מס' צפיות - 661
דירוג ממוצע -
סיכום 2008 בטלוויזיה
הרבה דברים קרו השנה על המסך שלנו. כמה מהם אתם זוכרים, וכמה נשכחו להם אי שם במרתפי הטלוויזיה המטאפוריים? הנה סיכום קל (לקריאה, לא לעשייה) שירענן לכם את הזיכרון.
מאת: רב ערוצית 05/01/09 (02:19)

ינואר

 

אבי וייס, מנכ"ל חדשות ערוץ 2, מודיע שיונית לוי תגיש לבד את מהדורת החדשות במשך רוב ימות השבוע. יאיר לפיד מתחיל להגיש את "אולפן שישי", והרייטינג מחזיר את החיוך ללחיי הקברניטים של חברת החדשות. זה עוד יעבור להם. "ארץ נהדרת", תוכנית הדגל של הטלוויזיה הישראלית בכלל ושל ערוץ 2 בפרט, חוזרת לעונה חדשה, ושלושת המערכונים הראשיים שלה מוקדשים לתוכניות של ערוץ 10. בופור נבחר לייצג אותנו בטקס האוסקר. ריטה מדברת על הכל, אבל לא אומרת כלום.

 

פברואר

 

אבודים עולה בעונה רביעית, אני מאבדת עניין ביוזמת דארמה. "משמורת" מסיימת את עונתה, "אבדות ומציאות" מחליפה אותה, אבל לא עומדת ברף. "הדוגמניות" חוזרות לעונה שלישית מקושקשת ומיותרת. מגישים חדשים ל"מבט" של ערוץ 1: מירב מילר ויינון מגל. צעירים וחמודים באכסנייה זקנה ועבשה. המריבות בין קשת לרשת, על רקע הפרגון להישרדות, עולות מדרגה. טקס האוסקר ה-80 נחגג בגדול, אצלנו חוגגים את השיר של בועז מעודה לקדם אירוויזיון.

 

מרץ

 

בערוץ 10 מחליטים להעביר את "הישרדות" מרביעי לשלישי, ככה נראתה ישיבת ההנהלה. "קרב סכינים" האהובה מתחילה את עונתה השנייה, הפעם גם עם שף אלפרדו החמוד אך המיותר. ריאליטי "המטבח" ראש בראש עם הדרמה "המקום". הצלחה מפתיעה יותר יש ל"רמזור" של אדיר מילר. גם "חמישה גברים וחתונה" על המסך. איך הגענו למצב של כל כך הרבה הפקות מקור? גם רועי בר נתן מצחיק (עם שולץ), אבל לא בברודקאסט אלא ב-yes.

 

אפריל

 

אושרת קוטלר מקדימה את זמנה עם התוכנית "אדוני המלחמה". אלון גל מחליט תקווה גם לנערים ולנערות שכולם התייאשו מהם, עולה בסוג של דוקו "אלופים של החיים" - ולמרות הביקורת, מצליח לרגש. "צחוק מעבודה" מתקשה להצחיק. קשת ממשיכה להביך עם יומטוב. על המסך עולות גם תוכניות הזויות כמו "תעשה לי ילד" ו"בואו נפתח את זה", שעדיף באמת לשכוח. יגאל שילון עושה את הסרט "שמועות" עם אייל גולן, ופותח פתח להידרדרות הנישואים של הזמר. "עובדה" שולחת את איתי אנגל להכין סרט מצוין על מי שאז עוד היה רק המועמד לנשיאות ארה"ב, ברק אובמה.

 

מאי

 

פרשת טלנסקי תופסת כותרות, דוחות את פתיחת העונה של באה בטוב, ואולי טוב שכך - היא באה ממש ברע. "הישרדות" סוגרת עונה ראשונה, נעמה קסרי היא הזוכה הגדולה. ניצן הורוביץ מחפש את המחר אצל הסינים, עדיין לא יודע שהמחר שלו יהיה בכנסת. בועז מעודה לא מצליח לשחזר את הצלחת התימנים באירוויזיון, למגינת ליבה של דנה אינטרנשיונל ששמה עליו את הז'יטונים. "כוכב נולד 6" מתחילה את שלב האודישנים, השלב הכי מוצלח של התוכנית כולה.

 

יוני

 

"לרדת בגדול" מתחילה עונה שלישית, מרגישה כבדה מתמיד. שוב יש לי טלנובלה להתמכר אליה: "חשופים" המצוינת עולה המסך של ערוץ 3 בכבלים (דיווח מההווה: תהיה עונה שנייה). שרון גל מציג: "רק תאיר יודעת" + הרבה סימני שאלה. לא רק באמריקה יודעים לנקות את הראש עם שטויות חמודות: יום בחיי יוני בלוך, רק בכבלים. רביעיית רן, רק בלוויין. אבל הסיבה האמיתית לקנאה היא סרוגים, ה מ צ ו י נ ת ! סדרת הדרמה של השנה.

 

יולי

 

"לאהוב את אנה" קצת פחות טובה מהפרומונים שלה. אולי זו לא סדרה לקיץ. פאפאדיזי עושה את המעבר מהאינטרנט למסך הקטן, בזכות הנחישות של מנשה נוי. מקום לדאגה מעוררת דאגות, אני מגלה את באליקיסאנג'ל המעולה של BBC. החיילים החטופים אלדד רגב ואודי גולדווסר ז"ל מוחזרים לארץ בארונות, מהלך מזעזע של החיזבאללה. באותו ערב עולה לשידור "עד החתונה", שנשלפה מהמדפים המאובקים של רשת. גדי סוקניק עושה את טעות חייו ועולה עם הפוליגרף. הטעות היותר גדולה היא שהוא מתעקש להגן על התוכנית.

 

אוגוסט

 

טקס פתיחת האולימפיאדה סוחט קריאות התפעלות, מאוחר יותר תבוא הביקורת. בוקר אחד אני מבלה מול הטלוויזיה במקום ללכת לעבודה, ורואה קצת שחייה צורנית. קומיו, בפוסט אורח, כותב על "זהירות, ריאליטי". מוטי קירשנבאום שוב נוסע לאפריקה, ישראל בר און נוסע מבאר שבע לגמר כוכב נולד, ומרים כוס יין לחיי המעריצים שהביאוהו עד למקום הראשון.

 

ספטמבר

 

"האח הגדול" עולה לאוויר בישראל, מי ידע שכך יהיה ושכך אתמכר. "לא הבטחתי לך" עוברת מהלוויין לערוץ 10, וטוב שכך. אבי נמני זוכה לסרט סופר מפרגן, פרופ' יורם יובל מצליח לתרגם את ההצלחה הספרותית לתוכנית טלוויזיה פסיכולוגית בערוץ 8. כדי למלא את חובות הסוגה העלית של רשת, טל ברמן יוצר ומגיש את "הקרחת שלי". ובינתיים באח הגדול, יוסי בובליל משחרר חרוזים הזויים אך משעשעים. רשת מעלה את "שבוע סוף", ומזגזגת בין הצלחה לכישלון. אבי זוכה בקרן ובגמר של "לרדת בגדול".

 

אוקטובר

 

"פעם בחיים" שוב מגיעה באיחור לערוץ 2, אבל מצליחה לשעשע, במיוחד החלקים של גידי גוב ורותם אבוהב. לכבוד אילנית לוי, קשת משדרת את "למה כולם מתגרשים". אני מגלה את רוטנה, ערוץ הקליפים של העולם הערבי המודרני. בשקט בשקט, רונאל פישר וחברי הפאנל המתחלף מצליחים להגיד דברים מעניינים ב"פרופיל" (ערוץ 23). רפי גינת משחזר ומעדכן את תחקיר החומוס המפורסם.

 

נובמבר

 

אמא'לה חוזרת לעוד עונה בין שני חלקים של "האח הגדול", מהלך מצוין שמביא לה רייטינג שלא יחזור על עצמו. ערוץ 1 עושה לי אמבוש עם האגרה. יעקב אלפרון מחזיר נשמתו לבורא בנסיבות לא טבעיות, וזוכה לסיקור נרחב. חיים יבין, יבדל"א, אוהב לא רק את עצמו אלא גם לעשות סרטים דוקומנטריים שבהם הוא מראה את עצמו. ערוץ סטאר וורלד עומד לסיים את שידוריו אצלנו.

 

דצמבר

 

מודי בראון מדבר עם ארז טל ב"איפה צדקנו", ומצדיק את הבחירה לעשות פרסומות לבנק. ליאור שליין מביא את ציפי לבני ל"עד הבחירות זה יעבור", אבל זו התוכנית היחידה שלו שאני רואה. "משפחה חורגת" חוזרת לעוד עונה, ואלון גל מצליח להרגיז הרבה אנשים. הפתעה בירושלים ובאשקלון: שפרה היא המנצחת הגדולה של "האח הגדול". "ארץ נהדרת" חוזרת בעונה שישית, "הישרדות" חוזרת בעונה שנייה. דיווחי המלחמה בדרום משתלטים על לוח השידורים.

 

לבלוג של רב ערוצית

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר