מס' צפיות - 1869
דירוג ממוצע -
ביקורת אלבום: יוני פוליקר - "כלום"
יוני פוליקר נמצא בנקודה שלו בזכות שירים אמתיים ומלודיות טובות בהחלט ... דיסק הבכורה של פוליקר הוא שלב מהותי בדרכו כזמר יוצר ...
מאת: הסקיצה פלוס 18/01/09 (03:08)

מאת: ניר סננס

 

יוני פוליקר עושה רוק, דיסק הבכורה של פוליקר הוא הרבה מיותר מ"כלום" כשם הדיסק. פוליקר מזכיר לנו שבמשפחה שלו הכל מתחיל בגיטרות. למי שהקשר המשפחתי עדיין לא ברור, זה המקום להגיד שיוני הוא האחיין של יהודה, לא שחלילה יש עניין לחשוב שזו הסיבה שהביאה אותו עד הלום. נהפוכו. יוני פוליקר נמצא בנקודה שלו בזכות שירים אמתיים ומלודיות טובות בהחלט.

פוליקר התחיל לנגן מסתבר כבר בהיותו ילד, את צעדיו הראשונים עם גיטרה של ממש עשה כנער ותחילה כתב שירים באנגלית ובגיל עשרים כבר הרגיש מספיק בשל לכתוב בשפת הקודש. פוליקר הצעיר מביא את עצמו לדיסק, כפי שהוא, נקי וצלול, הכי חשוף שיש, פוליקר מתוודה על מה שאחרים מזמן רוצים לשכוח, התחושה והרגש עובדים אצל הבחור שעות נוספות ופרט לסאונד הרוקיסטי של התקליט ניתן לזהות את פוליקר כשברירי ומתלבט.

 
הדיסק שמכיל 14 שירים נפתח ב"שונא לאהוב" שקיבל פירגון גדול מתחנות הרדיו בישראל, נמשך עם "חלב חמוץ" שיר אהבה וגעגוע, שיר מספר 4 בתקליט - "ילד של אוויר" הוא שיר אישי ולא פשוט, פוליקר מקלף את עצמו אל מול המאזינים: "כל חיבוק מזכיר, אני ילד של אוויר, אבא ואמא לא קונים בכסף". על פניו עושה רושם שהדיסק מבחינת הלחנים הוא ברמה מאוד גבוהה, השימוש בגיטרה חשמלית נעשה בטוב טעם וגם אלו שלא תמיד מתחברים לצליל המרעיד יקבלו את השירים החדשים בצורה שנעימה לאוזן.

רצועה מספר 7 היא רצועה אינסטרומנטלית העונה לשם "כלום" כשם הדיסק, היא נשמעת כמו חיפוש אחרי תחנה ברדיו או חיפוש של דבר שלא הניב דבר. קשה לזהות את פוליקר הצעיר על אריזת התקליט, שכן האריזה בצבע שחור ולבן ודמותו של פוליקר מאוזנת, וקשה באמת לראות את דמותו באופן ברור, בהפקת הדיסק לקחו חלק מרכזי יעקב גלעד ויהודה פוליקר. יוני מבקש להודות לחבריו ומכריו על העזרה והתמיכה בשעות הקשות - טרם יציאת התקליט כמו כן הוא לא שוכח את העצים בירקון את הציפורים, השמיים והכוכבים.

 
דיסק הבכורה של פוליקר הוא שלב מהותי בדרכו כזמר יוצר, דווקא בתקופה בה המון זמרים מתעסקים ביחסים עם בורא עולם, פוליקר נובר בעצמו ובעבר, שכן אם הוא יצליח להישאר במקום הטבעי שלו, המקום ממנו הוא יצר עד עכשיו ולא להישאב אל תוך המיינסטריים ויצליח לשמר את האיכויות והאמת שיש בדיסק הנוכחי, נכונו לו עוד ימים רבים בתעשייה.

קישורים : לעמוד המייספייס של יוני פוליקר

 

לאתר הסקיצה פלוס

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
נהפוך הוא ולא נהפוכו ל"ת
אבשלום 07.11.10 (04:07)