מס' צפיות - 1234
דירוג ממוצע -
אסקיפיזם מהמציאות הקשה
שידור תוכניות דקומנטריות, ספורט, סדרות קומיות והיחשפות לז'אנרים שונים היה מפרה את הצופה מבחינת היכולת להיחשף לדברים שונים והן מבחינת הטלוויזיה שלוח השידרים שלה היה נהדר ומגוון.
מאת: רועי אורן 18/11/08 (00:23)

בעידן הריאליטי שחוץ ממנו לצערי בערוצים המסחריים כמעט ולא משודר דבר הרשו לי להמליץ על אחת מהתוכנית המשפיעות והטובות באמריקה בפרט ובעולם בכלל.

 

אני מתכוון לתכנית התחקירים האמריקאית 60 דקות מרשת CBS. התוכנית עוסקת במגוון נושאים המתרחשים בארצות הברית ובעולם כולו מפוליטיקה עד נושאי בטחון, חברה כלכלה וכ"ו.

 

התוכנית מורכבת משלוש כתבות שונות המסקרות נושאים שונים (שכמובן כל כתבה מלווה ע"י כתבת אחרים ) ואת התוכנית מסיים אנדי רוני אשר הצטרף לתוכנית ב1978 אשר מעניק דברי פרשנות משלו. את התוכנית מובילה חמישה כתבים קבועים אשר נוספים אליהם כתבים אורחים.

 

הכתבים הם: מורלי סיפר, סטיב קרופט, לסלי סטול, סקוט פלי ובוב סיימון. אליהם מצטרפים במשרה חלקית: לארה לוגן, אנדרסון קופר, קייטי קוריק וג'ים ראלי. לתוכנית אין שיר פתיחה והיא נפתחת לקול תקתוק שעון עצר מבית אריסטו. בתחילת דרכה הייתה התוכנית זירה לויכוחים בין מפרשן ימני לפרשן שמאלי, אך עם צירופו של מורלי סייפר ב-1970 הפכה התוכנית מאקטואלית לתיעודית.

 

תוכנית זו מספקת יריעה רחבה לבעיות המתרחשות בעולם הגדול שלא תמיד אנו כצופים מודעים להם, ומכאן חשיבותה והשפעה היות והיא עוסקת גם בעיניינים המטרידים כל אזרח אמריקאי. ישנם ארצות בהם קיימת גרסה של 60 "דקות" משל אוסטרליה, אנגליה, צרפת וכ"ו (גם בישראל עלה רעיון להקים תוכנית כזו אך הוא נגנז מסיבות כלכליות).

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
סלי סטול והראיון על מצלמות אנושיות שמזהו
יגאל חפץ 18.07.13 (21:48)