מס' צפיות - 1080
דירוג ממוצע -
העשב של השכן
"העשב של השכן" אינה סדרה חינוכית, ותיזהרו, כי היא ממכרת. לא תמצאו בה פוליטיקלי קורקט וגם לא אנשים שפויים. כן תמצאו שפה בוטה, אלימות, עירום, סקס ודי הרבה הסתלבטות על יהודים.
מאת: הצופה 27/12/08 (15:04)

סדרה שהתוודעתי אליה רק לאחרונה למרות שהיא כבר בעונתה הרביעית (בארץ) היא "העשב של השכן", או Weeds בלשון הגויים. פרקי הסדרה מציגים בפנינו את ננסי בוטווין (מרי לואיז פרקר), אלמנה מילפית קולית וקרת רוח ואם לשני בנים (סילאס החרמן בן ה-16 ושיין המוזר בן ה-10) שמתפרנסת ממכירת מריחואנה לתושבי העיירה הציורית אגרסטיק.
 

את בעלה המנוח והיהודי מגלם בשני פרקים בערך ג'פרי דין מורגן, שצריך להתחיל  לברור טוב יותר את הצעות העבודה שהוא מקבל לפני שילוהק באופן קבוע לתפקיד האיש המת. ב"על טבעי" הוא משחק בערך בעונה אחת מתוך ארבע ונופח את נשמתו בצורה הרואית. ב"האנטומיה של גריי" הוא מבליח לשלושה פרקים, מציע נישואים ו.. נכון, מת (אם כי זו אינה נקודת השפל. הוא עתיד לחזור כרוח רפאים במהלך שגורם ל"אנטומיה" להתבסס סופית כאופרת סבון). מפתיע שב"עמוק באדמה" פסחו עליו. עם קצת איפור הוא היה מתאים יופי לתפקיד אב המשפחה נתניאל שמת, כזכור, בתחילת הפרק הראשון.

 
במקום אב המשפחה המת מצטרף למשפחה אחיו המחופף, חסר התועלת וחובב הפורנו אנדי (ג'סטין קירק שהיה בארטו ב"ג'ק וז'יל" ושיחק גם ב"מלאכים באמריקה"). גיבורים נוספים הם בני המשפחה השחורה שמספקים לננסי את הסחורה ומלמדים אותה דבר או שניים, רואה החשבון המסטול שלה, והחברה, אם אפשר לקרוא לה ככה, סיליה, עם בעלה הסליזי דין ובתה השמנמנה איזבל, שכבר בגיל 9 נכנסת  בעל כורחה למשטר של דיאטות. ובל נשכח את עוזרת הבית הלטינית לופיטה שמסובבת את כולם על האצבע הקטנה.

 

דיאלוג אופייני:

 
לופיטה, את יכולה לרחוץ את הכלים?
המדיח מקולקל.
אני יודעת, בגלל זה ביקשתי שתרחצי כלים.
לא.
מה לא?
אני לא רוחצת כלים. זה מייבש לי את העור בידיים. תזמיני טכנאי.

***

 

"העשב של השכן" אינה סדרה חינוכית, ותיזהרו, כי היא ממכרת. לא תמצאו בה פוליטיקלי קורקט וגם לא אנשים שפויים. כן תמצאו שפה בוטה, אלימות, עירום, סקס (ביחיד, זוג ושלישייה), אנשים בשלבי התמסטלות  שונים, הדרכה על קצה המזלג למגדל המתחיל ודי הרבה הסתלבטות  על יהודים. כל הדמויות סובלות משריטה זו או אחרת והתוצאה היא מצבים הזויים, הומור שחור ודיאלוגים שנונים.

 
"העשב" מתחילה את דרכה כקומדיה, ממשיכה כדרמה קומית, מסיימת כסדרת מתח ומצליחה גם לייצר אמירות נוקבות ומעוררות מחשבה. הנה אחד הדיאלוגים האהובים עליי:

 
סבא: באבי הייתה משוכנעת שהנאצים יקומו לתחייה. היא התחילה לחסוך כסף כדי שתוכל לשחד אותם.
שיין: זה מטורף.
סבא: זה לא מטורף בכלל. רצח עם עשוי להתרחש שוב אם לא נעמוד על המשמר. אסור שזה יקרה שוב.
שיין: זה כבר קורה שוב.
סבא: על מה אתה מדבר?
שיין: על רצח עם. ברואנדה, קמבודיה, בוסניה...
סבא: לא, לא. ליהודים. אסור שזה יקרה שוב ליהודים. מי שם זין על כל המקומות האחרים? 

 

 

לבלוג של הצופה

הכותבת היא מבקרת מטעם עצמה בעניינים שבתחתיתו של עולם.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר