מס' צפיות - 846
דירוג ממוצע -
תימרות עשן
מאת: רב ערוצית 05/01/09 (02:15)

איזה מין שם זה לסדרה, "תימרות עשן"? לא קליט, לא מתחבר ולא מוצלח. לא בימים רגילים, ובוודאי לא בימי מלחמה ותימרות עשן אמיתיות בגזרה הדרומית של מדינת ישראל. למרות זאת, ואולי דווקא בגלל זה, סחתיין על ערוץ 3 של הכבלים שלא התעקש על החלפת השם ברגע האחרון. מי שיש לו ביצים לשים 180 אלף דולר לפרק בסדרת דרמה ישראלית שאינה ברודקאסט, צריך שיהיו לו גם ביצים לשדר אותה - ודווקא בערב מלחמה. והאמת, שמי שוויתר ל-45 דקות על הברברת, לא התאכזב.

 

סדרה טובה, "תמרון עשן". אפשר היה לנחש את זה כבר מהפתיח, חצי "הסופרנוס" חצי "הסמויה", וברקע עיבוד מוזיקלי ל"ילדתי שלי" של מאיר אריאל. מהדמויות עם השמות הכל כך סימבוליים - מפקד משטרת קצרין, אסא מוקד (צחי גראד, באחת התקופות הכי פוריות בחייו, סופסוף). אשת הקשר שלו, בת קול (מרינה מקסימיליאן בלומין משחקת לראשונה). האלוף (שי אביבי) בלי השם, כי לא צריך. וחוקרת המשטרה מטעם המטה הארצי, הגיבורה הראשית, לאה קפקא. לחיי הקפקאיות שבדרך.

 

  

כן, אני כבר מחכה להמשך. רוצה עוד דיאלוגים כמו זה שבין האלוף לרכז הביטחון נפתלי (יורם טולדנו, יותר טוב ממה שאתם יודעים): "שמש, מה אומרים על בעיה שנפתרה, הגומל או שהחיינו?" - "במקרה הזה, ברוך שפטרנו". וממה נפטרו? מהקומונה שהקימה כת צלם אנוש, תחת השם "תמרות עשן". לא נותנים לאף אחד להיכנס, אפילו לא לאיש הדואר של הרמה. לא מתקשרים, אבל שולחים ילד אחד לתיכון האזורי. ואז נעלמים. נשארים רק הכלבים של קילימיניק.

 

ברוכים הבאים לארץ הגולן, שבה הטבע והשיגעון הופכים לאחד. שככה יהיה לי טוב אם לא התחשק לי בסיום הפרק להיכנס לאוטו, ולתת גז צפונה. לא להישאר כמו תמיד בעמק החולה, אלא לעלות למעלה לרמה. תגידו, קולטים שם ערוץ 3?

 

בקטנה: לגיא פינס היתה אתמול יופי של תוכנית, כולל כמה אייטמים חמים מהתנור (לונדון וקירשנבאום חוזרים לשדר; ארץ נהדרת מפסיקים, בגלל המצב). החל מהערב לאון מ"האח הגדול" מחליף את דורין אטיאס. יהיה מעניין.

 

במעבר חד: חגית ריין, אמו של רס"ן בניה ריין ז"ל שנהרג במלחמת לבנון השנייה, היא אישה מרשימה. בכל פעם שהיא מדברת, אני נפעמת ממנה (אתמול ב"עובדה").

 

 "תימרות עשן ", ראשון 22:00, ערוץ 3

 

לבלוג של רב ערוצית

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר