מס' צפיות - 1957
דירוג ממוצע -
ביקורת טלוויזיה: ארץ נהדרת - עונה 6
מאת: רב ערוצית 24/12/08 (02:11)

נו, אז מי יותר טוב, "ארץ נהדרת" או "שבוע סוף"? האמת, לא חוכמה לקבוע. כי "שבוע סוף" כבר מספיק זמן על המסך, למרות הקשיים כבר התרגלנו אליה, אני מזהה את שני כהן ברחוב (נראה שאנחנו מאותה שכונה) ובכל רגע נתון אוהבת להשפריץ את המשפט "אני אוויר, אני טפט" בדיוק באותה אינטונציה כמו עמי סמולרצי'ק, רק בלי החליפה.

 

אני לא לבד בסיטואציה (אם כי ברור לי שלא כולם שכנים של כהן), וב"ארץ נהדרת" יודעים את זה. לכן החליטו שם להיעזר בכל מי שאפשר, כלומר בכל הדמויות המוכרות - מהפילוסים, דרך מינה צמח ("תיזהר שמינה לא תעשה ממך צמח") ועד האח הגדול, כולל שפרה בכבודה ובעצמה. אז נכון שאביגדור ליברמן היה מחופש הפעם לעילא ולעילא, אבל היי, גם את הקור המנשב ממנו אנחנו כבר מכירים. לא מפחידים עונה עם עין [מבט חודר, למאותגרים].

 

♦ קראו עוד ביקורות על ארץ נהדרת עונה 6 באתר פרשן.

 

אבל גם את זה יודעים ב"ארץ נהדרת", ולכן הוסיפו טריק: שידור חי. טל פרידמן עף מהכיסא כבר על ההתחלה, עלמה זק ליפססה כלינוי בר גפן, אבל חוץ מזה, לא הרבה קרה בגזרה הזו. והאמת - לא הבנתי בשביל מה צריך את השידור החי, אלא אם אהוד ברק אצל הפילוסים (מ ע ו ל ה) שייך לקטגוריה. דיאלוג לדוגמה:

 

פילוס: אה, נזכרתי מי אתה. אתה זה שלא נחמד, לא סימפטי, לא גבוה...

ברק: אני פשוט חושב שאלה לא תכונות חשובות למנהיג.

פילוס: אתה גם לא ביבי, שזו גם תכונה שחשובה למנהיג.

 

ובהמשך, פילוס ואשתו לברק שרוצה לעבור לגור בבניין שלהם, כי הוא בדיוק מחפש דירה (יופי של הומור עצמי): אתה צריך לעבור ועדת קבלה, לא כל אחד מתקבל... זה בניין לשימור, כבר לא בונים כאלה, זה חפציבה".

 

ואולי זה ההבדל בין "ארץ" ל"שבוע": כאן כבר לא צוחקים על, אלא צוחקים עם. לא ברמת הריאליטי, אלא ברמה הפוליטית. ממש כמו סטרדיי נייט לייב, רק שפה זה טיוזדיי פעמיים כי טוב. ויותר מזה - גם פחות מפחדים מהפרות הקדושות. לא עושים בדיחה מחיים יבין, אלא מהאופן שבו מדינת ישראל מתייחסת אל גלעד שליט והוריו - ישכור עם ישראל את בניו ובנותיו, כי לשלם את מחיר החזרתם מהשבי זה יקר. הרי זה בדיוק המסר שהממשלה מעבירה :מיתון זה לא רק בכסף, אלא גם באסירים פלסטינים.

 

אז לא, לא קיבלנו אתמול את "ארץ נהדרת" בגדולתה, אבל היו מספיק הבלחות כדי שנאמין שבשבוע הבא ובשבועות שאחריו, ובכלל עד שנתניהו ינצח, כמו שאומר קיציס, השפיצים יהיו הרבה יותר חדים. אחרי הכל, ארץ בה נולדנו היא ארץ בה נחיה, יהיה מה שיהיה (יהיה ביבי, מתה על החיקוי של מריאנו).

 

בקטנה: הסקץ' של הפיטורים היה עצוב אך מצוין. במיוחד בזכות הדמות של טל פרידמן, שמזכירה מאוד את זו שצועקת "ברוריה", רק בתספורת אחרת.

 

לבלוג של רב ערוצית

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
על אף
אסף שטיין 24.12.08 (09:18)