(וכבר כתבתי על-כך) רק שישראל מעורבת(עובדה מה לעשות).

 

אבל אתם ערביינו, שלא מפסיקים להטיף ל'יהודים' על מדינה דמוקרטית, בואו מלאו כלל ראשון במדינה ודמוקרטיה. היו נאמנים לארצכם! חושו לאומיות ! דברו עברית כשפת אם ! כי זאת השפה המובילה במדינה (ואז גם תחושו שנוי לטובה במנטליות). אחר-כך ניתן לדבר גם על שירות לאומי, או שירות בכלל וזיכרו, גם הדרוזים הינם ערבים, אבל ראו את ייחסם למדינה, ראו את הדגל עם המגן דוד הכחול מתנוסס בגאווה על בתיהם. זאת לאומיות ! (וגם בקרבם יש כעסים ואופוזיציות שמאל כמו אצל היהודים, אבל האסטרטגייה הכללית שלהם לאומית ומנצחת).

 

לפעמים אני חושב, כמה חבל שאי אפשר להחכיר מיפלגות כנ"ל למדינות ערב ל-99 שנה, מה שבטוח הוא שאחרי חודש הם היו מנסים להחזיר לנו את הסחורה. כמובן שלא הינו קופצים על ה'מציאה' , שייהנו גם הם קצת!  למה מה קרה?

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
בדמוקרטיה יש קשיים>>>>>>
zvidoc 22.01.09 (10:05)
2.
אבל יש גם 'מנגנונים' שדואגים שלא תהרס
בעז לביא 22.01.09 (11:13)