מס' צפיות - 4025
דירוג ממוצע -
כל מה שרציתם לדעת על ביבי נתניהו
הכותב Kaligula חוזר עשרים שנה אחורה ומתאר את הרומן הבלתי פוסק וההפכפך בין ביבי נתניהו לבין התקשורת ויש לו גם אשמים.
מאת: kalligula 09/11/08 (23:06)

תזכורת קצרה, ב-1988 שם חדש מנצנץ לו בשמי הפוליטיקה בישראל אותו בחור שנולד בתל אביב וגדל בירושלים וארה"ב לסירוגין, שבא מבית רויזיוניסטי (אביו אף היה מזכירו האישי של ז`בוטינסקי) ושם ינק את השקפת העולם שלו ובה האמין שימש כציר ישראל בוושינגטון ובשנת 1984 שימש כשגריר ישראל באו"ם עד שנת 1988 ונחשב עד היום כבין השגרירים הטובים והרהוטים שהיו לנו במוסדות האו"ם מאז ומעולם.

 

ב1988 שב לארץ והצטרף לליכוד לקראת הבחירות ולאחריהן שימש כסגן שר החוץ תחת מישה ארנס, אחרי מפלת הליכוד בבחירות 1992 למפלגת העבודה בראשותו של רבין התמודד על הנהגת הליכוד וזכה ברוב גדול. קריירה קצרה יחסית, והצלחה כבירה ומטאורית בפוליטיקה הישראלית שלנו. כאשר מסביב בוחשים בקדירה מספר מועמדים צעירים ומבטיחים שמביטים בהשתאות ולא מאמינים איך הבחור החדש שרק הגיע לעיירה לקח להם את המפלגה מתחת לאף. נרדמו בשמירה? אולי.

 

דבר אחד בטוח, הם לא סלחו לו על זה, ואף ניסו לא פעם להכשילו גם במחיר הרס ביתם הפוליטי קרי מפלגתם . כאשר נבחר בנימין נתניהו לראשות הממשלה ב1996 בניגוד גמור לכל התחזיות ועל אף מסע האשמה, שנוהל ע"י התקשורת שכל כולה התגייסה למען בחירתו של שמעון פרס. כאשר בנימין נתניהו הקים את הממשלה הוא לא זכה לדקה אחת של חסד, כל מעשה וכל אמירה זכו לפרשנויות וביקורת, כל יום ניסו לטפול עליו האשמה כזו או אחרת וכאשר לא הצליחו לפגוע בו ניסו לעשות זאת דרך אשתו וילדיו.

 

רצח אופי שיטתי ומובנה שרק אחרי מפלתו בבחירות 99 חלק מכל אותם עיתונאים הודו במעשיהם הנפשעים ואף ניסו להכות על חטא. כאשר אותם "נסיכים" שחשו שגנבו להם את המפלגה זיהו את העליהום על נתניהו והבינו שזו שעת כושר להדיח אותו, והתחילו לעזוב את ממשלתו ומפלגתו תוך השלכת רפש כאילו אומרים "תמות נפשי עם פלישתים", כמובן שמיד התקשורת נשאה אותם על כפיים, הם זכו לאין ספור ראיונות רק שיספקו את הסחורה, הם הפכו להיות יקירי התקשורת אותם אנשים צדיקים וישרי דרך שלא יכלו להיות בצילו של "חסר האמינות" נתניהו ובלה בלה בלה.

 

היום עשור אחרי כן כאשר אותם "נסיכים" שבים לביתם הפוליטי תחת הנהגתו של אותו אחד "חסר האמינות" נתניהו פתאום הם כבר מוצגים ע"פ העיתונאי הדגול בן כספית שהמוטו שלו בחיים זה שנאת נתניהו ציטוט "הנסיכים או לפחות חצי מהם, חוזרים הביתה, העכברים שוחים בחזרה אל הדוגית", פתאום הם מוצגים כאופורטוניסטים שאחרי שנכשלו להתקבל למפלגות ישרות כמו קדימה אז בליית ברירה נאלצו לחזור לליכוד, גם הצטרפותה של דוברת צה"ל תא"ל במיל` מירי רגב זוכה לאהדה מצידי התקשורת שטורחת להזכיר לנו ששמה לעולם יהיה קשור לכישלון מלחמת לבנון השנייה, והזכירו לנו את השתתפותה בהתנתקות (כאילו היתה לה ברירה, הרי היא היתה על מדים) ועוד דברים שעלולים להקשות עליה לעבור את מבחן המתפקדים.

 

לשמוע את אמנון אברמוביץ, רינה מצליח ,עופר שלח, עמנואל רוזן והרשימה עוד ארוכה ארוכה... כמובן שהצטרפותו של נחמן שי קול השפיות במלחמת המפרץ והמרגיע הלאומי ושאר הסופרלטיבים שהרעיפו עליו לא זכה לשמץ של ביקורת ברגע שנודע שהוא מצטרף לקדימה.

 

התנהלות התקשורת בישראל היא שערורייתית, בוטה,ומביישת אפילו מדינות מהעולם השלישי והבולשביקי שכבר נעלמו מהעולם.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 9 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
מי שקורא לעצמו קליגולה
נירון קיסר 10.11.08 (11:17)
2.
אתה כל כך צודק שזה כואב!!! ל"ת
10.11.08 (11:22)
3.
הכוונה כמובן לכותב הכתבה ולא למגיב מס 1
10.11.08 (11:23)
4.
אני חייבת להודות שביבי
שירה 10.11.08 (11:26)
5.
תיקון קטן: ביבי היה סגן שר חוץ תחת דוד ל
דנה v יצחק 10.11.08 (16:46)
6.
תתאפס
נחמה 19.11.08 (00:06)
7.
אתם חייבים לראות את זה...
רוני 28.11.08 (10:39)
8.
תגובה ל-7 (ביבי.קום)
קובי 02.12.08 (08:53)
9.
נתניהו ראש הממשלה הבא!!!!
אביב חזן 23.12.08 (15:17)