מס' צפיות - 941
דירוג ממוצע -
אריק איינשטיין בן 70
מאת: איתמר זהר 02/01/09 (00:54)

אריק איינשטיין יהיה בשבת בן 70. יואב קוטנר יחגוג לו יום הולדת במרתון שידורים מיוחד שישודר בשבת הקרובה ברדיו תל אביב מ-8:00 עד 20:00 ויועבר גם ברדיו ירושלים ורדיו חיפה.

 

בראיון קצר עם קוטנר, שפירסמתי היום במדור "המלצות לסוף השבוע" במוסף גלריה ב"הארץ", הוא מספר שאיינשטיין הקליט כ-560 שירים ובתוכנית ישודרו הבולטים שבהם. הוא יסקור את דרכו מתחילתה בלהקת הנח"ל ב-1958-1959, ולאחר מכן עם צאת התקליטון הראשון "עיר לבנה" הכולל ארבעה שירים ב-1960 וימי שלישיית "גשר הירקון". איינשטיין, שהיה אחר כך גם בשלישיית "החלונות הגבוהים", החל להקליט תקליטי סולו ב-1966.

 

קוטנר מבטיח שבתוכנית יהיו גם "דברים נדירים, הקלטות שמעולם לא הושמעו, ראיונות שעשיתי אתו. בעיקר מוסיקה". מה שמאפיין את איינשטיין, לדבריו, "הוא שעד היום הוא ממשיך לעשות דברים מדהימים, לשתף פעולה עם אמנים כמו פיטר רוט, ברי סחרוף, מיכה שטרית, ארקדי דוכין. הוא לא מפסיק לנסות להתחדש. הוא לא רק נוסטלגיה, אלא משהו שחי וקיים".

ואיך הוא מסביר את הפופולריות העצומה של הזמר גם אחרי כל כך הרבה שנים? "יש בו אנרגיה מאוד חיובית ואופטימית", אומר קוטנר. "יש משהו בקול שלו ובמה שהוא שר שגורם לאנשים להרגיש בבית, משהו מנחם".

 

לו כל גל נושא מזכרת 

 

 

 

מחלק העיתונים

 

מיהו אלי פייפרבוי ריד

 

 

 

גלגולו של מעיל

 

ברור שגם השיר הזה היה צריך להיות כאן בסיכום השנה

 

 

 

לבלוג של איתמר זהר

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר