מס' צפיות - 4203
דירוג ממוצע -
האח הגדול - ההפקה לטובת שפרה
מאז עזיבת צבר קיבלנו את אותה הגברת בשינוי האדרת. ההתנחמדות והחיוכים המצועצעים כלפי אנשים שרק יום לפני שנאה אותם בעומקי נפשה. מה לא עושים כדי לגעת במיליון, "גם אם יגידו לי לשחוט חתול אני אעשה את זה אם צריך" הצהירה שפרה בפני הדיירים בווילה.
מאת: דניאל22 15/12/08 (00:54)

קרבים לסיומה של התוכנית, והאח הגדול מסתבר פוזל ומרייר אחר שפרה ובוגד באדם היחיד שהביא את שיא הרייטינג שהיה בהיסטוריה של תוכניות מהסוג הזה. לאחרונה נוכחנו שיד ההפקה משנה אסטרטגיה, היא מכוונת את העריכה להוציא את שפרה מקופחת בצל הבובלילים-הפרה הקדושה מבית פרידמן שדרך אגב שפרה הוציאה את המושג מהקשרו.

 

שאר הקולגות שהתגייסו בטירוף למבצע ההצלה האחרון של שפרה הם אפרת וגיא פינס שחופרים עם האף כדי להמציא לנו חומרי גלם ברמת הקונספט להוציא רע את יוסי ועינב ואיכלו את שפרה להציב בסטטוס של כוכבת דיווה ענוגה ושברירית כנדרש ,נשמע כמו סינדרום שפרה. אפרת מהאחות הקטנה וגזענית די גדולה אמרה לרנין שעינב נראית ערביה לידה, רנין לא נפגעה כי בשבילה להיות ערביה זה לא בושה ואפילו גאווה אלא שאפרת יצאה מיניאטורית והעלתה בנו חיוך מגוחך וגבה מורמת. אתמול צפיתי בכמה קטעים מהתוכנית הרדודה של אפרת ושם היא מצאה אנלוגיה בין עליהום כביכול של יוסי על שפרה לבין רשימת שינדלר... אני לא ידעתי אם לצחוק או לבכות. אפרת גם טרחה להדגיש לנו עד כמה שפרה יפה לפחות לדעתה היא מצאה בה משהו חיובי מתוך כלל התכונות של הדמות - שפרה השטן לובשת פראדה. 

 

והיא כמו שאר אוהדי שפרה שאומרים "שפרה היפה בנשים ומגיע לה לזכות" אני חייב להתריע בעדינות אובייקטיבת- ממש, ממש לא! כי הכיעור הפנימי והרזומה שלה הבליח וחלחל ואף השתלט החוצה וכבש את תווי פניה.הייתי מודה להפקה אם יקרינו למשל את הקטע בו  צבר אומר על יוסי ועינב שאריות אדם וששפרה מחזקת את הטענה באומרה "הם יהודים משומשים, יהודים יד שניה" או כשאמרה לאיתי כי לפי שם המשפחה והמוצא שלך היית צריך להיות במחנה שלנן (ולא עם שאריות אדם) ובמקרה אחר שיפרה אמרה לאחד מהקליקה שהלוואי והייתה יכולה להדיח את כולם ולהשאיר אנשים שהם כמוה, לי זה נשמע כמו השאיפה של הגרמנים לאחד את הגזע הארי. מיותר להזכיר ששפרה טענה בפני צבר שצפוף לה בספייס עם איתי והיא מצטערת שהיא נותנת לו בכלל יחס כי היא לא יודעת איך להתמודד עם הדבקיות שלו , אבל ההפקה כמו תמיד דאגה לסנן כמו הרבה דברים כדי לא לפגוע בתדמיתה.

 

ההפקה במאמץ סיזיפי עבור שפרה לפני הגמר שיתפה אותנו בטופ שבדרמות ביום שלישי האחרון- קטעי בכי המעושים של שפרה, לפעמים עם דמעות תנין ולפעמים הדמעות סרבו לזלוג. אחת הסיבות שגרר אותה לדרמת דמעות תנין בגלל שיוסי אמר לה שבמשך השבוע היא אכלה מלפפונים חמוצים חרף זה שהיא אמרה לו שהיא לא רוצה להזמין יותר מהתקציב הכללי. התנהגות פתטית! כל מי שיצא לי לשוחח איתו בנושא הזה התחיל לחקות אותה תוך גלגולי צחוק ואמר שהיא יצאה די מגוחכת.

 

שפרה לא תשכח את "הימים היפים" של הקליקה שהשליטה טרור נגד עינב ויוסי ונתנה לה גיבוי חזק. יוסי היה בודד במערכה, הם השפילו, רמסו, השחיתו,הסיתו והתסיסו את כולם נגד יוסי ועינב. איך אמרה שפרה ללאון על יוסי, "הבן זו*ה הזה, אל תיתן לו במה, אל תנעים את זמנו, שיסבול  במיטה עד שירקב" (כשהיה במשך שבוע ללא סיגריות).יוסי עבר את שבעת מדורי הגיהינום בגלל שפרה ובני הקליקה המושבעים. לאחר שההפקה צחקה כל הדרך לבנק במשך 12 שבועות בערך עד שבטנה תפחה, החליטה שהכושי עשה את שלו והכושי צריך ללכת. היא התבססה על האמירה שלעם יש זיכרון קצר ובעקבות זאת שינתה עריכה במזיד לרעת יוסי ולטובת הגבירה כדי לעורר תחושות של סולידריות אצל הצופים, אבל מסתבר שדווקא להם יש זיכרון פנומנלי והם עברו  את המלודרמות של שפרה הלאה. למי שלא זוכר את השיחה בין שחר לבין יוני, שחר שאל את יוני:  "יש שיבולת שועל?" יוני ענה לו: "לא, אבל יש פה הרבה שועלים". כמה שהוא צדק.

 

למי שעוד לא "קלט" ההפקה ניסתה לשלוף גלגל הצלה אחרון והקרינה לנו קטעים רצופים שמדגישים דיכוטומית ואנטגוניזם בין שתי הדמויות יוסי ושפרה- האדם הפרימיטיבי הוולגרי (שבעבר דאגו להעביר לנו בפריים טיים את קסמו של יוסי על המרקע ) מול הממלכתית והסורגת. לדוגמה, העימות שהתגלגל בגלל הסרט ללכת על המים של איתן פוקס, הסרט די סטריאוטיפי, אומנם טכנית הוא ברף גבוה אבל בתוכן הוא די מאצ'ואיסטי שמדגיש את הסכסוך הערבי ישראלי ומציג אותנו באור שלילי בעולם בדיוק כמו שההפקה מנסה להציג מחדש את יוסי. אבל לא בגלל זה לאון ושפרה בחרו לראות את הסרט הזה, אלא בגלל שיש בו קטעים הומוסקסואליים, היא שאפה בסתר ליבה לדלות את דעתו של יוסי בפני האומה. גם כאן ההפקה תייגה אותו בתיוג שלילי. העימות השני היה כשלאון רצה לערוך לשפרה מסיבת יום הולדת. מה שקומם אותי שביום הולדתו של יוסי לא רק שלא חגגו לו אלא זה הפך ליום של אבל שלו וגם לצופים. אבל שוב ההפקה בעריכתה המגמתית הוציאה את יוסי כאילו "רע" בסיפור כשהתנגד לקיים את המסיבה ותקנה את זה היום שבו הראו שכן ערכו לה כולם. יוסי, שלא רואה את שפרה ממטר לאחר היסטוריה ארוכה, לא מוכן לצ'פר אותה כדי שתהפוך למסמר התוכנית ותשבש את מהלכי המשחק שיוסי עבד עליו בדם יזע ודמעות, ובצדק! ואם זה לא חצב אל ליבות הצופים הצפים והניטרליים אז גם כאן היא סיפקה לנו מספר קטעי דרמה של שפרה, בכי רנין או תנין תקראו לזה איך שאתם רוצים כדי ליצור אהדה ואמפתיה אצל הצופים.

 

רק להזכירכם ששפרה נמצאת בגמר בחסד ולא בזכות של עצמה. שפרה מזמן היתה אמורה לעוף לפי הסטטיסטיקות של שונאיה שחיכו לה בטירוף ליום שתעלה לגריל, אלא שתמיד היא עלתה עם דיירים שהצופים העריכו שאם ישאירו אותם (שי, צבר, רנין)וידיחו את שפרה הם יכלו לסכן את מעמדו של יוסי, ולכן כדי לשמור עליו מהדיירים ה"מסוכנים" הדיחו אותם בתקווה שיש עדיין זמן ושפרה בטוח תעלה באחד הפעמים עם יוסי או עינב ואז הם יטפלו בה באופן אישי אלא שלמזלה שזה לא קרה.

 

שפרה שלא כמו יוסי, מנסה לשחק את המשחק ומצליחה לעבוד על הרבה צופים. ההפקה שהיו שקועים עד לאחרונה בדילמות, לפתע השתלטו על העניינים, התערבו בתדרוך העקבי עם שפרה כדי לעשות טרנספורמציה לתדמיתה.למשל, בערב הדחת צבר כשרצתה לפרוש, היא יצאה מחדר האח הגדול היא הצהירה שהיתה לה שיחה עם ק' (קופרמן) שהיא נשארת כי האח הגדול יודע בדיוק מה היא רוצה כדי להישאר ומעתה זה בידיים שלו. עד לא מזמן שיחקה את האמת שבה, והאמת שלה מאוד מצערת, מהולה בגזענות והתנשאות כלפי השונה במעט, וכדי לעשות שטיפת מוח חדשה לצופים מיקדו את כל הפוקוס על שפרה החדשה כדי להחזיר עטרת שפרה ליושנה. כשמנסים לשחק בכפיה באופן מלודרמתי מופרז מול המצלמות כמו לאון (שחנק אותנו בשירה הצורמת וריקוד המחזמר בדיוק כמו ששפרה חנקה למוות שני עצים שבחצר, יהי זכרם ברוך), משהו חייב להידפק בדרך, בניגוד לציפיות ההשלכות הן עליבות לאינטליגנציה וקצת עלוב ברמה הכללית. לכן רצוני להגיד לשפרה שהשינוי לא שפר עליה כלל, קשה לשכוח את האנגלו מאניה שלה, הכוונה לאובססיה שלה ושל רנין לדבר בשפה האנגלית כדי להבדיל אותם משאריות  בני אדם, קשה לשכוח את מעלליה הבלתי נסבלים.

  

יוסי בניגוד לציפיות ההפקה הפך לטרנד, הוא בנה מונופול של טרנדים מחוץ לכתלי הבית והמיוחד שבזה שאין לו שמץ של מושג לאיזה שיאים הוא הגיע.

 

כל טיפש יכול להבין שהם בפאניקה מול הלחץ הפסיכולוגי שהופעל עליהם על ידי התקשורת או מעריצי שפרה שחזרו והדגישו "אוי ואבוי אם יוסי יזכה, בושה למדינה שאחד כזה מייצג אותנו, שפרה היפה והאינטליגנטית צריכה לזכות אם היא לא תזכה זה יהיה בגלל ההפקה", או "מצביעי בובליל הם תת רמה וכותבים עם שגיאות" אקסיומה סטריאוטיפית שלא מקובלת עלי, כולם הרי יודעים שהחתך הגדול והמשמעותי של גילאי המצביעים, רובם בני 12 ומעלה ששי ביניהם שמתבלבלים למשל בין המילה "עם" ואם" אבל דווקא לא מתבלבלים ומבחינים באמת הפשוטה ללא מניירות, ולא כמו ההפקה הם לא מפנים עורף לאדם שסיפק להם לאורך כל התוכנית צחוק והנאה דרך המרקע. אגב אותם הטועים בכתיב שגוי זה מחדל של משרד החינוך שנתנו הוראה לפני כמה שנים שלא מתקנים שגיאות לילדים כדי לא לפגוע באיכות של ההבעה. אבל ברור שהם ישתפרו עם הזמן, להם יש תקווה אבל קשה לי להאמין ששפרה תתקן את השגיאות המהותיות והאנושיות ותיקח את הלקח למקום הנכון. אישית, אין בעיה להיכלל בתוך הקבוצה הזאת והם, הם הטון הקובע של האסמסים נרצה או לא!! ורציתי להוסיף שיש הרבה בובלינים במשרדי פרסום שמנסים לצאת למאבק בעד שפרה,אנשים שמתכחשים למוצא עדתם שמוכנים להשפיל את יוסי מהחשש שלא ישבצו אותם באותה רובריקה של בובליל, או שמקווים שנקיטת אקט כזה יאשכנז אותם בין לילה.

 

אני דווקא רוצה שיוסי יזכה למרות שהוא לא עומד בסטנדרטים של תואר או תרבות אירופאית, אני רוצה שיוסי יזכה דווקא בגלל שהוא לא זוכר שמות ותאריך ימי הולדת מכיוון שעבר אירוע מוחי, אני רוצה שיוסי יזכה גם בגלל שמגיע לו כי הוא פרנס בכבוד את ההפקה בסכומים די נכבדים שלא היו ברף הציפיות שלהם בכלל וגם בגלל שהוא עבר ניכור, דיכוי וחרם חברתי בגלל תרבותו ומקום מגוריו, אני רוצה שהוא יזכה בגלל שהוא שרד את כל בעלי התארים הגזעניים והמתנשאים וגם בגלל שהוא נשאר נאמן לעצמו וידע לשחק את המשחק מתחילתו. אצלי זה הפך לעניין אידאולוגי מזמן.

 

ולקינוח של הגיחוכים היה ארז טל כשקרא לקוראים לסמס מיד ומי שיהיה לו הכי הרבה אסמסים- הוא הזוכה ואין כאן התערבות של ההפקה, ארז, הרשה לגחך! יסביר לי מר ארז איך זה שוונסה לא היתה צריכה להיות מודחת כי היא קיבלה יותר קולות משפרה, או בהדחה האחרונה שחר לא היה צריך לעוף כי הוא קיבל יותר קולות מלאון?

 

בכל אופן לא להתייאש ולהישאר אדישים לסמס ככל האפשר ליוסי כי גם בסקרים מסתמן שיוסי המוביל כמעט פי שניים מהקולות שבעד שפרה ואם ההפקה תרמה נדרוש שתוכיח לנו קבל עם.

 

עוד בפרשן על האח הגדול:

 

♦  האח הגדול - חצי הגמר, עריכה מגמתית, כל הפרטים בפנים!

♦  האח הגדול- המראה האולטימטיבית

♦  אח הגדול: ונסה - התבלין הכי אקזוטי של התוכנית

♦  איפה אפשר לעשות סקס באחוזת ה"אח הגדול"

♦  "האח הגדול" - הגדרות ובחורות

♦  "האח הגדול" - דה שואו מאסט גו הום

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 33 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
מעניין מאוד!
אורן 15.12.08 (05:17)
2.
מילים כדורבנים!
יהודה 15.12.08 (08:29)
3.
בטח עדיף שברברים כמו יוסי ועינב יזכו
אייל 16.12.08 (09:54)
4.
את המאמר הזה צריך להפיץ כמה שיותר ל"ת
נעמי 16.12.08 (12:40)
5.
סוף סוף מישהו חושב כמוני ל"ת
נעמי 16.12.08 (12:41)
6.
נעמי,וכל הרוצה לעזור להפיץ, כנסו >>>>
יהודה 16.12.08 (15:08)
7.
: )
קרנינה פלסטלינה 16.12.08 (18:38)
8.
כל הכבוד דניאל
מוריה 16.12.08 (20:30)
9.
אני חושבת כמוך
זיוה 16.12.08 (20:33)
10.
כמה שקרים
די לעיוות 17.12.08 (06:04)
11.
לעורך הכתבה...באהבה
מוטי 17.12.08 (11:19)
12.
עשית עבודת קודש
שלומי בית שאן 17.12.08 (22:18)
13.
הכל שקרים
ריאלית 17.12.08 (23:46)
14.
כול הכבוד
שושי אשדוד 18.12.08 (11:10)
15.
כל הכבוד
חופית אשדוד 18.12.08 (11:37)
16.
המאמר איכותי
אמיל אשדוד 18.12.08 (12:22)
17.
לדניאל
שיקמה 19.12.08 (14:03)
18.
יא וואראדי, איזה עיוות של
רני 20.12.08 (00:29)
19.
יש סיבה שהמזרחים מופלים
משה קצב 21.12.08 (11:45)
20.
עורך כתבה....
שירן המלכה:] 21.12.08 (20:14)
21.
כל כך נכון אולם לצערי רק מי שצפה בערוץ
לירון 22.12.08 (00:32)
22.
מליון שקלים סוגרים את הויכוח
פרידמנית 22.12.08 (03:48)
23.
הגיע לשפרה לזכות
לא פרידמנית אבל... 22.12.08 (23:33)
24.
האח הגדול
שושי נחמיה 23.12.08 (13:04)
25.
ירושלים
מירי 23.12.08 (16:56)
26.
דניאל כל הכבוד כל מילה במקום ונכון יישר
רובי התותחית 24.12.08 (02:11)
27.
כל כך נכון שבא ליבכות
שיר 25.12.08 (01:46)
28.
שיפרה הזבל
חני 25.12.08 (13:51)
29.
מסכימה לכל מילה,
לורי 28.12.08 (11:48)
30.
שיפי כל הכבוד!!! ל"ת
מכורה לשעבר 09.01.09 (09:30)
31.
איזה שטויות
אביגייל 30.01.09 (12:59)
32.
כתבה ברמה
ליטל 12.03.09 (02:52)
33.
loved it ל"ת
ליטל 12.03.09 (02:55)