מס' צפיות - 750
דירוג ממוצע -
24 - כל הפרטים על העונה החדשה
מאת: אפי טריגר 10/01/09 (18:58)

עשרים חודשים עברו מאז שג'ק באואר עמד על קצה מצוק, ספק מיואש ספק שוקל התאבדות. הוא בדיוק ביקר אצל אודרי אהובתו, שנסוגה למצב קטטוני, ושמע מאביה, שר ההגנה לשעבר הלר, כי כל מה שג'ק נוגע בו מת או גרוע מכך.

 

כמו בכל עונה, ג'ק אמור היה לצאת לחופשה בת כשמונה חודשים, ולשוב ממנה בינואר 2008 עם כוחות מחודשים, ורצוי בלי קוי עלילה מטופשים כדוגמת "הסב שרוצה לקחת את נכדו לסין".

 

עוד ביקורות ופרטים על התוכנית 24:

♦ 24 העונה החדשה - מי מחכה לג'ק?

24 העונה החדשה - גאולה

 

אלא שאז התערבו בעלילה כוחות, שלהם אפילו ג'ק באואר לא יכול: התסריטאים הכריזו על סכסוך עבודה, לוחות השידורים עברו טלטלה עזה, והעונה השביעית של 24 נדחתה עד יעבור זעם.

 

מחר (א) הוא חוזר. והשאלה הגדולה היא האם ישובו עימו גם גדודי הצופים הנאמנים, שנאלצו להסתדר בלעדיו כמעט שנתיים?

 

התשובה הקצרה: נראה שכן. בנובמבר שידרה רשת פוקס את סרט הטלויזיה המקדים לעונה החדשה "24 גאולה " והרייטינג היה סביר פלוס. הציבור כנראה עדיין צמא לעלילות הסוכן החשאי , שחווה אחת לשנתיים בממוצע ימי עבודה מסויטים עם פוטנציאל להרס העולם/ המשפחה / המדינה / הנשמה.

 

התשובה הארוכה: כן, אבל.... אבל זה בודאי לא יכול להימשך מהנקודה שבה נגמרה עונה 6, שאפילו לפי יוצרי הסדרה הייתה החלשה ביותר. ההפסקה הארוכה אמורה הייתה לכאורה לספק לתסריטאים זמן ארוך מאוד להעלות רעיונות חדשים למשברים ביטחוניים ולשימוש בכלי המרכזי של הסדרה: ההתמודדות עם עלילה המתרחשת בזמן אמת.

 

למרות ההפוגה הארוכה, קיבלנו לפני כמה חודשים דיווחים על הפסקת העבודה על העונה השביעית בעקבות מחלוקת יצירתית לגבי התסריטים מפרק ארבע עשרה ואילך. מאז כבר הספיקו לחדש את העבודה, וסביר להניח שהיוצרים כבר יודעים בדיוק איך תסתיים העונה שתתחיל מחר.

 

ובכל זאת, למרות ההפוגה הארוכה וזמן ההתארגנות הלא מתוכנן, תיתכן תחושה קלה של חמצמצות ועובש באוויר. כשהעונה השביעית תוכננה, סנאטורית הילארי קלינטון הייתה בשיא כוחה ובדרך הבטוחה להיות מועמדת המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית. בניסיון ברור להתחבב על הצופים היותר ליברליים, החליטו יוצרי הסדרה ( שמעולם לא הסתירו את נטייתם הרפובליקנית הברורה ) להעניק לצופים נשיאה- אישה בדגם קלינטון.  מצפייה בסרט המקדים נראה, שהנשיאה החדשה נעדרת כריזמה כדוגמת הנשיא המוצלח אי פעם דייויד פאלמר. אולי היא תקבל יותר "בשר" בעונה החדשה.

 

24 עלתה לשידור בנובמבר 2001 , חודשיים אחרי מתקפת האחד עשר בספטמבר. שידורה נדחה בשל הרגישות הציבורית לויזואליה של מטוסים מתפוצצים, כדוגמת זו שנראתה בסיום הפרק הראשון.

 
בשנים שחלפו מאז לא היסס ג'ק באואר לענות טרוריסטים, חשודים בשיתוף פעולה עם טרוריסטים וגם סתם אזרחים רגילים.
את העונה החדשה הוא פותח בפני ועדת חקירה של הקונגרס, שבודקת את טכניקות העינוי שלו. אבל אם אתם חושבים, שבאואר מלא חרטה לרגל כניסת הממשל החדש בוושינגטון, הרי שטעות בידכם. ומן הסתם, הוא יידרש לשוב ולהשתמש בשיטותיו המוכרות כשהמשבר הבלתי נמנע יפרוץ.

 

24 הייתה מאז ומעולם בידור טוב , מנה שבועית של סרט מתח קצבי גם אם לעיתים חסר היגיון. קיפר סאתרלנד בנה מחדש את הקריירה שלו בעזרת ג'ק באואר , אמריקה התרגלה לרעיון שאדם שחור יכול להיות נשיא טוב וגם מוסרי, והטרוריסטים האמיתיים הוכיחו שהם כנראה לא צופים בטלויזיה, שסיפקה להם רעיונות לפיגועי זוועה מעבר לכל דימיון.

   

השאלה הגדולה- האם ההצלחה יכולה לחזור על עצמה, כמעט שנתיים אחרי סיום העונה הקודמת?


התשובות בנתוני הרייטינג של רשת פוקס  בהמשך השבוע.

 

http://www.nytimes.com/2009/01/08/arts/television/08fox.html?ref=television

 

כהרגלה בשנים האחרונות, רשת פוקס תפתח את העונה החדשה בבום גדול: שני פרקים ישודרו ברצף בראשון בערב ושניים נוספים למחרת. מנויי הוט יוכלו לצפות בפרק הראשון ביום חמישי בעשר בערוץ 3.

 

בהצלחה, ג'ק. נראה אותך מביא לנו את השלום

 

לבלוג של אפי טריגר

 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר