מס' צפיות - 3884
דירוג ממוצע -
הישרדות איי הפנינה- פרק 2: ים של טיפשות
לצערי היה הפעם פרק די חלש, אבל כנראה שזה טבעי כי עוד לא התפתחו האינטריגות בין השורדים. מה שמנחם אותי בכל העניין זה שההפקה זכרה לקחת לא מעט מטומטמים ומטומטמות ולא רק מסולקנות אם כי תמיד היה לי תחושה שכשמשתילים סיליקון,זה שואב חלק מהמוח ולכן אולי זה פשוט הסתדר להם ככה.
מאת: טמיר כהן 27/12/08 (15:17)

פרק ההדחה הראשון הסתיים וכבר קיבלנו הפתעה ראשונה. אירית, האישה והחזון (המשוחרר), האישה והלשון (המשוחררת), טסה על טיל הביתה, אחרי שלא ידעה שסייג לחוכמה שתיקה. לפי המסורת מהעונה הראשונה, מועצת השבט הייתה צריכה לכלול הרבה קשקשת של גיא זוארץ ועוד יותר קשקשת של התמודדים. אז לא אירית תהיה זו שתאכזב את הצופים וכשלכל שאר השורדים לא היה מה לומר, היא מילאה את כל מועצת השבט בליהוגים שלה וכנראה סללה במו לשונה את דרכה מחוץ למשחק. קצת חבל כי לפחות בתחילת העונה אין כמו מתמודדת שלא מפסיקה ללכלך על אחרים ולא מפסיקה לספק פנינים. אבל צריך גם לדעת מתי לוותר ואירית לא ידעה.
 

קראו עוד בפרשן על הפרקים הקודמים בהישרדות 2:

הישרדות איי הפנינה, פרק 1 - תגדיל לי בדולר

 • כשקניבה חזרו מההדחה, הם גילו שהאש שלהם כבתה ושכל הגפרורים רטובים, כלומר שאין להם שום דרך להרתיח מיים לשתייה או להכין אוכל. אפרת בהצעה שנשמעת כמו הרעיון הכי טוב שיהיה בכל העונה, כזה שקשה יהיה להתעלות עליו, מציעה לשים מים עם אורז בסיר, לחכות שעה ולקוות לטוב. בגלל שמדובר באפרת אני דווקא מוכן לראות אותה מנסה, מחכה שבוע שבועיים ופוטרת אותנו מנוכחותה.
 • נתן על נסרין -  "היא לא צריכה ללכת הביתה, היא צריכה לעוף. אם אפשר לחדד את זה צריך לשים אותה על סירה לשים איזשהו טורפדו ולהעיף אותה על טיל". ובקיצור, אם רק תתנו לי אני עושה בה פיגוע ואוכל אותה חיה. יש לי תחושה שהיה עדיף לנסרין לעוף מלהישאר עוד לילה עם נתן על אי בודד.
 • שבט בארו התקנא במשפט של דיוה מהפרק הקודם ("אני מרגישה בת 20, אני מקווה שאני נראית בת 30, אז מה אם אני בת 40"). הם ממציאים משפט משלהם על האוכל, "רצינו לגוון קצת מהאורז והטונה אז החלטנו לעשות פיתות", מירית - "עשינו מופלטות", "יצא טעים כמו מלאווח". אני לא יודע מה איתם, דיוה נראית לי בת 40 אובר משופצת ומה שהם הכינו היה עיסת בצק מטוגנת, כל השאר זה גירסאות סותרות.
 • באי הגלות, נותנים ליואב ונסרין להתחרות בשבירת לוחות עם רוגטקה. נסרין מתוודה שמעולם לא ירתה ברוגקטה וחושבת עמוק בליבה שאם היה מדובר ביידוי אבנים היא כבר הייתה סוקלת את היהודי.
 • שיא הטפשות של הפרק - יואב חוזר לשבט שלו ומיד מספר על כל מה שקרה באי הגלות, אני חוזר, על כל מה שקרה באי, כולל העובדה שיש אליל חסינות מוחבא באי שלהם וכולל הרמז שהוא קיבל. בעדות הוא אומר "הרמז הוא לא עבה אז אני לא רואה את המשמעות האסטרטגית של לשמור אותו בסוד". וואלה צודק, הרמז ממילא היה גדול על יכולתו השכלית, מה רע בלשתף אחרים בסוד, אם הוא לא הבין, מה הסיכוי שהם יבינו?
 • שיא הטפשות של הפרק 2 - נסרין מחליטה לשמור סוד לגבי מה שקרה באי הגלות אבל באופן מפתיע כנראה מדובר בערבייה שלהבדיל מרנין לא יודעת לשקר ולכן היא ממציאה סיפור כאילו היו באי שני אתגרי חסינות והיא זכתה בשתי חסינויות. נתן בתגובה "לא כל מה שמספרים סביב המדורה הוא נכון", אריק בתגובה "לא האמנתי לה אבל שקרים הם חלק מהמשחק ואני גאה בה שהיא באה לשחק את המשחק".
 • שיא הטפשות של הפרק 3 - שאר שבט קאניבה, מאמינים לנסרין. אין כנראה סוף לטפשות.
 • הפקת הישרדות, מנסה להחיות את הפרק היבש משהו בציטוט משלה "הסנדלר הולך יחף, השורד עם נעליים, הנודיסט הולך עירום, ואתם קחו בגדי ים בינתיים". או בקיצור, השקענו כל כך הרבה סיליקון בליהוק, הגיע הזמן להשתמש בו.
 • המעבר לבגדי ים הדליק גם את השורדים וסיפק לנו את התגובות הבאות, עידן - "כמו פלחים של אננס". מילא שההפקה הצמידה לו את תפקיד מגדל האננס, אבל ההיצמדות שלו לתסריט, למרות התנאים הקשים, מרשים. כולם מתרגשים מהעובדה שלבגדי הים יש ריח של בית. מאיר עקר בית תל אביב - "אני לא יכול להגיד ששלי עם ריח של בית, שלי עם ריח של שוק הכרמל, כי שם קניתי אותו". עצה קטנה למאיר, יש סודות שעדיף לשמור לעצמך. מעיין על יואב - "יותר הוא לא יילך עם תחתונים של האקלברי פין, יותר לא ייראו לו את האשכים". ואני חשבתי שהמושג ליצן מפחיד הוא מיתוס. מיכל מבארו  - "הבנות בשבט שלנו, לעומת בנות קניבה, ניחנו מנתונים טבעיים יותר מוצלחים". אני יכול להבין את ההתפעלות שלה מיופיין אבל ממליץ לה לוותר פעם הבאה על המילה "טבעיים", יש גבול להונאה.
 • איתי מדליק את נתן ומזכיר לו את החלום הרטוב שלו "חינכו אותי בצבא לשנוא ערבים". נתן נדלק ומתחיל לפנטז "זאת בעקרון רשימת החיסול שלנו, נסרין, נטע-לי, אנסטסיה , הלאה והלאה באב אללה". מזל גדול שטעיתי ונתן לא עף, הוא ללא ספק הסוכרייה של הסדרה עד כה, ביחד עם אירית שכבר עפה. האם זה מנבא גם את עתידו במשחק, נחכה ונראה.

המופע של אירית במועצת השבט

 • "השבט מחולק לשניים, בנים, בנות ואירית". אל תתווכחו איתה, היא ספרה.
 • "אני טום בוי, אין לי התנהלות של אישה רגילה, ואני לא אוהבת גם את ההתנהלות הזאת אצל נשים בכלל". זה רק אני או שזה מוזר שאשה מכנה את עצמה טום בוי אחרי שהשתילה 500 cc בכל צד?. 
 • "אני יותר מתחברת לגברים כי הם אנשים יותר אמינים בעיני", איזה באסה שהיא עפה, ארגוני הנשים רק מחכים שתהיה להם סיבה למחות וסיפור ההטרדה של בובליל כבר דעך. 
 • "גל חושב שרק הוא מטפל באש, הוא לא ישן שלושה ימים, מטפל באש". כמה ימים הם באי, תזכירו לי?.
 • "נסרין לקחה החלטה לא נכונה ללכת על הקורה במשך 10 דקות", נסרין - "עוד אנשים הלכו על הקורה", "זה פונקציה של מהירות ודיוק כשאת הלכת עברו אותך שלושה אנשים". נסרין - "את אומרת שחשבתי על עצמי ולא על השבט". אירית - "כן". ואני חושב על התנהגותה של אירית,שמילא לשנוא ערבים, זה היה  מביא אותה רחוק במשחק, אבל שנאת נשים זה באמת בלתי נסלח.
 • שיא הטפשות של הפרק 4 - נסרין -  "אני מרגישה מסומנת להדחה", אפרת - "מה איכפת לך, אם את מוגנת?". נסרין - "ההגנה לא בדיוק הגנה ואין לי חסינות". השבט כולו, גם אלו שבחרו לא להאמין לה, בהלם שהיא מתוודה. סביר להניח שגם אחרון הצופים בהלם. התרגלנו כמה חודשים לערבייה שיודעת לשקר, זה באמת מרתיח
 • שיא הטפשות של הפרק 5 - למרות כל מה שנסרין עשתה, השבט שלה שולח את אירית הביתה. כנראה שטמטום במשחק הישראלי זו מעלה.

עד כאן להפעם, לצערי היה פרק די חלש, אבל כנראה שזה טבעי כי עוד לא התפתחו האינטריגות בין השורדים.
מה שמנחם אותי בכל העניין זה שההפקה זכרה לקחת לא מעט מטומטמים ומטומטמות ולא רק מסולקנות אם כי תמיד היה לי תחושה שכשמשתילים סיליקון, זה שואב חלק מהמוח ולכן אולי זה פשוט הסתדר להם ככה.

הכותב הוא כותב הבלוג מיומנו של פסיכופט מתורבת

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
סיכום נחמד. אחלה תמצות של שעתיים !
עוז 27.12.08 (20:46)
2.
תודה כל הסקירה
אורח 29.12.08 (05:54)