מס' צפיות - 2975
דירוג ממוצע -
"כלבוטק" - סערה בכוס מים
מאת: רינה 22/11/08 (20:33)

העונה החדשה של כלבוטק לא באה לה בטוב. רפי גינת חיפש ולא מצא נושאים מסעירים שירגיזו אותנו ועליהם נוכל לדבר במשך שבוע שלם, הוא כבר טיפל בכולם, במנעולנים ובשיפוצניקים ובמשרדי נסיעות ובכלל בכל מי שנכנס אלינו הביתה או אנחנו נכנסים אליו למשרד או לחנות. 

 

המטפלות כבר לא מכות את הילדים בגן כי הילדים למדו לספר להורים. העובדים הזרים כבר לא מתעללים בקשישים חולי אלצהיימר כי למדו שיש מצלמות ויש כלבוטק. שיממון נפל על רפי ועל הכלבוטק, אבל לא איש כמו רפי יאמר נואש, רפי החליט קצת למחזר וקצת להמציא. מה שלא הולך בכוח הולך בעוד יותר כוח.

 

עוד על כלבוטק בפרשן:

זה לא אנחנו, זה הפטרוזיליה

 

ככה גילינו שנית את החיידקים המגוונים בחומוס, הפרט הזעיר שאף אחד לא חלה ולא מת מזה, כנראה לא היה רלוונטי במסע ההשמצות החיוור על חומוסיות מפורסמות. גם בעלי החומוסיות לא התרגשו, חלק האשימו את הפטרוזיליה וחלק בכלל לא התייחס. לא נרשמה שום ירידה במכירות החומוס. עם ישראל המשיך לבלוס את הגונוקוקים ורפי פנה אל הנושא הבא.

 

הנושא הבא היה זיוף של מרשמים. ישבה גברת נחמדה מול המחשב ועשתה עבודה סיזיפית בזיוף מרשמים לתרופות מעוררות הזיות. קולו של רפי הרעים ברקע, "אם היא יכולה לזייף, גם עבריינים יכולים לזייף" אני אמרתי לעצמי "וואו!!!" ולא הבנתי על מה המהומה.

 

קודם כל, העבריינים לא יטרחו לזייף. אני מנסה לדמיין את איציק אברג'יל מול המחשב יושב ומזייף מרשם וגם רושם לעצמו דרמבבין. כאילו...דא? למה שיזייף? עבריין אם הוא יודע מה השפעת התרופה ואיך קוראים לה, יכנס בדרך כלל לבית מרקחת ויבקש יפה מהרוקח, אז הרוקח או שיתן לו את התרופה, או שלא יתן, במקרה שהוא לא יתן, ההוא פשוט יוציא אקדח וירה בו ויקח את מה שהוא צריך.

 

שנית, עבריינים לא מסתפקים רק בשלושים כדורים, למטרות מסחר הם צריכים כמות פי אלף יותר גדולה, אז סביר להניח שהם ישדדו מכולה שמעבירה את התרופות ולא יטרידו את הרוקח בבית מרקחת עם הכמויות הקטנות שיש לו שם. חוץ מזה, מי בכלל צריך את התרופות שרפי טרח להוציא מבתי המרקחת במרשמים מזוייפים? 

 

חוץ מזה, הרוקחים באמת לא מכירים את כל הרופאים באיזור וכאשר רשום על המרשם "ד"ר דליה רביקוביץ" הם לא ממש בקיאים בשירה העברית כדי לדעת שזה שם של משוררת מתה ולמה שלא תהיה איזו ד"ר דליה רביקוביץ חיה?

 

חוץ חוץ מזה, אצלינו בנתניה יש בתי מרקחת שימכרו כל מה שמבקשים גם בלי מרשם. אני נוהגת לקנות תרופות מרשם בלי מרשם כשאין לי זמן ללכת לחכות בתור אצל רופא קופת חולים שירשום לי משהו שאני יכולה להשיג בלי לבזבז את הזמן שלי.

 

בשבוע שעבר הגדיל רפי לעשות. שבוע שלם שיגעו אותנו בפרומו על היוגורט. "זה לא יוגורט, זה אבקה" שבוע שלם עד שהכלבוטק שודר, ואז הסתבר לא יוגורט ולא נעליים. אני חשבתי שמדובר ביוגורט אמיתי, כזה שמוכרים בסופרמרקט, כזה של "שטראוס" או "תנובה" של "טרה" אני לא קונה שום מוצר, אבל מסתבר שמדובר בגלידה יוגורט. 

 

אחרי שהשמיץ את כל החומוסיות המפורסמות, מצא רפי טרנד חדש יוגורטיות. הולך להן, ליוגורטיות. הם בטח צוחקים כל הדרך אל הבנק, מסקנה, צריך להוריד להם את הצחוק מהפנים.

 

שלח רפי את תחקירניו והם גם לקחו דגימות שהגיעו למעבדות של כלבוטק, שםמ גלו כי אין ביוגורטים חיידקים וגם שלח אנשים שיעבדו ביוגורטיות כדי לגלות שהיוגורט שנמכר לאנשים הוא בעצם גלידה אולי עם קצת יוגורט והגלידה רחמנא לצלן עשויה מאבקה ומכאן הזעקה בכל הפרומואים באותו שבוע בלתי נשכח, "זה לא יוגורט, זאת אבקה"!!!

 

אני רוצה לגלות כאן לרפי גינת ולאנשי כלבוטק משהו שאולי הם לא יודעים, רוב המאכלים שלנו עשויים מאבקה כן! מאבקה.אני לא יודעת אם רפי מכיר, אבל יש את אבקות המרק לתיבול המאכלים. יש אבקות מרק להכנת מרקים. יש אבקות להכנת פירה, יש אבקה להכנת חומוס. יש את האבקות לקינוחים כמו למשל אבקת פודינג (וניל, שוקולד, תות ועוד) יש אבקות מוכנות להכנת עוגות, יש אבקת סוכר ויש אבקה להכנת גלידה וזה מה שהוא מצא ביוגורטיות.

 

אז על מה ההתרגשות רפי? האנשים קונים ואוכלים ונהנים. יש באותה גלידה גם קצת יוגורט, נכון שהיא לא מכילה את מלאי החיידקים כמו החומוס, אבל מה חשובים החיידקים כשזה קר, נימוח ונמצא על סלט פירות? אנשים לא הולכים לגלידריות או ליוגורטיות בשביל הבריאות, הם הולכים לשם בשביל ההנאה.

 

אני מחכה למשדר הפתאטי הבא. מעניין איזה גלגל ימציא הפעם רפי גינת מכלבוטק. בכלל, אני חושבת שיפה לפרוש בשיא, אם אין נושאים שממש חשובים לידע בהם את האומה, אז חבל על הזמן שמבזבזים על פרומואים ריקניים ועל משדרים שאין בהם כלום.

הכותבת היא אחת שאיכפת לה מכל מה שקורה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 3 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
שיחקור את התרמית ב"אח הגדול "
שלומי בית שאן 18.12.08 (09:57)
2.
הבנה בתזונה
אמיר 24.07.10 (11:42)
3.
זה הזמן ללכת למשהו אחר
יעל 05.11.10 (11:56)