מס' צפיות - 460
דירוג ממוצע -
הכניסה לנשים בלבד
האם אנו הנשים צריכות ערוץ לתכנים שמסווגים באופן סטריאוטיפי כמעניינים נשים? האם זה מה שיעצים אותנו, אם להשתמש במונחים החביבים על תוכניות האופנה-טיפוח-בריאות?
מאת: הצופה 21/11/08 (12:10)

בקרוב עתיד לעלות ערוץ חדש למנויי הלוויין. שמו SHE והוא מוקדש לנשים. הערוץ יתמקד מן הסתם בנושאים שמעניינים נשים: אופנה, עיצוב, טיפוח, בריאות, קריירה, זוגיות, הורות ורכילות. מיד כששמעתי על זה עלו לי בראש כל מיני שאלות:
האם באמת נחוץ לנו עוד ערוץ בסגנון החיים הטובים?

 
האם כיום, בחמישה ל- 2009, יש מקום וצורך להקדיש ערוץ לנשים? האם באמת אפשר לקחת קבוצת אוכלוסייה כה הטרוגנית וכה גדולה ולהתיימר לדעת מה מעניין אותה?  למה כשחושבים על נשים מיד עולים בראש הנושאים הסטריאוטיפיים אופנה-טיפוח-בריאות (אט"ב)?  האם אנו הנשים צריכות ערוץ לתכנים שמסווגים באופן סטריאוטיפי כמעניינים נשים? האם זה מה שיעצים אותנו, אם להשתמש במונחים החביבים על תוכניות האט"ב?

 
האם נשים הן באמת כאלה צרכניות של תוכניות אט"ב, ולא יעדיפו על פניהן איזו דרמה או סרט טוב במקום? הרייטינג הגבוה של "מרחק נגיעה" ו"האח הגדול" לא מגיע רק מהגברים, אתם יודעים.

  
אני לא יכולה לדבר בשם כל הנשים, אבל אני יודעת שגם אם היה לי יס לא הייתי מתקרבת אפילו עם מקל לערוץ המתנשא והפטרוני הזה שכולא אותי בגטו צר של תכנים סטריאוטיפיים.

 
הסיווג הזה שלפיו גברים צריכים את ערוץ אגו כדי לראות תוכניות על מכוניות ביום ופורנו רך בלילה ונשים מתעניינות רק בבישול, טיפוח ואופנה מטופש בעיניי. יש נשים וגברים מכל הסוגים. חלק מתעניינים במכוניות וחלק לא. חלק רוצות לשמוע עצות טיפוח וחלק לא. ולמה שתוכניות על סקס יהיו רק בערוץ לגברים? מה, את הנשים זה לא מעניין?

 
אני בעד שיפסיקו לסווג אותנו כמו צפרדעי מעבדה ויתחילו לתת לנו טלוויזיה טובה במקום הדברים הממוחזרים שכבר ראינו באלף תוכניות בוקר ובעשרות תוכניות בערוץ החיים הטובים. כי איכשהו, יש המון המון ערוצים בממיר, אבל תכל'ס אין כל כך מה לראות.

הכותבת היא מבקרת מטעם עצמה בעניינים שבתחתיתו של עולם.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר