מס' צפיות - 322
דירוג ממוצע -
בשם העקרון
מכוונים אנו כאן לגט הפיטורין שח"כ ליברמן ממפלגת "ישראל ביתנו" העניק ברוב טובו לח"כ אסטרינה טרטמן ולמעשה דחקה החוצה ברגל גסה ממפלגתו
מאת: אהרון רול 25/12/08 (08:17)

 

דומה וציבורים גדולים בינותינו הפכו קהים, אינם רואים עין בעין אותם מעשי סדום ועמורה והלכה ולמעשה הסכינו עמם בבחינת" "זהו סידרו של עולם".

עשיית הצדק, או מיגורו של זה, קשורה קשר אמיץ עם מעשי עוולה.  העוולה היא בת דודתו הקרובה של אי-הצדק והמשפח.

ובכן במה הדברים אמורים? 

 

נושאנו כאן הינו לכאורה פרוזאי וזניח, למצער פתטי.  מעקב אחר תגובות מדיה וקוראים מלמדות כי הנושא עבר מתחת לראדאר הציבורי כמעט בבלי משים.  מתכוונים אנו כאן לגט הפיטורין שח"כ ליברמן ממפלגת "ישראל ביתנו" העניק ברוב טובו לח"כ אסטרינה טרטמן ולמעשה דחקה החוצה ברגל גסה ממפלגתו.

 

ודאי יורמו מספר גבות למקרא הדברים.  אסתרינה התפרסמה לשלילה בנושא הצגת השכלתה ותעודת גמר לימודיה, נושא אשר התקבל בשלילה רבה בציבוריות הישראלית.  ההד הציבורי היה נרחב ותודלק בנדיבות מגולגלת עיניים בידי מדיה שוטמת, אמור שטופת עוויתות שנאה, כנגד ליברמן, דעותיו ומפלגתו "ישראל ביתנו".  צרכני המדיה מצידם שיתפו פעולה עם מטרות נאותות לכאורה דהיינו, שמירת היושר אינטלקטואלי (תרתי משמע) של נבחרינו אך לאמיתו של דבר שימשנו כולנו "כאידיוטים השימושיים" (המונח באדיבותו של ולדימיר איליץ' לנין)  וכחומר ביד יוצרי מדיה מגמתיים למילוי תאוותם.

 

עיון חטוף בפרסומי המדיה של אותם הימים מראים זהות למצער בכמות ובארסיות בפרסום עניני השכלתה של ח"כ טרטמן לשחיתותו של אברהם הירשזון לדוגמא כאשר מזרח ומערב קרובים יותר מאשר המעשה (השלילי ללא כל ספק) של אסתרינה לעומת מעשי אהוד (המעטפות) אולמרט, אברהם (במזומן) הירשזון או צחי (המתגמל) הנגבי.  אסתרינה כיפרה על מחדלה בעבודה סיזיפית ומוצלחת לתועלת כל עם ישראל, בעוד שאחרים דוגמת אולמרט, הירשזון צחי הנגבי ואחרים ובזויים עשו לביתם בלבד.  הבה נפשפש בזיכרוננו, האם יכול אי מי מעמנו לפשפש בזיכרונו אודות כתבה עיתונאית מגמתית חיובית ולו אחת, אודות פועלה הפרלמנטרי הענף של אסטרינה?

 

עובדתית, ח"כ טרטמן הינה מחברי הכנסת המוצלחים והפוריים ביותר משך כהונתה של הכנסת ה-17. הנושאים שקידמה אסתרינה משך כהונתה יכולים למלא כרך עב כרס.  השתתפותה בוועדות הכנסת השונות, שדולות רבות וקידום עניני חקיקה לתועלת הציבור יכולים לשמש דוגמא לרובם הגדול של חברי הכנסת.

 

הבה ונביא על קצה המזלג פכים קטנים כגדולים מפעילותה של טרטמן בעבור כולנו:

1 . חברה בוועדת הכנסת; 2 . יו"ר השדולה למען ירושלים וצפון גבעת זאב; 3 . יו"ר השדולה למען נכי תאונות עבודה ואלמנותיהם; 4 . יו"ר השדולה לשימור שפת ה"לאדינו"; 5 . חברת השדולה למאבק בתאונות הדרכים; 6 . חברת השדולה החברתית-סביבתית; 7 . חברת השדולה לעסקים קטנים ובינוניים; 8 . חברת השדולה למען השלטון המקומי; 9 . חברת השדולה למלחמה בשחיתות; 10 . חברת השדולה המוניציפאלית בכנסת ישראל; 11 . חברת השדולה לקידום החברה האזרחית בישראל; 12 . חברת שדולת ירושלים; 13 . חברת השדולה למען הדרוזים והצ'רקסים; 14 . חברת השדולה למאבק למען זכויות עובדי הקבלן; 15 . חברה בוועדת הפנים והגנת הסביבה; 16 . יו"ר השדולה להצלת ים המלח.

ג

ם בנושאי חקיקה לא טמנה הגב' טרטמן ידה.  הצעות חוק אשר הובאו על ידה מקיפות תחומים כגון: חקיקה אקולוגית, חקיקה חברתית, חקיקה בנושאי ביטחון-יהדות וארץ ישראל ועוד הצעות חקיקה בנושאים שונים ומגוונים.  בנוסף פעילה אסתרינה בנושאי פניות הציבור ועזרה לניפגעי המערכת השלטונית הישראלית במגוון תחומים.

 

דומה ואסתרינה לוקה "במחלה" שרבים והטובים יותר בינינו לוקים בה והיא נאמנות יתר מבורכת למטרה ולמשימות עתידיות חשובות בהשוואה לאותם אלו אשר מתעלים כל זמנם ומרצם למען יחסי ציבור מתגמלים ליום סגריר.  ניראה כי ח"כ טרטמן הזניחה את עתידה הפוליטי למען העשייה הפרלמנטרית וכאן נעוץ "כשלונה", כמו גם כשלנו אנו.

 

אנו איננו מתגמלים ומעלים על נס את המסורים, החרוצים והנאמנים למטרה, אנו מתגמלים את הקומבינאטורים, "המתוחכמים" הנכלוליים, הריקנים והחלולים.  כאן הוא מקורו העוול אשר נגרם לאסתרינה המעיד עלינו כולנו.  "כוכבים נולדים", דוגמניות, יחצ"ני עיתונות חסרי יושר ויושרה הם הנישאים על כפים במקומותינו.  האנשים מן השורה, אלו "האפורים" לכאורה, העושים עבורינו את אשר אמורים הם לעשות, בהשקט ובצנעה, נבעטים ברגל גסה משסיימו עבודתם, בנוסך: "הכושי עשה את שלו והכושי יכול כעת ללכת לכל הרוחות".

 

כמה מאיתנו חשו בדיוק כך, כאשר עשו עבודתם נאמנה וחרוצה כמעשה טרטמן ונבעטו ממקום עבודתם או שרותם, כמעשה ליברמן לטרטמן משום שזמנם לא היה סיפק בידם לטוות יחסי ציבור (נטוורקינג) לעצמם?

האם יש בליבנו על ליברמן?  לא ממש.  ליברמן התנהל בענין ח"כ טרטמן כפוליטיקאי מהזן הירוד, החלול כפי התנהלות שאר הפוליטיקאים משאר המפלגות.  ליברמן שואף לקושש עוד אי אילו קולות ובאם חתול שחור עבר בינו לבין טרטמן ובאותו זמן יכול הוא להביא יחצ"ניות יפהפיות, הצעירות וייצוגיות (להלכה) מטרטמן, אשר אפשר ויביאו לו קולות נוספים (נניח) הרי שינקוט בקו זה, הנה אסף הוא שתי ציפורים במחי אחד, מה רע?

 

ובכן הרע הינו כבר לפיתחו, הבחירות וכמות קולות הבוחרים חשובים, אך אלו אינם סוף הסיפור אלא רק תחילתו.  הרשו לנו להניח כי הניסיון שצברה אסטרינה טרטמן ופעילותה הפרלמנטארית למען כולנו, הינו חסר תחליף עבור מפלגתה, כמו גם עבור הציבור כולו, ומצעד הדוגמניות במפלגת "ישראל ביתנו" ישאר למצער מצעד בלרינות.  אסטרינה טרטמן שימשה כפרלמנטארית המוצלחת ביותר של מפלגה זו ולא ניראה כי במהרה יימצא לה שם תחליף נאות.

למרות מעידתה הזמנית של אסתרינה מהעבר, הרי פעילותה עד כה תביא כל מפלגה אחרת להשתבח בה, באם תצא אסטרינה מחיינו הפוליטיים יהיה זה הפסדנו כולנו.

  

גילוי נאות

המחבר אינו מכיר או קשור אישית עם אי מי מהנזכרים בכתבה זו.  אין למחבר כל קשר למפלגת "ישראל ביתנו" או לאי מי מחבריה.  המחבר לא היה ואינו חבר במפלגה זו ומעולם לא נתן קולו עבורה.

 

המחבר הינו יועץ אירגוני בכיר ודירקטור ניהול פרויקטים לחברות ואירגונים בענף המחשבים

www.aaronroll.com

http://www.global-report.net/aroll/

 

אהרון רול

טורונטו

905-886-8998

amroll@rogers.com

 

הכותב הוא איכפתי לנעשה במדינת ישראל וקיומה

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר