מס' צפיות - 400
דירוג ממוצע -
על שלטון, שררה ונשלטים
מאת: רינה 15/12/08 (01:13)

המדינה הזאת זקוקה דחוף לטיפול פסיכיאטרי ואולי גם לאישפוז באיזה מוסד שיחזיר אותה לאיפוס ואולי אפילו, רק אולי יאפס אותה. מהו למעשה השילטון? השילטון לא נועד לרווחת העם. מה שהיה זה מה שיהיה. אף אחד מהאלה שיבחר, לא טובת העם לנגד עיניו, אלא טובתו שלו. השלטון נועד לשררה.

 

אף מפלגה פוליטית לא ממש יכולה לדעת או להגיד את האמת על צרכי הפרט בחברה. האנשים שהולכים לבחירות מודעים לזה מצד אחד, מצד שני הם הולכים לבחירות כי הם מרגישים מחוייבים לנסות לשפר את המצב בארץ.

 

קחו למשל את ביבי, זה שכל שטח פנוי מכוסה בהכרזות "ביבי, אני לא מאמין בו" מכל אלה שדיברתי איתם אמרו שגם הם לא מאמינים לביבי, אבל חלקם הצהירו כי יצביעו עבורו בבחירות כמו שהצביעו באותן הבחירות שבהן הוא נבחר לפני כמה שנים והם יתאכזבו מאותן הסיבות.

 

ביבי לא יכול להזדהות עם העם, כולם יודעים ששום פוליטיקאי מדינאי או רודן לא מעוניין בשלטון. השילטון הוא מעמד, מצב ששליטה מקנה לו ולאחרים שחפצים בשילטון כל מיני תגמולים.  התגמולים האלה יכולים להועיל או להזיק, אצלינו כאן, בדרך כלל זה יזיק. לעם.

 

את הנזק לעם הוא גרם כבר בפעם הראשונה שבה נבחר לראשות הממשלה. העניים נעשו עניים עוד יותר, והקבוצה הנבחרת של העשירים התעשרו יותר. זה ידוע כיום שבמדינה הזאת ובשוק ההון שולטות כמה משפחות והן שקובעות, למעשה, את מדיניות הכלכלה בארץ. זה לא מקרי ששכר המינימום לא עולה.

 

כולם צריכים עובדים, וכולם צריכים עובדים טובים כי כתוצאה מעבודת הפועל, נוצר המוצר, המוצר נמכר ברווח והרווח נכנס לחשבון הבנק של בעל החברה או בעל המפעל, אף אחד מאלה לא מעוניין להתחלק ברווחים שלו עם העובדים שמייצרים את המוצר, לכן שכר המינימוםם לא מתקדם לשום מקום.

 

נכון שהעלו את שכר המינימום פעמיים במשך ארבע השנים האחרונות, אבל למי ששם לב, שכר המינימום עלה הרבה זמן אחרי שהיו התייקרויות במשק. שכר המינימום הוא שכר רעב שמשולם לפי שעות ומספיק לקיום בלבד ועד כמה שזכור לי, שכר המינימום התחיל לככב בגדול כאשר ביבי הפך לראש ממשלה בפעם הראשונה וביטל את כל השלמות השכר של ביטוח לאומי וככה הפך את העניים לעוד יותר עניים. חבריו העשירים המשיכו להתעשר.

 

משה פייגלין לא נחשב לאחד מהקבוצה. ביבי בוחר בפריימריז את הקבוצה הנבחרת כדי לשלוט, קבוצה שתתן לו את התענוג שבשררה. פייגלין לא שייך לקבוצה הזאת, אז למרות שהיו בחירות בפריימריס ולמרות שפייגלין הגיע למקום מכובד, ביבי דאג להזיז אותו רחוק מאותו מקום. בשביל מה בכלל נערכו הבחירות האלה? לא פשוט יותר היה אם הוא היה קובע את האנשים לפי סדר החשיבות שלהם בעיניו ומציג את הניבחרת?

 

ביבי מקדם את עצמו בשיטת החשיבה הכפולה. החשיבה הכפולה מקימת שתי אמונות סותרות ומשלימה בין שתיהן. הוא משקר במציאות וגם משכנע את העם שהמציאות תחת שלטונו אינה נפגעת. את זה הוא הוכיח במצע בתעמולה ההיא שהוא ניהל כדי להבחר בשנת תשעים וחמש ועל זה חוזר גם היום. הוא משקר בכוונה ויחד עם זאת, כרגע, הוא מאמין בה בכנות. כאשר הוא יבחר, הוא ישכח כל עובדה והבטחה, אבל יתחשב דמגוגית במציאות כל עוד היא קיימת. 

 

לכן ביבי מפרסם היום את הסטיקר "אני צריך אותך" אני צריך אותך משמעו אני צריך את הקול שלך עכשיו כדי שאני אוכל להגיע לשילטון ולקבל את התענוג שבשררה שבא יחד עם התענוג שבשלטון. אני צריך אותך כדי שיהיה לי את מי לדרוס, כדי שאני אוכל לדכא. לתענוג שבשררה יש קשר הדוק עם השילטון, אז יש לו מגוון אמצעים לאכיפת רצון שלו עם הקבוצה שהוא בוחר על הנשלטים, והקבוצה שלו, ידועה היא, ואנחנו הנשלטים.

 

גלעד שליט עדיין לא חזר הביתה, למרות שביבי, באפריל השנה ענה לשאלתי (כאשר שאלתי אם יש סיכוי שגלעד יחזור בקרוב) כי יש שיחות בעניין והוא לא יכול לפרט, לא שבקשתי ממנו פירוט שיחות, רק רציתי לדעת אם גלעד יחזור. עברו מאז כמעט עשרה חודשים. גלעד נמצא כבר תשע מאות ימים בשבי ולא מזמן קראתי כי ציפי ליבני אמרה שלא תמיד אפשר להחזיר את השבויים ורון ארד הוא ההוכחה לכך.

 

לא נראה לי כי למישהו מכל אלה שמנהלים עכשיו את תעמולת הבחירות שלהם איכפת מפרט אחד שמצוי עדיין בשבי, מבחינתם זה רק חייל אחד שנחטף. ביבי יכול להטות בחירות בפריימריס ולהזיז מישהו שלא לטעמו כמו משה פייגלין רחוק מהקבוצה הנחרת,  אבל הוא לא מסוגל להפעיל את כושר השיכנוע שלו כדי להחזיר את גלעד הביתה.

ביבי? אני לא מאמינה בו.

 

הכותבת היא אחת שאיכפת לה מכל מה שקורה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 3 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
כל הכבוד
אמנון 16.12.08 (00:06)
2.
העם מטומטם ולכן העם ישלם
אוריה בר-מאיר 16.12.08 (14:12)
3.
על זה נאמר...
אנג'ל וויט 01.01.09 (10:17)