מס' צפיות - 4745
דירוג ממוצע -
הישרדות איי הפנינה, פרק 6 – עונה חדשה, אותו תרגיל
מאת: טמיר כהן 18/01/09 (15:34)

אי אפשר שלא להתחיל את הביקורת הפעם עם מחאה על שני התרגילים המסריחים של ההפקה. אחרי שכבר חשבנו שהמשחקים האלו נשארו נחלתה הבלעדית של העונה הראשונה, בא הפרק השישי והראה לנו שכמו כל כלב זקן, ההפקה לא יכולה לשכוח את התרגילים שלה. זה התחיל בהחלפת השבטים שנעשתה בין מאיר לנטע-לי, שאי אפשר שלא לתהות אם היא לא באה להגן על מאיר שהיה בדרך החוצה בשבט שלו. אני לא רואה שום סיבה אחרת נראית לעין להחליף ביניהם. בכלל, ההגנה על מאיר שעד כה בעיקר יצא פאתט רק מעידה על הרמה הנמוכה של העונה עד כה בעיקר מבחינת החומר האנושי.

 

קראו עוד בפרשן על הפרקים הקודמים בהישרדות 2:

הישרדות איי הפנינה, פרק 1 - תגדיל לי בדולר

• הישרדות איי הפנינה- פרק 2: ים של טיפשות

הישרדות איי הפנינה - פרק 3 - הבובליל של העונה

הישרדות איי הפנינה, פרק 4 - שפכו את דמם

הישרדות איי הפנינה, פרק 5 - לא מתרומם

 

יכול להיות שאני עדיין מושפע מתרגיל ההגנה על דן מנו מהעונה הראשונה ואפשר לתת להפקה להינות מהספק משום שבארו ממילא לא הלכו למועצת השבט, אבל על התרגיל שעשו עם הגזען מארסוף קשה לעבור לסדר היום. כל מי שמכיר את הפורמט האמריקאי של הישרדות, יודע שכאשר מתמודד נפצע, אם הוא לא יכול לחזור חזרה מיידית או לפחות עד מועצת השבט הקרובה, הוא מודח מהמשחק. לפעמים זה אפילו בא על חשבון ההדחה של אותו שבוע ולא מדיחים אף אחד, כדי לא לקצר את המשחק. זה בדיוק מה שקרה עם גל. הפציעה שלו דרשה ממנו להישאר בבית החולים ועל פי חוקי המשחק, אין דרך אחרת והוא לא יוכל לחזור למשחק. אבל ההפקה לא נתנה למהלך הטבעי של העניינים לבלבל אותה, בדרכה לסחיטת עוד קצת רייטינג עם מלודרמה זולה ולכן קיבלנו סרט וידאו של גל, מלטף את האגו לחבריו ואז מבקש בקשה חברית שהם ידיחו אותו במקום להדיח מישהו אחר מהשבט. אם חוקי המשחק מחייבים את יציאתו, למה צריך לעשות לנו הצגות. למה להציג את זה כאילו שבט קניבה היה צריך לאשר את הדחתו כאשר לפי חוקי המשחק, הוא יצא מהמשחק ברגע שהוא נפצע ולא יכול היה לחזור.

 

סאדו על החוף על החוף על החוף על החורף

  

אחרי שלא הצליחו למכור לנו את נטע-לי כדוגמנית כוסית, אחרי שאפילו הסטייליסט הצמוד של ההפקה הפך אותה לפוקהונטס, אבל לא הצליח להסיט את תשומת ליבנו מפני החזרזירה שלה, הגיע הנסיון הנואש למכור לנו אותה כסוג של גבירת סאדו עם שוט. כדי להשלים את התמונה, הוסיפו לה עבד נרצע, או עקר בית תל-אביב אם יותר נוח לכם לקרוא לזה ככה, כאשר ברור היה להפקה ולכולנו שאותו גבר פוסית לא יצליח לנצח אותה וישלים את תמונת השליטה שלה. אי לכך נטע-לי הצליחה להצליף את דרכה עם השוט לנצחון בדו קרב על אי הגלות, שכלל קרב הצלפות שמטרתו הפלת פירות שונים מעמוד ולקבל את הרמז לפסלון שכבר נמצא בידיו של אופיר. תגובתו של העבד הנרצע מאיר להפסד חוסכת לי את הצורך לסכם: "לא הופתעתי, אין לי נסיון בשוטים, אני לא מרביץ לאשתי והיא לא מרביצה לי, אנחנו לא בקטע הזה של ההצלפות". אני יכול להאמין שמאיר אכן לא בקטע של הצלפות אבל בטח ובטח שליצן הכפר הוא בקטע של שוטי, או שוטה לא קטן בעצמו.

 

בסיומו של האתגר, זוארץ מבשר להם כאמור, שהם חוזרים כל אחד לשבט השני, מאיר לקניבה ונטע-לי לבארו, כאילו המזל של קניבה, אינו מספיק גרוע. בינתיים בלילה בארו חוגגים ערב שבת ומתענגים על השקט הזמני, תוצר היעדרותו של מאיר. לו רק היו יודעים איזו מתנה הם קיבלו לשבת. ובינתיים מירית מספרת "הים הביא לנו איתו מתנה בקבוק רום. משקה רום לא היה בתוך הבקבוק אבל הריח שהיה שם הספיק". עידן - "כל אחד לקח סניפה ככה במקום שלוק". מזה אני מבין קודם כל שבארו, אחרי שלושה נצחונות רצופים באתגרי החסינות, שיכורי נצחון ושגם אחרי שנפטרו ממאיר, הריח שם לא משהו.

 

צלול פורסט, צלול

 

משימת חסינות אישית בשבט קניבה. זוארץ מבשר שמאיר חסין בדיוק כפי שחשבתי, כשהתירוץ הוא שהוא זכה בחסינות יחד עם בארו. אחרי שחשבנו כבר בשבוע שעבר שהמשימות קצת משעממות השנה, באה המשימה הזו ומוכיחה שעוד יש לאן לרדת, או לצלול. כל אחד מקבל צבע ועליהם לצלול בים ולמצוא צדפות שצבועות בצבע שלהם. מי שמוצא הכי הרבה צדפות זוכה. מאיר מראה לנו שהוא משכיל במיוחד ומפתח שיטה סודית בה הוא לא צולל אלא מחפש את הצדפות מלמעלה. הוא לא נותן לעובדה שהצדפות יושבות הפוך והצבע פונה כלי מטה לעצור אותו. זה קצת מזכיר לי את מושון שצלל עם הלפיד ואז ניסה להדליקו מה שגורם לי לחשוב אולי אחרי ההצלחה של העונה הקודמת, בכל זאת הביאו שני מושונים, אריק ומאיר. כמיטב מסורת המושון מאיר מנסה להסביר לנו את ה"חוכמה" מאחורי השיטה שלו: "פיתחתי את אסטרטגיית הבלרינה, אפשר להגיד כאילו, על קצות האצבעות עם העיניים למעלה". בסוף גיא זוכה בחסינות והוא ומאיר מוגנים.

 

מועצת הוידאו

 

זוארץ מנסה לדובב את קניבה אבל מדובר בשבט הכי משעמם עלי אדמות, בלה בלה בלה. מאיר "חד ההבחנה" טוען שבארו היו משעממים והשבט הזה נראה לו "יותר סתלבט בעיקרון, כאילו הכול מצחיק וכיפי" עם דגש על הכאילו. בעיקרון מאיר, הפרעת לנו לישון במהלך מועצת השבט הכי משעממת ever. כולם יורדים על אנסטסיה שלא עושה כלום והיא בוכה ואומרת שזה משהו שהיא לא שמה לב אליו, אולי כי גם זה דרש ממנה לעשות משהו. אז מגיע שלב סרט הפרישה של גל. הוא מספר שהוא בסדר ושמטפלים בו יפה ואז מחפש, ממש ממש בכוח, משהו טוב להגיד על כל אחד מחבריו לשבט, או בקיצור לשקר כל הדרך החוצה מהמשחק. לא שאני מאשים אותו, כבר דיברנו על כך שכל הסרט הזה היה תרגיל עלוב של ההפקה. לאריק הוא קורא איש סודו, לאפרת פיקחית וכריזמטית, לגיא אהוב הבנות ולאנסטסיה חמודה ופקחית למרות שהיא מנסה להסתיר את זה. הצליחה לעבוד עלי. איתי הוא ילד חמוד שלדעת גל יכול לנצל את זה שאוהבים אותו להגיע רחוק רק שזה שגל אמר את זה, מסמן מטרה על גבו. בשבקין מצחיק לדעת גל. והכי חשוב, אל תשכחו להדיח אותי, כי אין לכם ברירה אבל תעשו את זה בשבילי כי אני מקריב את עצמי בלבד שלם ובהנאה (או יותר נכון בגלל שהחוקים של המשחק מחייבים זאת וההפקה הכריחה אותי לספר לכם את הסיפור הזה).

 

המשפטים של הפרק

 

• מאיר, אחרי לילה על אי הגלות עם נטע-לי - "איזה לילה, אחושילינג של לילה, לילה של כלבים, כלבים אחול מניוקי". האם הוא מתכוון לנטע לי?. נטע לי בתגובה - "ראיתי שמשהו לא בסדר איתו, אני לא חושבת שהוא בנאדם נורמאלי, יש לו שריטה עמוקה". אני חייב לשאול את נטע לי, הרבצת לו עם השוט, איך לא תישאר שריטה?

 

• "לא צריך כוח פיזי כדי לנצח במשימות, זה גל לימד אותי מהיום הראשון ואני נשאר באותה ברית "גל" מיתולוגית". אריק, יומיים בלי גל ועוד לא מצא אילן אחר להיתלות בו.

 

• "אני משקר כמו שמעולם לא שיקרתי ואני אמשיך לשקר כי שקר הופך להיות נכס חיוני המשחק הזה. המשחק של הישרדות זה משחק שכולל שקרים, תככים ומזימות, שלושה דברים שאני מאוד אוהב. אפשר להיות רגועים, סופסוף מצאנו את המושון של העונה.

 

• "אני רואה את מאיר הדפ"ר ביותר עלי אדמות, מנופף לנו לשלום. אני נחנקתי, רציתי שאלוהים ייקח אותי עכשיו". "גם איבדנו את נטע לי הבלונדינית החביבה עלי וגם קיבלנו את מאיר הדפ"ר". אריק מראה שכמו מושון, גם אצלו אוצר המילים קצת מוגבל. מצד שני דפ"ר ודפ"ר עלי אדמות זה באמת מאוד שונה.

 

• "וואי וואי על החפירות" - אפרת, רואה את מאיר מגיע לאי שלהם ומסכמת את זה בפשטות גאונית ממש.

 

• "זה טורף מחדש את כל הקליפ ומבר לזה, לסבול את כל הקידוחים שלו זה יכול להיות בשבקין פי מאה". אריק, ממשיך לקדוח ולקדוח לאפרת על מאיר.

 

• "מה יותר טוב מזה? כרגע אני דג שמח כן? מה זה שמח? כאילו הכיר איזה שבט דגיגוניות שם בים". מאיר, מנסה את כוחו במטאפורות בדרכו העילגת.

 

• "בשבקין הוא סוג של בוב הבנאי, הוא כל הזמן עובד ויש לו תרומה נכבדת בשיפוץ החדש של המחנה" - איתי על תרומתו של בשבקין. מאיר - "לבארו יש מחנה יותר טוב. יש מיטה מוגבהת, פינת אוכל, יש ספסל, יש שולחן, מרפסת לכיוון הים. וילה חמישה חדרים, שלושים כיווני אוויר", מה שאומר שבשבקין אולי מתנחל אבל השיפוץ שלו הוא עבודה ערבית ליד זו של בארו. בשבקין, אותך לנסרין.

 

בפרק הבא אריק ימצא מילת תואר חדשות למאיר ויקרא לו "ערס מפגר", מאיר ישנה את דעתו על קניבה ויבין כמו כולנו כמה הם דפוקים "זה שבט לחוץ, דחוס ובעוט". בנוסף יהיה קרב פיזי מאוד והבנות של בארו תצרפנה אליהן את נטע-לי ותתאגדנה נגד הבנים. וההפקה, היא כנראה תמשיך לאכזב עם המשחקים שלה.

הכותב הוא כותב הבלוג מיומנו של פסיכופט מתורבת

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר