מס' צפיות - 454
דירוג ממוצע -
הסחרירנות במרעה
המופע הנלעג מדצמבר 1, 2008, ברצועת השעה 07:00 בערב של צמד הגריאטרים לונדון וקירשנבאום חוזר על עצמו בריטואל קבוע.
מאת: אהרון רול 02/12/08 (07:30)

המופע הנילעג מדצמבר 1, 2008, ברצועת השעה 0700 בערב  של צמד הגריאטרים לונדון וקירשנבאום חוזר על עצמו בריטואל קבוע.  הצמד-לא-חמד הישיש הזה, אמור מתועתע, מתעקש להבהיר לנו הצופים מהי פרושה של עיתונות גרועה, מוטת אג'נדה, מוטת שאיפות אישיות פורחות באויר. בקיצור כל דבר למעט עיתונות לשמה.

 

השניים זימנו לאולפן למופע יחצנות הזוי את הגב' ציפורה ליבני על מנת לאפשר לה לשטוח לפנינו ובנו הצופים הנידהמים את משנתה הפוליטית וזאת על מנת לתת בידה ייתרון ברור על פני מר בנימין נתניהו במרוץ לרשות הממשלה.  גם אם יזמנו השנים את מר בנימין נתניהו בזמן אחר בשם "האיזון" הרי אנו כבר מנוסים בריטואל הקבוע של הצמד-לא-חמד הזה.  נתניהו יוזמן ולו רק על מנת לתת לשניים את ההיזדמנות להפכו לשק חבטות ולשימו ללעג וקלס, מאותה הסיבה עצמה שליבני הוזמנה לאותו אולפן בעוד שהשנים לא העזו להפריע הגיגיה המעוותים משך זמן ארוך, ארוך יותר מדי.

 

משך יותר מרבע שעה היניחו הללו לגברת אשר התגלתה במערומיה (סליחה מהקוראים הרגישים) ושפכה דליי בוץ, סחי ומאוס (הרי אמרנו-, לכלוכית) על ראשו של בנימין נתניהו כמצוות "אדלר-את-ארד" מלומדה.  אליה וקוץ בה, הגב' דומה ושכחה את הטקסט שצוותה לשנן ויצאה מבולבלת ונילעגת כדבעי.  פיה הפיק קיא פוליטי נילעג שוב ושוב בנוגע למטרות מפלגתה "קדימה" אשר דומה כי בראשותה מדשדשת דווקא אחורה.

 

המופע הנילעג הסתיים כאשר אותו שור-פר גס-הרוח קירשנבאום בצדקנות מבחילה ניזכר לפתע כי הקטע הדלוח זמנו עבר וזרק לחלל האוויר כי אין התוכנית תומכת בהתבטאויות פוליטיות.  סליחה?  מה היה שם משך רבע שעה למעט התבטאויות פוליטיות יחצניות מהסוג הירוד ביותר?

 

כאשר נישאלה ציפורה דעתה בנוגע להשפעת צעדו של אולמרט (המסרב לעבור למצב צבירה של ניבצרות) על סיכוייה להיבחר, היפליגה הגב' ביתרונותיה של מפלגתה "קדימה".  שוב נישאלה אותה שאלה ושוב קילסה והיללה את מפלגתה.  גם כאשר שולשה אותה השאלה חזרה הגב' על אותן מנטרות הקילוס העצמי.  דומה כי יתוש מסויים מזמזם במוחה ומונע בעדה תיקשורת הולמת עם העולם החיצון.

 

תשובותיה של ציפורה בנושאים הכלכליים היו כה נילעגות ומגומגמות עד כי אפשר היה לחוש רחמים על המסכנה.  מה סך הכל רוצים ממנה?  הרי היא אך רוצה להגיע הביתה בשלום עטורה בכיבודי ראש ממשלה ואילו אנו גסי הלב מתעמרים בעלובה.

 

קשה שלא לערוך השוואות ולהגיע למסקנות.  ניראה כי באווירה של "קדימה" ישנו תרסיס מסוים הגורם לחברים בה לנתק מגע מהעולם החיצון, לאבד קשר עם הציבור, לבוז לדעת ההמון הסוער והניסער.  החל בכך אריאל שרון המורה הרוחני (להוותנו) של קלוני "קדימה", עבור דרך אולמרט אשר את הכינוי "המנותק" הירוויח ביושר וכעת מחליפתו לוקה ממש, אבל ממש באותה התסמונת.  העולם הולך בדרך אחת, ציפורה בשלה מהגגת בדרך האחרת וזו רוצה להיות ראש ממשלה...מצמרר ממש.  מצמרר עוד יותר כי קיימים אלו בינינו אשר טחו עיניהם מראות ואוזניהם משמוע וממשיכים לתמוך ב"קדימה" ומועמדותה של ציפורה.  האם אפשר, רחמנא ליצלן, ואותו תרסיס משונה החל דולף החוצה?

 

"המועמדת" ציפורה ממש יצאה מגדרה לשכנענו כי "קדימה" הינה מפלגת "האמא תרזה", נקיה צחה וברה כחמה.  כלנתריזם המוני, מושחתי כל המפלגות שניקבצו למפלגה זו, חקירות פליליות מקיר לקיר כנגד חברי מפלגה רבים כחול אשר על שפת הים? כל אלו קטנים על הגברת, היא בשלה, עטויה במחטאי ליזול וחומרי מרוק.  האם טרח מישהו להזכיר לגברת כי אלו גם אלו ריחם איום ונורא?  האם מבינה היא כי דיבורים על "ניקיון" אפשר ומלמדים על ההפך מכך, על ליכלוך וסאוב?  הגברת ממש קופצת מעורה לשכנענו בניקיונה, היא "הנחתום המעיד על עיסתו", היא "המהללת עצמה ואינה מניחה לאחרים להללה".  דומה היא לתוכי מחמד המדקלם פירקי "אדלר את ארד" בלא שממש מבינה היא את שפיה סח.

 

שוב ושוב התאמצה ציפורה לשכנענו כי אינה פועלת בשם מפלגתה "קדימה" אלא בשם כל העם, משהו בסיגנון "המדינה זה אני".  שיקוליה, אליבא ד'ציפי אינם מפלגתיים צרים, חס וחלילה, אלא רוויים באינטרסים ממלכתיים (נו, באמת...).  לואי ה-14  כבר חייב היה להתיישר לפי הקו של ציפורה.  שיקולי בחירות?  היא מעולם לא שמעה עליהם.

 

לטעמה חברי המפלגה ניקבצו ('לבור סחי התחתיות' א.ר.) של קדימה מפאת רצונם ב"פוליטיקה אחרת".  התעוררי את הנירדמת.  מירב חברי קדימה התקבצו  לשם מפאת שעומדים היו להיבעט החוצה עקב שחיתותם וקלונם במפלגות האם.  מירב החברים שם קנו מושבם ב"קדימה" משום שלא היה סיכוי בעולם כי היו ניבחרים לקדנציה נוספת בתחומי מושבם המקורי.  כבר ציינו את אפקט התרסיס הידוע או שפשוט הגברת משקרת במצח נחושה.   גרוע אף יותר, הגברת מניחה כי כולנו אידיוטים, כמה עלבונות לאינטיליגנציה ניספוג עוד מהגברת?

 

וחזרה לצמד הגריאטרים אשר שיאם הרחק מאחוריהם וכל חודש חולף חושפם יותר ויותר בעליבותם.  אדם צריך לדעת מגבלותיו.  צמד הגריאטרים חייב להכיר בכישלונותיו (לקויותיהם בדיווח ופרשנות אובייקטיבית מאוזנת).  הם בעליל נטשו זה מכבר את מקצוע העיתונות ועברו לעסוק במקצוע היחצנות.  יבורכו ויעברו לשם במשרה מלאה.

 

הזדמן לנו לצפות פעמים מספר במשדרי "חמש עם רפי רשף".  הרושם המתקבל הוא כי רפי רשף מביא עיתונות במיטבה לטלביזיה.  העניניות שלו, הנושאים הניבחרים, האיזון בהגשה, האובייקטיביות בסיקוריו הינם מרשימים.  כאשר עיתונאי אומר דברו והצופה אינו יכול לאמר מהחומר המוגש מהי נטיתו ומהי האג'נדה של אותו עיתונאי הרי שזו תעודת כבוד לו.  חיים יבין גם הוא הצטיין בכך עד שהתפקר ופנה לרעות בשדות האג'נדה החד צדדית עם תוכניתו הדוקומנטרית "ארץ המתנחלים" ובכך תייג עצמו באווילות רבה בצד אחד של המתרס.

 

בהחלט, אבל בהחלט ראוי היה כי צמד הגריאטרים, לונדון וקירשנבאום, רדוף האג'נדה החד צדדית יפנה מקומו (רצוי לביתם, לנכדיהם) בעבור אנשים כרפי רשף ודומיו המביאים כבוד ויקר לעיתונות בישראל.

 

המחבר הינו יועץ אירגוני ודירקטור ניהול פרויקטים בכיר לחברות ואירגונים בענף המחשבים

www.aaronroll.com

http://www.global-report.net/aroll/

 

אהרון רול

טורונטו

905-886-8998

amroll@rogers.com

הכותב הוא איכפתי לנעשה במדינת ישראל וקיומה

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר