מס' צפיות - 4879
דירוג ממוצע -
הישרדות איי הפנינה - פרק 3 - הבובליל של העונה
מאת: טמיר כהן 01/01/09 (16:03)

סימנים למה שקרה הפעם ניראו כבר בפרק הראשון, כשהיה ברור שיש השפעות של "האח הגדול" על הליהוק של העונה השניה של הישרדות, כמובן יחד עם קריצות לעונה הראשונה. בוסף לניסיון לנחש מי הקפון הבא, מי הנעמה, הליה, המושיק ובעיקר מי המושון, אי אפשר היה להתעלם ששוב הביאו הומו או אפילו שניים, פרחה, ערביה שאוהבת לעבור בין כמה שפות ושוב, חשבנו שמאיר, עקר בית תל-אביב הוא לא רק המושון הבא, הוא גם קצת בובליל. בנוסף, היה ברור שמכינים לנו עימותים שמבוססים על דת, עדה או כל פילוג אחר וכבר מההתחלה בלט הקרב בין הערבייה לבין קצין המג"ב תושב ההתנחלות.

 

קראו עוד בפרשן על הפרקים הקודמים בהישרדות 2:

הישרדות איי הפנינה, פרק 1 - תגדיל לי בדולר

♦ הישרדות איי הפנינה- פרק 2: ים של טיפשות

 

הפרק הנוכחי התאפיין קודם כל בעובדה שדמויות המפתח התחילו לבלוט ולתפוס את התפקיד המיועד להן. למשל גל שהכניס את עצמו לתפקיד המבוגר האחראי, סוג של גרסא שמנה ותכמנית של מושיק. בנוסף, הריבים בין הצדדים המפולגים (נסרין ובשבקין, מירית ומיכל), הקצינו עוד יותר וגם ההשוואה המתבקשת ל"אח הגדול" הרימה ראש וגרמה לנו לתהות האם ערוץ 10 לא בנה קצת על הדמיון בליהוק. זה כלל את נסרין שהתחילה לעבור בין שפות, את אופיר שתפס את משבצת הומו המחמד ואת מירית הפרחה שכבר מצאה לעצמה צ'ילבה בדמותה של מיכל. אבל מעל הכול היה מעניין לגלות מיהו הבובליל האמיתי של הסדרה ולא, לא מדובר כמו שציפינו במאיר, עקר בית תל-אביב, אלא בדמות מפתח אחרת לגמרי. אבל לא נביא את המסקנה כבר עכשיו, את זה נשאיר להמשך (ובינתיים, נסו לנחש בעצמכם במי מדובר).

   

כרגיל, אני רוצה לעסוק בפרק, דרך רגעי המפתח של הפרק:

 • אחרי שאפרת בגדה בברית החמישיה שלה וגרמה להעפתה של אירית, היא שיכורת ניצחון ומתגאה "זה בלאגן שאני יצרתי וטוב שכך". נסרין מתעקשת שהיא שיחקה אותה שהיא זכתה אבל בגלל גיא נתן ואיתי היא מנסה להפגין רגישות ולא יוצאת בתרועת נצחון. בכלל בדיוק כמו השקרים המופרזים של נסרין מהפעם הקודמת שהיו הפרשנות שלה לאסטרטגיה, הפעם אנחנו מגלים שהיא עד כדי כך לא מבינה את המשחק שהיא חושבת שהיא ניצחה. או זה או שבתור מיעוט נרדף (ע"י בשבקין) היא חושבת שלעוף שנייה זה כבר ניצחון עבורה. אפרת ממשיכה בשלה ומוכיחה שהיא המפלצת של המשחק. כבר בשבוע השני היא דקרה, תדקור תמשיך לדקור את כולם מסביבה. היא מספרת "את איתי הצלחתי לבלבל, הוא אמר לי את נשבעת ועירב משפחה והורים ותורה וילדים ואחים ואחיות. בסדר, זה משחק כל השבועות האלה, זה שטויות בלבן כאילו, זה לא תקף בכלל". היא ממשיכה ונהנית מהעובדה שהיא סכסה בין שלושת הבנים. עוד לא התחילה העונה וכבר היא ניסתה לעשות בריתות עם כולם ושיקרה כמעט כמו דן מנו בכל העונה הראשונה.

 

 • בשבקין בתגובה להפתעה מביא אותה בשני ציטוטים - "אני הדבר שהכי פחדתי ממנו זה לחשוב אלף ושיעשו בית" ו "אני חשבתי שאני משחק שחמט, שיחקו איתי דמקה ובכלל מי ששיחק עם כולנו, שיחק שש-בש". מעבר ליציאות הנפלאות של בשבקין, אי אפשר להתעלם מזה שאצלו העולם מסווג לדברים פשוטים, הכל נמדד באלף, בית, דמקה שחמט או בקיצור, הכל מסודר בדימויים פשוטים כדי לא לאמץ את המוח יותר מדי ולהשאיר פנאי לתכנן לינצ'ים ומעשי חמאס בערבים.

 

 • בארו עדיין לא אוכלים ולא שותים כלום בגלל שאין להם אש. סיון לוקחת את זה הכי קשה, פיזית ונפשית. מאיר בתגובה "סיון, רוצה לאכול גזע? זה בריא גזעים, זה בריא לאכול גזעים בבוקר". גם את מאיר אני לא יכול להאשים, גם לי שיבולת שועל וסובין לפעמים מזכירים טעם של גזע.

 

 • רגעים של גזענות - בשבקין קורא לנסרין בערבית, "נסרין בואי הנה בבקשה, יאללה מהר מה יש לך?, יאללה" ואני בעיקר התפלאתי שאם הוא כבר עבר לערבית, הוא לא בחר דווקא בנוהל מעצר חשוד. בשבקין ממשיך בשלו "ידוע לנו שערבים הם מתופפים טוב על דרבוקות אז התחלתי לתופף והזמנתי את נסרין לתופף איתי. את יודעת לתופף? תיפופים מזרחיים? ערביים?". נסרן מודיעה לו שהם לא לומדים לתופף איך שהם יוצאים מהאימא שלהם ונתן מסכם "ניסיתי לצחוק קצת עם נסרין, לראות אולי יש לה משהו חדש לחדש לנו, אין לה ! ערבייה מזוייפת !". גם זה קצת מזכיר לנו את רנין, גם היא הייתה ערבייה פרידמנית מזוייפת.

 

 • משימת הפרס כוללת אתגר פיזי שכולל טיפוס על סולמות בים, שבירת אריחים וצלילה לאיסוף המפתח. זוארץ מנסה להדליק אש ואומר "בשבקין מתנפל על הפטיש", אבל נסרין מצליחה להתאפק מלנוס הפעם. אריק מוכיח לנו שאי אפשר להסתיר את הנטיות המיניות מפחד לעלות על הסולם ואומר "קיבלתי כזה פחד גבהים, רעדתי, הברכיים שלי רעדו, המרפקים שלי רעדו, הגבות שלי רעדו". אתם בטח שואלים איפה זיהיתי את הנטיות? אתם יכולים לדמיין את בשבקין מדבר על הגבות שלו?

 

 • קניבה מנצחים באתגר הפרס ובשבקין שוב עם הדימויים הפשוטים שמסדרים עבורו את העולם -   "באנו כלביאות, לחמנו אריות, ניצחנו שועלים". מלך.

 

 • בארו ממשיכים להתמודד עם המחסור באש וכפועל יוצא ממחסור באוכל ומים. איגור שכנראה קיבל את המתכון מאפרת (גם איתו היא כבר ארגנה ברית?) שואל את מאיר (למה דווקא אותו? בגלל שהוא עקר בית?) - "אם נגיד ניקח את האורז, נשים אותו סתם במים, שיעמוד איזה שעתיים?. מאיר שומר על כבוד העקרות בית ועונה "לא יתפח. אין חום. אין בישול הוא לא מתנפח. מאיר אומר שהוא לא אכל שלושה ימים והוא תקוע על מנגואים ואז כל פעם בחורה אחרת מתעלפת וצריך לתת לה מנגו ושזה שבט של פוסיות. המשפט הזה עוד הולך  להתנקם בו בהמשך. מאיר ממשיך ואומר "אני אוכל טונה, אני מפנטז כאילו אני נותן ביס סטייק, מתפוצץ על כל ביס. ואני מציע למאיר להשאיר את ההתפוצצויות לנסרין. 

 

 • בקאניבה הכול דבש (או אורז), אפרת ממשיכה להתוודות כל חמש דקות שהיא רצתה לנצח רק כדי שבארו לא יקבלו את אבן האש, משפט שכמו במקרה של מאיר, עוד יתנקם בה בהמשך. נסרין מצליחה להרוס את האורז כל פעם שהיא מכינה אותו עד רמה שנאלצים לזרוק חלק מהארוחות. בשבקין חוזר לשלו - "בפעם האחרונה שאכלתי במסעדה ערבית, דווקא היה אחלה אורז".

 

 • בשבט בארו, אופיר מתווה בפני דיווה שהוא גיי ובוידוי מודה שהוא מאמין שזה יספק לו כיסוי מול השבט למה הוא היה אאוטסיידר ויקרב אותו אליהם. אז מגיעה השיחה של הפרק : מאיר לאופיר - "מה אתה אומר, מה אתה מתרומם?" אופיר - "מתרומם, כן.". מאיר - "אל תשב לידי בחיים שלך עם הטוסיק לכיוון שלי". ואני רק חשבתי שמישהו צריך להסביר לו שזה הפוך אבל דווקא שמחתי לגלות שמאיר רוצה להיות האקטיבי ביחסים. אופיר - "אבל אתמול אתה ליטפת אותי ושמת עלי את הראש". מאיר - "איך מגיעים למצב הזה? נולדים עם זה? כאילו ממה זה נובע הדברים האלו?". לי נשאר רק לשאול, אם אופיר הוא הגיי מחמד, דיווה היא שפרה? ואי אפשר שלא להוסיף, מאיר עקר הבית, יצא מה זה אשר, אשנבאי בדואר.

 

 • גל שבפרק הראשון רצה להישאר מתחת לראדר, לא יכל להחביא את השחצנות הטבעית שלו להרבה זמן. זה מתחיל עם המשפט שלו על נתן: "נתן בחור מצחיק ונחמד והוא תורם לשבט, אם הוא ימשיך ככה הוא לא יגיע רחוק. ואז ברגע הכי מגלומני בהישרדות ישראל אי פעם ואני אומר את זה אחרי עונה שלמה שכללה את מולי, גיא, מושיק ודן מנו, גל לוקח את גיא ונתן לשיחה מספר להם מי בדיוק היה אחראי לבליינד סייד שעשו לאירית בשבוע שעבר, מסגיר את אפרת שבגדה ואז מנדב לשניהם עצות כיצד להשתפר במשחק. לדעתו גיא יגיע רחוק אבל נתן חייב בומבה שתוציא אותו מהראש של בונה הרפסודות. הוא מוסיף "תראה לי בונה רפסודות אחד שהתקדם מעבר לשלב החמישי". אהבתי את צורת הניתוח של גל את המשחק, אבל אם הוא כזה חכם ואסטרטג, למה הוא חושף את הקלפים?. גל סוגר את הרגע המביך במשפט "עשיתם טעות, תסיקו את המסקנות". דווקא בחור דוחה ולא תורם לשבט הגל הזה, למישהו יש ספק שהוא יגיע רחוק?

 בגלל שאנחנו בעניין הקבלות לאח הגדול אי אפשר שלא יתחיל ריב בין הפרחה (מירית) לצ'ילבה שלה מיכל. מיכל מתבודדת משאר הבנות ומספרת שמירית לא רוצה אותה לידה כי היא חזקה ואסרטיבית ויותר אינטיליגנטית ממנה אז היא תיקח את כל הפוקוס. היא מוסיפה "היא לא הטיפוס שלי, היא קצת פרחולה כזאת".  מיכל עושה דנה מזרחי (אבל זה מסיפור אחר) ואומרת שהבנות לא רוצות אותה לידן כי הן מקנאות בה כי היא הכי יפה. מאיר בא לעודד אותה ועושה רנין בגרסת האנאלפבת "אתן פאקינג אגואיסטים אחושילינג" ומוסיף "אני מבטיח שאני אמרר לאמא שלהן את החיים, הן לא יודעות עם מי הן מתעסקות וגם אם אני אצטרך לחפור באבא שלהם תני בי אמון מאה אחוז". איזה ילד קטן המאיר הזה, עוד לא התחיל הריב וכבר הוא מערב הורים?

 • משפטים שמתנקמים באומריהם -  הבטחנו לאפרת נקמה על ההתעקשות שלה שצריך לנצח באתגר הפרס רק כדי שלבארו לא תהיה אבן אש. אפרת אומרת את זה בקול רם לזוארץ לפני אתגר החסינות וגורמת לרצון עז לנקמה אצל בארו ולניצחון מוחץ שלהם באתגר. האתגר שהיה גם בהישרדות האמריקאית, הוא אתגר מצויין שכלל ארבעה אנשים מכל שבט שמחזיקים סל ואת השבט השני קולע לתוכו קוקוסים עד שהוא נהיה כבד ומי ששומט את הסל שלו מפסיד. מובן שהמשפט של אפרת היה כל מה שצריך (מלבד אוכל) כדי שבארו ייקרעו על המגרש וינצחו. מעיין שלא השתתפה באתגר והקניטה את שבט קניבה לכול אורכו סיכמה את זה טוב ממני "הם מתעייפים, הם מתעייפים, זה היהירות של אפרת שמעייפת אותם". בדרך חזרה מאיר, שדיבר על בחורות שמתעלפות ושבט של פוסיות והבטחתי שזה יתנקם בו, מתמוטט בדרך לאי של בארו. נקמה היא אכן דבר מתוק.

בפרק הבא, גל מתכנן להעיף את נתן (כמה צפוי) ונתן אומר "אני כמו מניה, תשמור אותי, תרוויח הרבה". נתן גם ממשיך לעשות שפטים בנסרין והיא מיד מאזכרת את השואה כי אמרו לה שזה עובד על היהודים. יהיה מעניין.

 

לסיכום, שהבאתי כאן את רגעי המפתח של הפרק אי אפשר שלא לשאול - גזענות ושנאת האחר, שליטה בשפה הערבית, אלימות, גסות וקשיחות, דומיננטיות שגורמת לארחים לרצות לשים אותו על הגריל בהזדמנות הקרובה ביותר והמון משפטי מפתח קורעים מצחוק ומלאים בדימויים. מישהו עדיין מתפלא שבשבקין הוא בעיני הבובליל של העונה? לא משנה כמה הוא ישרוד, כבר עכשיו הוא הכוכב האמיתי של העונה. ואסיים בשפתה של הסרין, ברינג מי מור אוף דאט מתנחל, הוא פאקינג מרבלס.

הכותב הוא כותב הבלוג מיומנו של פסיכופט מתורבת

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 4 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
עדיף שלא תעשה יותר סיקורים
חרא של סיקור 02.01.09 (00:40)
2.
מס' 1 - שתוק יא טמבל
יוני 02.01.09 (01:06)
3.
אחלה סיקור, תודה! ל"ת
אורח 03.01.09 (03:29)
4.
למה נותנים לכל טמבל לפתוח את הפה שלו?
גל 04.01.09 (12:03)