מס' צפיות - 720
דירוג ממוצע -
הישרדות 2 - "קניבה" מררו בבכי כשגל 'תרם הדחה' אך קבלוה באהבה וברצון
האם ישוב הענק הצהבהב לזירה כשהוא נושא על כתפיו את נסרין הבתולה המאוכזבת? או שמא ישוב לככב בראש חבר המושבעים כשלצידו היא "כרשמת בית-הדין"? אני קונה אופצייה א'.
מאת: בעז לביא 18/01/09 (11:28)

עכשיו יהיה זה בשבקין בודאי, שיחוש כי עליו להניח על כתפי המג"בניק שלו את "צרת השבט" ולהנחותם בלילות קרים ואפלים ובעת יגון ועצב אלי גבורות והתעצמות הנפש. אמש סיפקה לנו ההפקה "הפתעות", אם כי בתחלס, לא היה אחד שלא ניחש כי מדובר יהיה -ככל הנראה - בגל. ובכן, זה היה קטע סוחט דמעות ויחד עם זאת קומי (עד דמעות), כאשר  מפלי הניאגרה שזרמו שם מעיני החברים הנדהמים(כולל אפילו זוארץ, עם קצת מאמץ), 'החליקו' באבלם כי רב את קורבנו האישי של גל שזיכה אותם במתנת הדחתו (הדי צפוייה). אף לא אחד שם הגיב אינסטיקטיבית להצעתו בסגנון "ב'מת מה 'תה אומממארר..?."  כשברקע  שירם של חנוך ואיינשטיין "הוא עוד ישוב".

 

באמת, אני חייב לציין כי ההפקה עושה כמיטבה לגוון כאן את הספור ואפילו זוכה ללא מעט הצלחה. רק שלא יפלו ל"מלכודות דבש".

 

עם גלריה של דראמות פתאומיות (מתוכננות איסטנקטיבית היטב) שההמון הצופה בהן, לא ממש נופל בגינן מהכסא. אולי אפילו לשלב קצת "מצלמה נסתרת" (עם קורטוב של  צנזורה), כי כשצוות הצילום מתעאלק על 'כוכביו', האחרונים רק "מאד משתדלים" להיות טבעיים, הגם שקטעי רוגז למשל - כשהמצלמה היא מרכיב שולי -  מתקבלים  לא רע. אבל אי אפשר לומר נניח על מאן דבעי מקרב השורדים כי ב"שגעון ינהג" (ויש שם איזה עב"מ אחד כזה), כאשר בגבו כל הזמן מצלמה 'חופרת'.הוא לא  יתקע נאד בטעות, האמינו לי.

 

עכשיו לגבי התופעה הזאת ששמה גל. הוא במידה מסויימת מזכיר לי את ראש מועצת סביון שנטל פה חלק בתכנית קודמת, רק שהרבה פחות צנוע. גל היה באיזה שהוא שלב (אפילו די מוקדם) מודח בכל מקרה, לאחר שקסמו היה מתפוגג עם הזמן, כאשר כל שורד בספור הנוכחי היה "יוצא מפלומתו" ולא נזקק יותר לשרותי ה"מאנטור" האבהי (עאלק). גם גל רוצה כסף דחילקום, ומנסה בשוגג לכפות מרות על בני ביתו ולשמש "חצי כותל" בעיקר לבנות (ראיתם כמה קוננו עליו בעת הדחתו).

 

משחק כזה נזהר ממנהיגים מוצהרים ומצהירים. כי כשכבר לא צריך אותם, הם הופכים אוטומטית ובאופן די טבעי לאויב. תשאלו אפילו את מוישלה המלצר ("התמים, שאינו יודע לשאול") ה"שליימע'זל" מהשרדות א', איך כמעט הגיע לגמר עם ה"מסכנות" הזוחלת שלו.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר