מס' צפיות - 873
דירוג ממוצע -
המפץ הגדול של ג'יי לנו
מאת: אפי טריגר 10/12/08 (23:56)

תעשיית הבידור האמריקנית לא נרגעת ביממה וחצי האחרונות. ההודעה על ההישארות של ג'יי לנו ב-NBC, ועל המעבר שלו לפריים טיים, לשעה עשר בלילה, נתפסת כשינוי סדרי עולם בטלויזיה האמריקנית. לא פחות. לא במקרה היא נכנסה גם לעמודים הראשונים בעיתונים ברחבי המדינה.

 

כפי שדיווחתי אתמול, לנו הגיע לסיכום עם NBC על הישארותו ברשת גם אחרי שיפרוש מהגשת תכנית הלילה ויעביר את השרביט לקונאן אובראיין. לנו יקבל את המשבצת של עשר בערב בימים שני עד שישי ,  ויגיש תכנית אירוח חדשה, שבינתיים זוכה לשם הזמני THE JAY LENO SHOW.

 

המשמעויות של הצעד הזה אדירות, בעיקר מבחינה כלכלית. רשת NBC למעשה מוותרת על חמש-שש שעות שידור בשבוע, שהוקדשו עד עתה לסדרות דרמה / קומדיה / ריאליטי. לנו יקבל, מן הסתם, יותר מ-27 מיליון הדולרים שהוא מקבל כיום, אבל זה בכל מקרה יעלה פחות מלהפיק סדרות מושקעות.

 

מבחינת הרייטינג- תכנית הלילה של לנו מביאה חמישה מיליון צופים מדי ערב. בעשר בלילה מאגר הצופים גדול יותר, אבל כמו שהגדירו את זה לנו ומנהליו אתמול : "אנחנו לא באמת מצפים שהוא ינצח ברייטינג את CSI ובנותיה".

 

מה יהיה בתכנית החדשה?  היא תהיה דומה מאוד לתכנית הלילה הנוכחית, קווין יובנקס יישאר, וכך גם הפינות האהובות HEADLINES ו- JAYWALKING. לנו עצמו אמר שסביר להניח, כי יהיה דגש חזק יותר על ענייני אקטואליה.

 

הנה תחילה ההתייחסות של לנו לצעד המהפכני במונולוג שנשא בתכניתו ביום שלישי.

 

http://www.nbc.com/The_Tonight_Show_with_Jay_Leno/video/clips/big-news/872221/

 

אתר הטלויזיה ZAP2IT סיכם בצורה מצוינת, לטעמי, את ההשלכות,הסיכונים והסיכויים בצעד המרתק הזה.

 

http://blog.zap2it.com/frominsidethebox/2008/12/jay-leno-schedu.html

 

ומה חושב קונאן אובראיין על המהלך? מצד אחד הוא מאושר שלנו לא יערוק לרשת אחרת ויתחרה בו חזיתית. מצד שני, כל תשומת הלב תופנה בשלב הראשון לתכניתו החדשה של לנו, וקונאן ייזנח בצד. ואולי גם יפרצו מריבות על זהות האורחים. אובראיין, כלפי חוץ, מביע כמובן שביעות רצון מההחלטה להשאיר את לנו ולהזיזו לפריים טיים.

 

http://nbcumv.com/release_detail.nbc/entertainment-20081209000000-conano039brien.html

 

ימים מרתקים צפויים לטלויזיה האמריקנית ולהרגלי הצפייה , החל במארס 2009. עדכונים עוד יבואו...

 
ב-NBC מאמינים, שהשילוב של לנו במשבצת של עשר בלילה יהיה בבחינת סוכרייה מתוקה במיוחד למפרסמים. ההנחה- תכנית אירוח שמתייחסת לארועי היום והשעה היא "חסינת DVR ", כלומר רוב האנשים יעדיפו לצפות בה בעת שידורה, ולא יקליטו אותה בממיר המקליט ויצפו בה אחרי שבוע. כלומר: רוב האנשים יצפו בה בעת שידורה וכך גם ייחשפו לפרסומות שישודרו במהלכה.

 

לבלוג של אפי טריגר

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר