מס' צפיות - 984
דירוג ממוצע -
ואלס עם באשיר - סרט מלחמתי עם היבט אישי
סרטי המלחמות מאדירים את כוחו של צה"ל שהוא אחד הצבאות החזקים בעולם אבל הם גם מראים טיפה אנושיות שלעיתים הישראלי המצוי מעדיף להחביא מעדשת המצלמה.
מאת: רועי אורן 14/01/09 (00:00)

ביום שני זכה הסרט :"ואלס עם באשיר" בגלובוס הזהב שהוא הפרס של כתבי הבידור האמריקאי ובעבר נחשב מנבא האוסקר. זוהי הפעם הרביעית שסרט ישראלי זוכה בפרס זה. (אפריים קישון עשה זאת פעמיים עם הסרטים:"סלאח שבתי"(1964) והשוטר אזולאי"(1971) הסרט הישראלי פלשתיני "גן עדן עכשיו זכה בשנת 2003. כמו כן הסרט הזה הוא אחד מתשעת המועמדים האחרונים לזכייה בפרס הסרט הזר הטוב ביותר.

 

הסרט "ואלס עם באשיר" הינו סרט דוקו-מלחמתי אנימטורי המתאר את חוויותיו של יוצרו ארי פולמן בעת מבצע ש"לג (מלחמת לבנון הראשונה) בה שירת בחיל רגלים בשנת 1982. בסרט הוא נפגש עם חבר אשר מסייע לו להזכר בחוויות הטראומטיות אותן הוא מדמה לכלבים המנסים לאכול אותו. כמו כן נעזר פולמן בחבר אחר ששירת עמו בצבא, בפסיכולוגית ובפרשן הבטחוני של אתר YNET רון בן-ישי ששה אותה עת בבירות בירת לבנון.

 

הסרט זכה בפרסים רבים בהם: פרס אופיר ,סרט האנימציה הזר הטוב ביותר לשנת 2008,  גלובוס הזהב, בפרס המלחין בטקס פרסיהאקדמיה האירופיים, וכן בפסטיבל בטוקיו. נראה שאירופה בפרט והוליווד בכלל אוהבים סרטי מלחמה המבליטים את חוסנו של צה"ל.

 

בשנה שעברה הסרט:"בופור" הגיע לחמשת האחרונים בטקס האוסקר, הסרט "עץ לימון" של ערן ריקליס זכה לשבחים באירופה וכו' נאחל הצלחה לארי פולמן וצוותו בתקווה שיעשו היסטוריה ויזכו באוסקר היוקרתי. מקווה שהסרט יעשה היסטוריה ויזכה בקטוגריית הסרט הזר באוסקר.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר