מס' צפיות - 329
דירוג ממוצע -
אתם קולטים את זה? (רשת ו-10)
מאת: רב ערוצית 13/01/09 (02:45)

אחרי ש"הישרדות" של ערוץ 10 מחקה לרשת את הרייטינג בשנה שעברה; אחרי ש"שבוע סוף" של רשת שיחקה הופה הולה עם לוח השידורים כדי לדפוק את "הישרדות" השנה; אחרי הלכלוכים ההדדיים בתקשורת; אחרי השיחות למיזוג בין קשת לרשת; אחרי שלא נשאר כמעט מה לראות בשני הערוצים חוץ מחדשות ומלחמה; אחרי כל זה: זכיינית ערוץ 2 רשת וישראל 10 חתמו על מזכר הבנות למיזוג בין שתי החברות.

 

על פי ההסכם בין הצדדים, עדיין לא הוחלט כיצד יתבצע המיזוג: האם פעילות ערוץ 10 תמוזג אל תוך רשת, או שפעילות רשת תמוזג אל תוך ערוץ 10. בכל מקרה, הצדדים יחזיקו בחלקים שווים בערוץ המשותף, כ-50% לכל קבוצה של בעלי המניות.

 

מה שאני לא מבינה הוא:

 

א. אם ישראל 10 ממוזגת לתוך רשת, אין יותר ערוץ 10? איפה נראה את יעקב ומיקי, האם ניאלץ לצפות ביונית ודני בלבד, הצילו? ומה יהיה על גיא זוהר? (לפי מכתב של מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי, שפורסם בוואלה ברנז'ה: במידה שערוץ 10 יתמזג לרשת תיסגר חברת החדשות של הערוץ, וזאת בשל הכללים המקובעים של הרשות השנייה שלא יאפשרו את המשך הזיכיון).

 

ב. אם רשת ממוזגת לתוך ישראל 10, קשת מחזיקה שבוע שידורים לבד? ולמה שהיא תסכים לדבר הזה? כמה זמן "התארגנות" היא תבקש? האם יהיה מכרז חדש לערוץ, שלטובתו תכונן קבוצה חדשה, או אחת מאלו שקמו במכרז הקודם, או שטלעד תקום לתחייה?

 

(* ואגב: שמתם לב שדווקא בין קשת ל-10 יש שיתוף פעולה בהשאלת טאלנטים? למשל: אורנה בנאי וגורי אלפי באים לערוץ 10, וליאור שליין בא לביקור גומלין ב"ארץ נהדרת" ואף מביא איתו את מירב מיכאלי?)

 

תשובות עדיין אין, למיטב הבנתי, אבל ברשת ובישראל 10 כבר עובדים על זה: הם מינו את פרופ' יצחק סוארי ואת מנחם פרלמן כ"נאמנים מומחים" כדי שיבחנו את המשמעויות המסחריות, הכלכליות והרגולטוריות של כל אחת מהאפשרויות למיזוג, ויגישו המלצות עד סוף החודש. עוד עוסקים במלאכה: עו"ד רם כספי, ועו"ד ישראל מימון (מזכיר הממשלה לשעבר, ובלי שום קשר: גבר שעושה לי את זה).

 

בהודעה משותפת של רשת וישראל 10 נאמר כך: "שני הצדדים מבינים כי רק חשיבה 'מחוץ לקופסה' תאפשר להם לשרוד את התקופה הקשה, ולהגן לא רק על האינטרסים של בעלי המניות, אלא של הציבור הישראלי ושל אלפי העובדים המתפרנסים משני הערוצים, באופן שיבטיח את המשך הפעילות הסדירה... שיתוף הכוחות יאפשר את המשך ההשקעה ביצירה טלוויזיונית ישראלית מקורית, והצלת התעשייה שנמצאת באחת משעותיה הקשות ביותר. מיזוג בין שני הצדדים יבטיח את חיזוק התחרות בשוק הטלוויזיה".

 

בהמשך ההודעה של ורשבסקי לעובדיו נכתב: "תקופה לא קלה של אי ודאות עומדת לעבור על כולנו - דווקא כשעובדי הערוץ בכלל, וחברת החדשות בפרט, עובדים לילות כימים על מנת לשדר את החדשות הטובות בישראל. אנחנו שעברנו תקופות לא פשוטות, נדע לעבור גם את זה. עד אז, נשמור על אופטימיות".

 

א-הה, עכשיו הבנתי. מהומה תקשורתית, חברתית ויצירתית עומדת להתחולל על ראשנו, אבל  חשוב לשמור על אופטימיות. כן, בטח. אולי במקום זה נתחיל להציע לוח שידורים מעורב, מכאן ומכאן. מי בעד "ואלס עם באשיר" בפריים טיים?

 

לבלוג של רב ערוצית

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
להפוך את ערוץ 10 לערוץ החדשות הישראלי
תיתמחו בעצומה זה חשוב 14.01.09 (15:39)