מס' צפיות - 3961
דירוג ממוצע -
ארץ נהדרת
צפיתי בתוכנית הראשונה של העונה החדשה של "ארץ נהדרת" ומה אני אגיד, לא נפלתי. ביקורת לפרק הבכורה מאת אסף שטיין.
מאת: אסף שטיין 23/12/08 (23:24)

עוד מאז העונה הראשונה שלה, "ארץ נהדרת" תמיד היוותה בשבילי פסגת השאיפות של הסאטירה הישראלית. אף סאטירה בארץ לא תגיע לרמת מושלמות שכזאת, לא הייתה וגם עכשיו אין כזו. חשבתי לתומי שארץ נהדרת היא דבר מושלם ושלעולם היא לא תוכל להידרדר. חשבתי ועכשיו, לאחר הצפייה בפרק הראשון של העונה החדשה של ארץ נהדרת, התאכזבתי.

 

איך אני אסכם, לא נפלתי. הבדיחות היו רדודות ולא זזו מפוליטיקה ומין. הדמויות היו אותן דמויות שהכרנו ולמדנו לסבול והפינות החדשות של קיציס היו משעממות על סף המרדימות. על אף שהביאו לתוכנית שחקני חיזוק מפורסמים לתפקידי אורח, כמו שר הביטחון אהוד ברק ושפרה המנצחת מהאח הגדול , זה לא עזר להם והם נשארו למטה. גם הפיכת התוכנית לשידור חי רק החסירה מחיני כלפיהם, הפאשלות והפאקים של הדמויות רק הרסו את חווית ורצף הצחוק.

 

קראו עוד טורים על התוכנית ארץ נהדרת באתר פרשן:

♦ ביקורת תוכנית בכורה מאת עמנואל שלמון

ביקורת תוכנית בכורה מאת רב ערוצית

 

הפינה היחידה שהצלחתי למצוא בה נחמה היא פינת הכותרות מהעיתונים של קיציס, הפינה הזכורה והאהובה מהעונות הקודמות שבניגוד לשאר התוכנית הצליחה לשמור על שנינות וטוב טעם. הפינה הזאת הזכירה לי, בפעמים שהופיעה בתוכנית, מי זאת ארץ נהדרת. מה היכולות שלה. היא יכולה להביא סאטירה טובה ולא משעממת ובלתי נסבלת כמו החיקויי הגרוע של ביב שמבוצע על ידי מריאנו אידלמן.

 

מה עם הפתיח? מה עם האולפן? על זה אין עוד מה להוסיף. שניהם הם שאריות מהעונה הקודמת. על אף שהיא הייתה מצחיקה היא לא מתאימה לארץ נהדרת של 2009 (אני מרשה לעצמי לקרוא לה ככה בהתחשב בכך ששבוע הבא מתחיל חודש ינואר). צריך להתקדם. שלא יבואו עם תירוצים שלא היה זמן לפתיח, לא היה זמן לאולפן חדש. אם היה לכם זמן להכין פרומו מושקע כל כך היה לכם גם זמן להכין פתיח. אם קשת הצליחה להרים ביומיים אולפן מחודש לאח הגדול, אז זאת לא בעייה לעשות שיפוץ קל לאולפן של ארץ נהדרת בתוך חודש.

 

הייתי ממליץ לאנשי "ארץ נהדרת" לעזוב את העבר, את הנוסטלגיה. כבר עשיתם על זה פרק ספיישל בסוף העונה הקודמת. עזבו את צ'ימי, פילוס וחבריהם, כבר נמאס מהם עוד לפניי שתי עונות. די, תעזבו חיקויים רגילים ותעברו לדברים חדשים. אז מה אם הקדמתם את העונה באיזה חודשיים? אז מה אם זה שידור חי? מה עם קצת השקעה?!

הכותב הוא מחפש עבודה

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 6 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
כן .. מסכים עם כל מילה. ל"ת
לירן 24.12.08 (02:19)
2.
אסף, תגובתי בטור שכתבתי
עמנואל שלמון 24.12.08 (11:00)
3.
לעמנואל
אסף שטיין 24.12.08 (11:28)
4.
כי אתה תמיד אומר דברים רעים...
עמנואל שלמון 24.12.08 (12:06)
5.
מה אני אגיד...
אסף שטיין 24.12.08 (12:39)
6.
קצת הגזמת
רב ערוצית 24.12.08 (15:32)