מס' צפיות - 428
דירוג ממוצע -
הישרדות איי הפנינה - הכריזמה של נטע-לי
מאת: עדית- יועצת ארגונית 21/01/09 (12:26)

נטע-לי היא האדם האהוב ביותר על הבריות, בקרב שני השבטים. שני השבטים מחבבים אותה. בואו ננסה "לפרק" את הכריזמה שלה למרכיבים:

 

• א. היא אסתטית.

• ב. היא עדינה.

• ג. היא אינטליגנטית.

• ד. מדברת בצורה מאד שקולה. תמיד. שוקלת את מילותיה.

• ה. יש לה נושאי עניין משותפים עם הקבוצה, והיא חושבת בעניינים לעומק כך שמעניין להקשיב לה.

• ו. לא יוצרת קואליציות.

• ז. לא מבקרת אנשים.

• ח. לא מרכלת.

• ט. מעניקה חום- מחבקת את הבנות הרבה ובחום.

 

במצב הזה של התחרות , המתמודדים מחפשים קירבה רגשית (הזנה רגשית, או בקיצור- רגשות הדדיים לא של אהבה דווקא), כי זה יאפשר להם להתמודד עם המציאות הלא נוחה. דבר שני שהם מחפשים הוא אדם שיכולים ליצור עימו אמון. זאת, כדי שיחושו יותר בטחון לגבי מעמדם בשבט. כך זה, אגב, גם בחיים. נטע-לי מספיק אטרקטיבית כדי שיחבבו אותה (תכונות א-ה) והיא משדרת אמינות רבה (תכונות ו-ט).

 

ראו איך אתם פועלים במקום העבודה שלכם- האם אתם מעוניינים דווקא באנשים המקרינים אמינות על פני אנשים אטרקטיביים, שלא משדרים זאת? אם זה המצב, יכול להיות שאתם במצב של הישרדות במקום העבודה.

 

שבט קניבה- במצב הזה של גל ונטע-לי, שאינם בשבט, תחושת הבטחון של כולם מתערערת. נטע-לי האמינה עברה לשבט אחר, גל, שתרם לאוירה נוחה יחסית בשבט, עזב. השבט התחלק לשניים. על אפרת אי אפשר לסמוך, ועתה גם הגיע מאיר, שמסכסך בין הצדדים והופך את הכל לסדום ועמורה.

 

הקואליציה החזקה היחידה שקיימת כרגע היא בשבקין-גיא-איתי, שהם גם זוכים בחסינויות. גם אפרת יכולה לקחת חסינות. אריק ואנסטסיה מאוחדים יחסית אבל חלשים במשימות.

 

בשבט בארו בטחונה העצמי של מיכל מתחזק בשל הצלחתה העצומה במשימת הפרק הקודם. השבט מחבק אותה על תרומתה להם (עירית, האויבת המושבעת שלה, מחבקת אותה), ושתיהן נראות שמחות על שהסכסוך נגמר. סביר להניח שגם לדיוה יש יד בענין. הקואליציה של מיכל ומאיר איימה עליה, והעובדה שהוא עבר יחד עם העובדה שמיכל התאמצה למען השבט, היא הזדמנות נהדרת להשבת מיכל לחיקה ופירוק הקואליציה.

 

נטע-לי נכנסת לשבט, ומתקבלת בשמחה על ידיו. הבנות מקבלות אותה ראשונות ולכל אחת היא מעניקה חיבוק חם וארוך. דיוה צריכה אחת כזאת כיד ימינה.

 

בברכה,

 

עַדית- יועצת ארגונית

ייעוץ להתמודדות עם אנשים שמקשים עלינו

jane38@nana.co.il

הכותבת היא עדית ג'אנה- יועצת ארגונית בעלת 2 M.A. בתחומי מדעי ההתנהגות. מייעצת למתמודדים עם בריונות נפשית בעבודה ובבית הספר, וכן תומכת במתמודדים עם בן/בת זוג מתעתעים רגשית. 050-7220126.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
י. היא מכוערת ! ל"ת
ס 22.01.09 (09:16)