מס' צפיות - 3620
דירוג ממוצע -
הישרדות איי הפנינה, פרק 5 - לא מתרומם
מאת: טמיר כהן 15/01/09 (00:47)

לא אני לא מדבר על מאיר ההומופוב או על התקף בערות חדש של בשבקין, אני מדבר על העונה החדשה של הישרדות, שלמרות הליהוק של שני גייז מוצהרים (ועוד גי"ז אחד) לא מצליחה להתרומם. האמת היא שזה גם לא ממש מפתיע אותי, אחרי שהתייחסתי בכתבה הקודמת גם לפרומואים של "הישרדות", בהם יוצרים דרמות יש מאין. כולם יודעים שאם יש דרמות ועניין של ממש על האי, אין צורך להמציאן בפרומואים. אז נכון שגל נפצע ופונה מהאי, אבל שאר ההתרחשויות בפרק היו חיוורות ומשעממות.

 

קראו עוד בפרשן על הפרקים הקודמים בהישרדות 2:

הישרדות איי הפנינה, פרק 1 - תגדיל לי בדולר

• הישרדות איי הפנינה- פרק 2: ים של טיפשות

הישרדות איי הפנינה - פרק 3 - הבובליל של העונה

הישרדות איי הפנינה, פרק 4 - שפכו את דמם

 

משהו לא דופק שם בינתיים ואלפי פרומואים מלאי פאסון ודרמה לא ישנו את זה. אין בינתיים עם מי להזדהות, אין תהליכים חברתיים מעניינים, אין כמעט אקשן ובטח שאין בידור. בשלבים האלו אני מתחיל להתגעגע להופעות של קפון ומושון מהעונה הראשונה ולא, למרות כל הניסיון להמליכו, מאיר הוא ממש לא המושון הבא, לפחות בינתיים ואת נעליו הגדולות של קפון פשוט אי אפשר למלא. אני לא חושב שהכול אבוד, מדובר בסה"כ בפרק החמישי, אבל ביניים משהו מסריח על האי וזה לא התחתונים של יואב.

 

ואף על פי כן נוע תנוע

 

למרות הנאמר לעיל, אני אנסה בכל זאת לאסוף כמה התרחשויות ראויות לציון מהפרק:

 

• בדרך חזרה ממועצת השבט, גל נזכר באירועי הלינץ' בנסרין ואומר "היא מכחישה את זה שהיא במלחמה, היא מכחישה את זה שהיא רוצה להיות יהודייה" ואני שואל, חפרתם במוח כל מועצת השבט והנה עכשיו במשפט אחד הכול ברור, לא חראם? נסרין היא משת"פית, שתולה של החמאס, מנסה להיטמא באוכלוסיה ואז לעשות פיגוע. מה לא? נתן מוסיף את הפרשנות שלו "היא יצרה אווירה טעונה, זה כמו לקפוץ ראש במים רדודים. זה מה שהיא עשתה". עכשיו תגידו לי שזה לא משפט מטאפורי מבית בובליל.

 

• אריק על אפרת "בניגוד לנסרין אפרת יודעת להכין מטעמים. היא יודעת לשלב בין כמות מדוייקת של אורז וכמות מדוייקת של מים ושזה ייצא טעים". בקיצור הסוד של בישול הצמרת של אפרת נחשף באדיבותו של אריק, היא עושה אורז והוא לא יוצא לה דביק. מדהים.

 

• במשימת הפרס שכללה איסוף חלקי פאזל כשכולם בעיניים עצומות ואחד מכל שבט מכוון אותם, סופסוף קניבה גילו את הסוד איך הם יכולים לנצח את בארו במשימות, לשקר/לרמות/לתחמן. כשהם מסיימים את המשימה הם מתחילים לצעוק כדי שבארו לא ישמעו את ההכוונה של מירית ומבטיחים את נצחונם. דוגרי, נראה שרק ככה הם יכולים לנצח, אבל לדעתי לפחות שלמען המשחק, כדאי שבפעם הבאה מהלך כזה ייחשב ללא חוקי, זה היה מגעיל לראות.

 

• הפרס במשימת הפרס הוא שק של אננסים. עידן מתלהב ומספר שהוא מגדל אננסים ושאחרי שידור העונה הראשונה של הישרדות המכירות עלו ב-80 אחוזים. זה כלום לעומת מכירות הטנגה בשוק הכרמל שעלו ב-85 אחוזים ומכירות השתלים במרפאה של דוב קליין שעלו ב-88 אחוזים או ב2500 סמ"ק סיליקון ליום.

 

• אופיר מוצא את פסל החסינות האישית ואפילו מגדיל לעשות ומבין מיד שאסור לו לספר לאף אחד על זה. זה מחזיר לי את האמונה שיש שם לפחות מתמודד אחד עם יותר מ50 אייקיו. ריספקט

 

• גל נפצע כשדג נושך אותו ברגל. הרופא ההומו אריק הוא לא חתיך בשום קנה מידה אז מובן שהוא גם לא כשרוני והוא לא מצליח לדעת מה לעשות עם גל ורק מכאיב לו יותר ושולח לו זרמים לברך. הליהוק נכשל, בדיוק בשביל זה מביאים רופאים לאי.

 

• שבט בארו מנסה להרים את המוראל בלילה ולשיר בציבור. איכשהו במשחק הזה, הילדים הדחויים תמיד לא משתתפים גם בפעילויות הכי שגרתיות. מאיר מקטר "סתם מעאפן כל ההפעלות, שירה בציבור זה משעמם" או בקיצור, אם כבר הביאו ליצנית שתבוא ותפעיל אותי אחד על אחד. מיכל לעומתו אומרת "לאווירה של הצופים אני לעולם לא אצליח להיתפס" או בקיצור, אני יותר טובה מהם, לא לרמה שלי לשיר איתם, אני בטוחה שאם הייתי רוצה לשיר איתם, הייתי מצליחה יותר מהם ועושה את זה הרבה יותר טוב.

 

• אתגר החסינות היה החלק הכי משעשע בפרק. במסגרת האתגר אחד מכל שבט עלה על גזע עץ שמסתובב סביב צירו וכל אחד ניסה להפיל את השני. למה זה היה משעשע? כי שבט קניבה שוב הפסידו בצורה מוחצת ובעיקר בגלל שכל אחד מהם, לפני שעלה על הגזע, הצהיר כמה הוא טוב ונחוש והולך לנצח ואז עף למיים תוך שתי שניות גג. זה היה משעשע גם כי מיכל אמרה לפני האתגר "זה משימה של שיווי משקל, זה משהו שאני טובה בו כי אני באה מרקע של ריקוד ויוגה" ובדיוק כחשבנו שמדובר בעוד משפט טיפוסי שלה היא קרעה את כל קניבה וניצחה כמעט במו רגליה את כל שבט קניבה וזכתה בחסינות עבור בארו. בדיוק כמו בעונה הראשונה כשהיה ממש כיף לראות את סבאנה מנצחים את ג'יבארו, כבר יש תחושה שכיף לראות את קניבה נופלים על הפנים, בגלל חברי השבט הגועליים שלהם, מי אמר אפרת, גל ועוד.

           

אתגר החסינות גם נתן לנו שוב לראות את אוזלת היד של ההפקה בשידור הפרומואים במהלך הפרק וזו לא הפעם הראשונה. אחרי הנצחון של בארו בסיבוב הראשון, יש הפסקת פרסומות ובה משודר פרומו שמראה את מיכל ואנסטסיה מתחרות ואת מיכל נופלת מה שמיד מסגיר לנו שמיכל תנצח (כי תמיד מראים הפוך) אבל מסגיר משהו הרבה יותר מהותי, שכל מי שיתחרה מול מיכל לפני אנסטסיה יפסיד. לצערה של ההפקה הקרב עם אנסטסיה הוא החמישי כך שברור לנו מראש שאיתי, בשבקין, אפרת וגיא הפסידו לה. אגב זה לא שהיה מתח רב שם באתגר, אבל אני חייב לשאול, האם זה יותר מדי לבקש שיקפידו על הפרומואים והטיזרים שהם משדרים במהלך הפרק? האם הם לא יכולים להתאפק קצת? לא חראם?. דוגרי, די מביש, בעיקר אחרי הפארסה עם הפרומואים על ירידת וחזרת התכנית לשידור.

 

המשפטים של הפרק

 

• איגור על מאיר -  "הוא עשה ברדק בשבט, הוא היה כמו העוף המוזר הזה שמצאנו גוזי, הסתובב ולא ידע איפה לקבור את עצמו". גם אני שואל איפה גוזי, בינתיים מסתמן שהוא יותר מעניין ממאיר

 

• אפרת אחרי שגל נפצע -  "פתאום אתה קולט שזה אשכרה הישרדות ושהבנאדם יכול למות". קודם כל אני מתפלא שלא שילבו את המשפט האובר דרמטי הזה בפרומואים של ערוץ 10, תפור עליהם וחוצמזה זה יפה כמה זמן לוקח להם להבין שהם ב"הישרדות", רוב האנים בעולם היו מבינים את זה איך שהיו מעלים ואתם על המטוס בדרך לאיי הפנינה. אגב הדרמה לא נגמרת באפרת, נטע לי אומר "פחדנו שהבנאדם ייעלם לנו" ואני דווקא לא יכולתי לחכות שהוא ייעלם לי מהמסך. אנסטסיה מוסיפה "זה מרגיש כמו בן משפחה אפשר להגיד, אני מרגישה כמו שזה האבא שלי". ואני לא מצליח להחליט אם היא שיחקה על קלף המשפחה השבורה או שהתקוות שלה למצוא שוגר דדי התנפצו.

 

• אריק אחרי שגל נפצע - "גל הוא המנטור שלי במשחק, אין לי את הראש שלו, אין לי את האסטרטגיה שלו, אין לי את היכולת הפיקודית שלו..." ואני חייב להתנצל בפניכם מראש ולצאת בקריאה נרגשת לאריק, תמצוץ לו וזהו.

 

• אריק לפני הקרב האחרון שלו באתגר החסינות מול מיכל, אחרי שהיא כבר ניצחה תשעה מחבריו ברציפות - "הסתכלנו אחד על השנייה, עליתי על בול העץ עם רגליים יציבות לחלוטין וחשבתי גל גל גל, הייתי חייב לנצח אותה בשבילו". מובן שהוא עף תוך שנייה ואת תגובתי, קיראו שוב בסעיף הקודם.

 

• איתי אחרי הנצחון המוחץ של מיכל על כל שבט קניבה - "כנראה ששנים בריקוד זה יתרון במשחק הזה וגם שיש לך רגליים כאלו ארוכות ויפות" ממרומו של איתי, כולן נראות ארוכות אבל אני שמח שאיתי מבין בדיוק מה יכול להביא את מיכל רחוק במשחק הזה, בפרק הבא הוא בטח ישים לב לחזה של מירית.

 

• מיכל אחרי הנצחון - "אין ספק שקרעתי להם את הצורה, אני שאקלית לא קטנה והאמת שזה היה די קל". שוב אני חייב לציין שמיכל הולכת ומתפתחת להיות גרסא גבוהה יותר של דנה מזרחי, המלכה.

 

ובפרק הבא, מאיר ונטע לי שהלכו לאי הגלות מחליפים שבטים מה שמעורר אצלי את התהייה אם מאיר יהיה גם מועמד להדחה כמו שאר חברי קניבה. אפרת שרואה את מאיר מתקרב לשבט שלהם מפגינה הבנה של המשחק ואומרת "וואיי וואיי החפירות". הפרומו מבטיח גם שהם יקבלו את הבשורה שממנה הם פחדו, האם זה אומר שגל לא חוזר?

 

תעשו לי טובה שם בהפקה, קחו את עצמכם בידיים בכל מה שנוגע לפרומואים. זה הורס אפילו את מעט המתח שיש, זה זלזול באינטילגנציה, זה חוסר מקצועיות ובעיקר, זה כל כך קל לתיקון.

הכותב הוא כותב הבלוג מיומנו של פסיכופט מתורבת

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
אתה "מתרגם" נושא שכולם ראו
בעז לביא 15.01.09 (13:45)
2.
אכן לא מקצועי
נעם 17.01.09 (17:48)