מס' צפיות - 530
דירוג ממוצע -
תוכנית של חיים יבין - יחס הערבים לישראל
שנאה -ניכור, בתכלס רוצים מדינה איסלמית.
מאת: יובל בן-יעקב 13/12/08 (00:08)

הסלידה והרצון שלהם להשתלט על כל מדינת ישראל. הטענות רבות ובטח לא בהכרח מוצדקות. מדינת ישראל עשתה שלום עם מצרים וירדן, יצאה מסיני, שם המצרים פתחו את התיירות, אך ברצועת עזה או ליתר דיוק בגוש קטיף, מקום מקסים שהיה יכול להיות נווה מדבר עם מלונות 4 כובבים או אפילו רק 2 כוכבים או אזור תעשייתי - לא ליצור תחמושת וכלי משחית אלא ליצור מסוגים אחרים. או אפילו קניונים או שכונות מגורים שהיו מאפשרות לעזתים להתרווח  נהפך לבסיס טרור מקום שיגור קסאמים ופצמרים לעבר ישראל. לערבים יש המון תלונות על היחס של ממשלות ישראל לבעיה הישראלית. אך מייצגיה בכנסת מטפלים בעיקר בנושא הלואמני - מה שמרחיק אותם לגמרי מהלגיטמציה של הכנסת. 

 

הם מדברים שם ברמה הלאומנית - ויתור על שטחים, זכות השיבה אך לא על מצב הביובים בכפרים הערבים, לא על כבישים, לא על החינוך או בתי ספר ערבים - רק במישור הלאומי.   אגלה לכם סוד, בתקופתו של יצחק רבין כראש ממשלה ושר ביטחון, כתבתי לו מכתב על הכפרים הדרוזיים, הריי בתי הקברות של חורפייש, בית-ג`אן, עוספייה ודליית הכרמל ואולי ישובים נוספים של  הדרוזים מאכלסים גם לא מעט מבניהם שנפלו על הגנת המולדת.  אני כתבתי ליצחק רבין, שהדרוזים לא בידינו או בכיסנו - ואם אנו רוצים שימשיכו להיות נאמנים למדינת ישראל - חייבים לבוא לקראת הכפרים והערים הדרוזיות ולשפר שם את התשתיות וכדומה. קיבלתי גם תשובה מרבין - שאכן יש במשרד ראש הממשלה טיפול בנושא .... וכן הלאה..

 

כל מגזר של המיעוט שמסייע לישראל במישור הבטחוני צריך לקבל עזרה מהמדינה, הרי איך מושכים מישהו לשתף פעולה עם ישראל - בדרך של מתן שירותים לאותו מגזר שאנו רוצים שיהיה נאמן לנו. ולא חשוב אם זה המגזר הערבי או הדרוזי, או הבדואים. צריך להשקיע שם כדי שלא יחפשו בשדות זרים את הישועה - כי זה תמיד יפעל נגד מדינת ישראל. הרבה מהערבים שענו לחיים יבין - היו מאוד חדים בתשובתם הכנה והפרו ערבית קורקטית נגד מדינת ישאל. צריך לראות איך נראים הכפרים הערבים בניגוד לכפרים ברצועת עזה, תראו את ההבדלים.  בעזה השולטים כיום הם אנשי החמאס שבודאי לוקחים את כספים למטרות טרור ולא לשיפור מצבה של עזה.

 

פיתוח המנהרות בודאי לא נעשה בחינם, מישהו הרי צריך לממן את השכר לחציבה ולעבודות חשמל והאינסטלציה שנעשות במנהרות שיהיו עבירות לחיות ולשינוע דברים מקטן ועד גדול.. ישראל שלחה עכשיו כסף להציל את המסכנים מהחמאס שיוכלו לשלם משכורות, במיליארדים - מאיפה יודע ברק לאן הכסף הזה שישראל נתנה -יגיע  לכתובת הנכונה ולא לטרור. במקום להעביר כספים אלה למיגור הטרור - למיגון באשדוד ולקרית-גת וקרית-מלאכי - נותנים כסף לטרוריסטים.

הכותב הוא חבר קיבוץ מעין-צבי

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר