מס' צפיות - 3016
דירוג ממוצע -
הישרדות איי הפנינה, פרק 1 - תגדיל לי בדולר
פרק ראשון של הישרדות 2, ציפיות גדולות וליהוק עם המון הגדלות. ליהוק סטראוטיפי ומושפע ובחורה אחת זולה במיוחד. בקיצור, אמנם זו רק ההתחלה אבל לא היה משעמם. בהחלט רואים ניצנים להפוך שוב לקאלט
מאת: טמיר כהן 25/12/08 (08:51)


זהו, לאחר ציפייה די ארוכה ומיליון פרומואים מכל הסוגים, שודר אתמול הפרק הראשון ב"הישרדות איי הפנינה" בערוץ 10, עם ציפיות שמרקיעות שחקים אבל גם הרבה אנשים שמחפשים את ההפקה מעבר לפינה, בעקבות מחדלי העונה הראשונה עליהם כבר דיברתי כאן.

לאחר שידור הפרק, התחושה הייתה של שמחה מעולה בזהירות. בראש ובראשונה, הפרק הראשון הרגיש כמו "הישרדות" היה מעניין, היה בסיס טוב לתחילת העונה והיה עשוי במקצועיות הדרושה. מצד שני זוהי רק ההתחלה, עוד לא ניתן לקבוע על מה תתמקד העריכה כי עוד אין הרבה קשקשת ברשת ובעיקר קשה לדעת האם הליהוק יביא איתו גם את הבידור שהיה בעונה שעברה. למשל, קשה לי לומר שכבר זיהיתי את המושון הבא אם כי מאיר עקר הבית הוא המועמד הראשי שלי להחליפו. גם מבחינת הפורמט בינתיים נעשתה עבודה טובה מלבד אולי העובדה שלאי הגלות שולחים שניים ולפי מקורות ברשת, הולך להיות שם אתגר בין השניים, נשמע מיותר. מה בדיוק רוצים לקבוע עם האתגר הזה? נשמע כמו סתם אתגר שמקורו בחוסר יכולת להשתחרר מקונספט אי המתים.

הפעם, בגלל שאנחנו לא מכירים עדיין טוב את הדמויות ועוד לא נוצרו האינטריגות לנתח והמשפטים לכסח, אסיים ברשימת תובנות על הפרק.

- פתיחת הפרק עם המסוקים הייתה לא אמינה לחלוטין, פנמה רחוקה מספיק כדי שהליצנית תוריד את חליפת האיומים על ילדים שלה ובכלל הניסיון ליצור רושם כאילו הם קפצו למסוקים ישר מהבית היה גרוע.

- הניסיון לשחד את זוארץ בסיבוב ניסיון על כלי רכב מגוונים, לא הוציא אותו מהקיפאון, הוא עדיין היה גרוע בעיני. באתגר החסינות כשהוא צולם מאחור עומד על הרמפה שלו ומנסה להיראות קשוח, הוא היה נראה פאתט.

- האתגר הראשון בו קיבלו השורדים כסף לקנות ציוד בסיסי בכפר מקומי, אמנם יצר עניין אבל גרם לשני השבטים להתחיל את העונה עם אש וברזנט למחסה. אני יודע שזה קרה גם בפורמט האמריקאי, אבל זו התחלה קלה מדי לטעמי. הקשיים של הימים הראשונים הם חלק מהעניין בהישרדות.

- הניסיון להוליד תחליף לקוריצה, השם ייקום דמה, נראה מבוים משהו אם לא לפחות מושפע מדי מהעונה הקודמת. שבט אחד, "קאניבה", כבר השיג תרנגולת וקרא לה צ'יקיטה.

- בשבט השני, "בארו", שנראה קצת כמו שבט הפרידמנים, לא פלא שהבנות הן שלקחו את האחריות ומצאו שקנאי שעשועים, שיעשה להן נעים. הבנים ראו אותו וקיוו שמדובר בממצא דמוי פרגיות אבל הבנות מיד העמידו אותם על טעותם. השם שניתן לשקנאי גוּזי על שם הגוזיות שהבנות לובשות הוא דווקא הברקה של ממש. אני כבר רואה את השקנאי חולם כל לילה על ציצים.

- אם בציצים עסקינן, שוב ליהקו לעונה בעיקר בנות עם ציצים גדולים ובעיקר בנים עם קוביות. הגדילה לעשות תרתי משמע, אירית שגם קפצה למים עם גופיה לבנה ולא התרגשה כשציינו בפניה שהיא שקופה. היא סיכמה בפשטות מטרידה "ציצים זה ציצים" מה שגורם לתהות האם ההיקש הלוגי הזה הוא המקסימום שמוחה מאפשר. הליהוק המפואר די מרתיח כי הקהל נקשר יותר טוב דווקא לדמויות עממיות כמו רופרט המלך מהישרדות האמריקאית, שהיה כנראה השורד האהוב בכל הזמנים.

- אם כבר דיברנו על בנות שמשתמשות במה שהטבע נתן להן (מי אמר מירית?), הגדילה לעשות אפרת, מתווכת מנהטן (פור גאד סייק מה זה?), שכמעט אנסה בנשיקות מוכר מקומי בשביל לקבל גפרורים בחינם (די זול מצידה תרתי משמע) ואח"כ ירדה על הברכיים בתחנונים בפוזה שהעלתה תהיה אם המציצה נשארה בחוץ בעריכה. בעודנו מתפלאים היא כמעט אנסה בחור בשביל ברזנט ששווה 35 דולר ואני התנחמתי בכך שהיא לפחות העלתה את התעריף.

- מעיין הליצנית ניסתה להשיג דברים ע"י הפעלות לילדים שכללו את השיר האלמותי "עודד אמר להרים ידיים" והתפלאה שזה לא עובד. מצד שני היה כיף להיזכר בעודד.

- אירית רצה אחרי ילדה שקיבלה ממנה דולר בכל הכפר ואפילו הבינה שהיא מפחידה אותה אבל לא יכלה לוותר כי לדבריה היא רומניה ו"זה לא גנב מגונב פטור". אהבתי את זה, אני בהחלט רואה את אירית הופכת לסיוט של השבט שלה.

- על הליהוק אי אפשר שלא לדבר קצת יותר בהרחבה. נראה שניסו להביא מכל העולמות, גם ליהוק סטריאוטיפי כמו ב"אח הגדול", הערבייה, ההומו, הרוסי, הפרחה וכו', גם ליהוק מושפע מהעונה הראשונה, נטע-לי הבלונדה בדמות ויקה, אנסטסיה הרוסייה הלוהטת בדמות מרינה, אירית הטיפשה עם הציצי בדמות נעמה, גל היזם המבוגר בדמות מושיק בגרסה השמנה והאיטית (מה הם חשבו לעצמם) ורק מושון כאמור, טרם נראה באזור. די שעשעה אותי העובדה שהביאו כקונטרה לנסרין הערבייה, את נתן, קצין מורעל במג"ב שכבר נראה כאילו בא לו לעשות לה נוהל עצירת חשוד מזורז ולירות בה תוך כדי. בכלל, מה עוד צריך לעשות בשביל השורדים כדי שהם יזהו שהיא ערביה? השם נסרין באמת נשמע למישהו פה כמו מרוקאית? אני מוכן לסלוח להם רק מתוך חשד שהיא יותר מדי הזכירה להם את שחר ובאופן לא מפתיע גם היא מורה לשפות. אפשר גם להתנחם בעובדה שלהבדיל מ"האח הגדול", הפעם הביאו פרחה שווה (מירית) וגם הג'ינג'ית לא מעצבנת בעיניים כמו יעל מהעונה הראשונה. בקיצור, בעקבות הליהוק אין מן הנמנע לקרוא להפקה, "יה מושפעים!".

- חוץ מהליהוק עצמו, הכתוב שהוצמד לכל שורד, היה קצת הזוי. מספיק לחזור על זה במרוכז כדי שתבינו כמה זה מוזר. מאיר עקר בית תל אביב, איגור משפץ יאכטות הרצליה, גיא נטורופת תל אביב, אפרת מתווכת מנהטן, מירית מדריכת אירובי לוד, עידן מגדל אננס רעות, איתי יוצא שייטת, נתן קצין מג"ב, מעיין ליצנית אילת ועוד ועוד ועוד. זה מעלה אצלי את השאלה מי לעזאזל מגדל אננס ובל נשכח את השאלה המתבקשת מכל, איזה אמא קוראת לתינוקת שלה דיוה???

בפרק הבא, למי שדאג, מביאים לשורדים את בגדי הים כדי שיהיה מה לצלם.
אנו רואים את נתן שולף את המאצ'טה על נטע לי במקום על נסרין
ועוד נראה את מה שקורה באי הגלות ובהדחה הראשונה לאחר שקאניבה הפסידו באתגר. כבר מפמפמים לנו בפרומואים על הפתעה. מי אמר נתן???

 

 

 

 

 

הכותב הוא כותב הבלוג מיומנו של פסיכופט מתורבת

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר