מס' צפיות - 595
דירוג ממוצע -
תערוכת אורי ליפשיץ וקובי כנען - קיבוץ ברעם
ליפשיץ מארח את כנען בתערוכה משותפת מענינת.
מאת: elybikoret 10/11/08 (11:28)

בשבת נפתחה במוזיאון" בר דוד" בקיבוץ ברעם תערוכה בשם "טרשים" בה הצייר ואמן ההדפסים אורי ליפשיץ מארח את האמן קובי כנען. מוזיאון בר דוד הנו מוזיאון לאמנות ויודאיקה ונמצא בקרבת גבול לבנון כ75 ק"מ מבירות. בנוף מקסים ומזג אויר נהדר שוכן המוזיאון שיש בו תערוכות קבע של יודאיקה ומתחלפות של ציור, פיסול וצילום.  

 

הפעם מתקימות שתי תערוכות שהן בעצם אחת.שתי התערוכות שונות אחת מהשניה. בתערוכתו של אורי ליפשיץ על נושא הראש מוצגות ציורים בהם הנושא המרכזי הוא הראש כאשר זהות הראש מרוטש, מטושטש מה, אם כי אפשר בחלק מהציורים לדעת מי המצוייר.  

 

ליפשיץ משתמש בטכניקות שונות של ציור, הדפס וצילום. שלושת הטכניקות ביחד באותו הציור יוצרים יצירה שלמה צבעונית, מיוחדת, לעתים קרובות קודרת, הנראית מפלצתית במקצת אך לא דוחה והיא נעימה מאוד לעין המסתכל. בין הציורים הרבים מעל ל 20 אפשר להבחין בראשו של אולמרט, סאדאם חוסיין ואח'.  

 

ישנם ראשים המביעים שמחה , צער, כאב, וככתוב בקטלוג המפואר של התערוכה"..לפעמים איוב..לפעמים ליצן..לפעמים גולגולת.. לפעמים רוצח.." יש בכולם עוצמה רבה, כח והבעתיות המראה ברובה סבל, כיעור, צער.רוב הציורים פסימיים אין בהם את שמחת החיים , את היופי של "הראש" אך כולם מרשימים מאוד. בתערוכה מארח ליפשיץ את האמן הצעיר קובי כנען שהחל את דרכו  האמנותית לפני מספר שנים מועט בלבד. העבודות המוצגות בפיסול עשויות מגבס, נייר וברונזה.

 

בין עבודותיו שלכל אחד שם בניגוד לראשים של ליפשיץ " חלומות" "אובדן ההילה"-פסל בהשראת סיפור פרומתיאוס, "מנין חסר"-המתיחס לחוסר השלמות שבאדם, "דון קישוט", "העורבים"-פסלים שונים המראים תכונות של העורב- החכם, האמיץ, החברתי, התוקפן.  

 

מאחר ושתי התערוכות מוצגות במקביל ותחת שם אחד אין לך ברירה אלא להשוות ואתה מגיע למסקנה שבשתי התערוכות אינך רואה את האור, היופי שבעולם(אצל כנען פחות)אם כי הן עבודותיו של ליפשיץ והן של כנען אסתטיות מאוד, מרשימות ביותר, מסקרנות, מענינות ומלאות מסתורין עם יופי מיוחד. בעוד התערוכות של ליפשיץ הטכניקות השונות מתאחדות בציור אחד הרי אצל כנען הטכניקה זהה והשוני הוא בחומרים בהם הוא משתמש לפיסול.  

 

לראות או לא לראות: התערוכה פתוחה עד 29.11.08 .היא מסקרנת, מיוחדת, כדאי לראותה וטיול לפנינה צפונית זו בצירוף ביקור בתערוכה יהיו חוויה.

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר