מס' צפיות - 1440
דירוג ממוצע -
משפחה חורגת - אלון גל
משפחת בן דור, כפר יונה. איציק נהג אוטובוס בחברה פרטית, רינת חשבת שכר בחברה קטנה. מולם יושב אלון גל, מאמן אישי בלי השכלה אבל עם הרבה רפיוטיישן. הפעם, בניגוד לתוכנית פתיחת העונה, לא מדובר במסחטת דמעות.
מאת: רב ערוצית 14/12/08 (15:18)

ילדים חורגים לאלוהים

 

משפחת בן דור, כפר יונה. איציק נהג אוטובוס בחברה פרטית, רינת חשבת שכר בחברה קטנה. מולם יושב אלון גל, מאמן אישי בלי השכלה אבל עם הרבה רפיוטיישן. הפעם, בניגוד לתוכנית פתיחת העונה, לא מדובר במסחטת דמעות. להפך: מדובר במשפחה שהכל בה נראה נורמלי, אפילו חיים ברמה מאוד גבוהה, קצת מעוררת קנאה. בית פרטי גדול, מטבח יפה, סלון מושקע וג'יפ בחנייה. הכל יופי טופי חוץ מהאמת: אין להם כסף לכל זה. בעצם הכל שייך לבנק.

 

מינוס זו לא בעיה של כסף, מכריז גל, אלא בעיה של התנהגות. הכל מתחיל בראש, וממשיך בסדרה של מינוסים, חריגה חודשית של 10,000 שקל מהשכר המשותף, ובסך הכל 120 אלף שקל בשנה, כלומר ג'יפ כל שנה. ואף על פי כן, ידו של השופינג נטויה.

 

כמו שזה נראה מהצד שלי, הבעיה העיקרית היא שהאישה מטפלת בכסף לבד, והבעל מסתפק בלסמוך עליה. מדובר במתכון בטוח לצרות, כי היא יכולה לרמות ולקנות מה שבא לה מתי שבא לה, הוא יכול להתעורר יום אחד ולצעוק עליה, ובאופן כללי אין שותפות. יש רק כאילו-שותפות. כמעט הכל טוב ונפלא, עד שצריך לדבר על כסף. אז מתעלמים ומתעלמים, אבל כמה זמן אפשר לא לדבר על כסף?

 

במהלך התוכנית גל אמר לזוג משפט שקצת הלך לאיבוד ברעש הדמעות והצעקות והמריבות: אם לילדים שלכם לא היה אוכל, הייתם מוכרים את הג'יפ מייד. אבל בגלל שההורים של רינת דואגים לילדים לאוכל, אתם בעצמכם מתנהגים כמו ילדים ועושים מה שבא לכם.

 

וככה זה בדיוק זה נראה על המסך: מבוגרים שמשחקים במגרש הצעצועים של החיים, ומסרבים להיפרד מהצעצוע שנקרא ג'יפ. ולמה להיפרד, אם אין שום נקודת תורפה רצינית? וזה כבר לא נאמר על ידי גל, אבל אני מאמינה שזה נכון: כשנסמכים על ההורים זה אולי מאוד נוח, אבל זה גם מאוד מנוון. במצב כזה קשה לעשות משהו לשינוי המציאות. אבא ואימא תמיד יבואו להציל אותנו. תמיד?

 

כשגל אומר שאנשים צריכים חוויית פספוס ומשבר כדי לנוע קדימה, הוא לא מתכוון לחוויה שהיא הפסקת התמיכה מההורים, אלא הפסקת התמיכה ממנו. וזה בעיניו כמובן הרבה יותר גרוע. כמובן שאני חושבת אחרת. בכל מקרה, התהליך - כמו שגל אוהב לקרוא לזה - הופסק, והוא כביכול הרים ידיים והתייאש ממשפחת בן דור. שלח אליהם איזה מאמן אחר, פחות סלבריטי ממנו. הוא את המסר של הפרק כבר העביר, הלאה למשפחה הבאה.

 

מה קרה למשפחת בן דור? הצליחו למצוא תוכנית לסגירת חובות של מיליון שקל? מכרו את הג'יפ? צמצמו בהוצאות? אין לדעת. ב"משפחה חורגת" אין קלוז'ר, יש רק סוגיות שנזרקות לאוויר, ויכולות להפוך לנושא שיחה בבתי הצופים ובפינות הקפה. והרי בכל בית, וכמעט לכל אדם, יש מה לומר בענייני כסף. הוא לא רק מגלגל את הדבר הגדול הזה שנקרא עולם, הוא מגלגל גם את החיים הפרטיים שלנו. או שמא צריך לקחת אחריות ולומר שאנחנו מגלגלים אותו?

 

(אגב, שמתם לב שבני הזוג בן דור לובשים בגדי קיץ? זה כי התוכנית צולמה מזמן. לא יכולתי להימנע מהמחשבה מה קורה איתם היום - האם שניהם עדיין מחזיקים במשרותיהם בתקופה כלכלית קשה זו; ואיך בכלל מתנהלים הרבה בתים אחרים שהיו להם תוכניות כלכליות מסודרות, והנה באה חרב הפיטורים וטרפה להם הכל. רק מתבקש שגל יצלם תוכנית אחת מעודכנת וישדר אותה בשבועות הקרובים)

 

(אגב2: בהוט גולד שודר הסרט "הצד שלו, הצד שלה", גם שם היו כמה שיחות כלכליות על שווי הבית וההשקעה בו, אם כי זה בהחלט לא הפוקוס).

 

 משפחה חורגת, שבת 21:00, ערוץ 2

 

לבלוג של רב ערוצית

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר