מס' צפיות - 372
דירוג ממוצע -
היום בו עמדתי מלכת - קווין אליוט / בית צבי
המחזה "היום בו עמדתי מלכת" עושה רושם של מחזה מתוחכם יתר על המידה, מתחיל מהסוף להתחלה, לא מגובש מספיק ויוצא מבולבל.
מאת: elybikoret 22/12/08 (23:29)

קווין אליוט מחזאי אנגלי כתב ב1998 מחזה על גיל ההתבגרות, על אהבה, ידידות ויחסים בין בני נער. לא קראתי את המחזה ואינני יודע איך הוא מצטייר בעיני הקורא, אך לאחר ראיה ראשונה של ההצגה, הרושם הוא שזה מחזה מתוחכם יתר על המידה, מתחיל מהסוף להתחלה, לא מגובש מספיק ויוצא מבולבל.  

 

הוא אמור לתאר הווי של צעירים בשנות השישים. לאורך כמעט שעה מתוך שעה וחצי של הצגה אתה שואל את עצמך מה מראים לי, מה רצו להגיד לי, מה הכוונה ומה הבנתי.סתם תאור הווי של צעירים?... המערכה הראשונה מתוך שלוש מתנהלת בעצלתיים. אין בה כל התפתחות או ענין. לא מתרחש בה דבר משמעותי ובקיצור משעממת.כיוון שהיא גם סוף העלילה היא גם לא ברורה מספיק.  

 

אם כדאי לראות בכל זאת את ההצגה זה הודות ובזכות המשחק המצויין של כל ששת השחקנים המשתתפים בה. כל אחד מהשישה מגלם את הטיפוס שהוא משחק בצורה משכנעת ויפה. הבמאי עידו רוזנברג שגם מגלם את תפקיד ג'ימי השתדל ובנה סצינות יפות ומגובשות כסצינות אך אם אין ענין במחזה  עצמו ונשאר רק המשחק כל בימוי אינו יכול לעזור.  

 

התחכום של המחזאי שבנה את המחזה מהסוף להתחלה אינו מענין, אינו תורם למחזה, מנסה להיות סוג של מחזה בלשי ללא כל הצלחה או צורך וגורם רק למחזה להיות מבולבל, לא ברור ולא מענין. אם יש הצדקה להעלאת המחזה, אם בכלל, זה כאמור רק עבור המשחק.  

 

הוראס -יובל טננבאום נמצא על הבמה לאורך כל ההצגה.הוא נבוך בהתחלה, מורגש שהוא מסתיר משהו מאורחיו.אין לו את הסבלנות לאורחים. נוכחותם מפריעה לו.הוא מסביר להם שחבר צריך לבקרו ולבסוף מתברר ש"חבר"זה הנו נער ליווי שהוזמן על ידו.יובל מדבר בשטף, בצורה ברורה ביותר, יש התפתחות הנראית במשחקו במעמדים השונים. המשחק שלו חי ומתפתח. טרנס-נער הלווי-אפי ביבי מגלם שני טיפוסים שונים  כילד וכנער לווי בצורה מעולה.נהנתי מאוד ממשחקו ומגילום התפקיד. הוא יצר שני טיפוסים אמינים. כנער לווי הוא מנסה לפתות את הוראס שהזמין אותו ועושה זאת ברגש, בעדנה ברוך.גם כילד התנהג כנדרש. מבין השלוש מערכות זו המערכה המגובשת ביותר והמבויימת היטב.  

 

ג'ודי-אודליה יקיר הנה בחורה משוחררת, חופשיה, מלאת מרץ, חן והבנה. משחקה מצויין. ג'ימי -עידו רוזנברג טוב מאוד בתפקידו  כילד התמים. ג'י-לירן אש נראה לי שהגזים במקצת במוזריות שלו.הוא איטי אך אי ידיעת שפת המקום  אינה חייבת להיות סיבה לאיטיות ולמוזריות.התוצאה המתקבלת לא אמינה ביותר. ג'רי -חן נוכר ההיפי מלא החיים, מצויין.הוא אמין.הוא רציני וגם משעשע.  

 

לראות או לא לראות: לטעמי מחזה לא מוצלח המבוצע היטב.

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר