מס' צפיות - 759
דירוג ממוצע -
ביקורת הופעה: מחווה לקובי רכט
רמי קליינשטיין, אתניקס, מרינה מקסימיליאן בלומין ואמנים נוספים הופיעו בערב מחווה למלחין קובי רכט. איך היה? כנסו לכתבה לפרטים המלאים.
מאת: elybikoret 09/11/08 (00:41)

יוזמה ברוכה היתה זו של יוריק בן דוד, אקו"מ ,אמ"י, עינב ואח' לערוך ערב (צהריים) מחוה לקובי רכט ליום הולדתו ה60 כהערכה לפועלו כזמר ומלחין מעל ל 40 שנה. אולם עינב בתל אביב היה מלא עד אפס מקום ממעריציו, ידידיו וסתם קהל אוהב מוסיקה.  

 

קובי רכט שנולד בשנת 1947, התפרסם כזמר של שירי איי.הוא היה חסיד גדול של הרוקנרול. היתה לו הצלחה כבירה בחו"ל והוא נע בין פעילות שם ובארץ. התחיל כשחקן בתיאטרון ילדים והבימה ומאוחר יותר גם בתיאטראות אחרים. בגיל 16 הקים את אחת הלהקות קצב הראשונות בארץ-קובי וכוכבי הלכת. השתתף גם בסרטים כגון "הוא הלך בשדות" ו"הלהקה" והוציא מעל 10 תקליטים בחו"ל ובארץ. כמו כן היה סולן להקת פיקוד המרכז.  

 

בהנחית דורי בן זאב כהוקרה לקובי רכט ובאהבה והערכה לו הופיעו שורה שלמה של אמנים מהשורה הראשונה ששרו בין השאר משיריו של רכט או שהיו קשורים בצורה כל שהיא עם האמן. הופיעה עדנה גורן שלפני כ 40 שנה ביזמת סשה ארגוב הוציאו ביחד תקליט בשם "שירי סשה ארגוב" שזכה בזמנו להצלחה גדולה.היום הם מתכוננים לחדש את המופע המשותף שיתבסס בחלקו על תקליט זה.  

 

חברת הד ארצי הגישה במהלך הערב להם ולמשפחת ארגוב אות הוקרה מיוחד. בנוסף הופיעו חברי שלישית שובבי ציון שרכט היה חבר בה יחד עם חנן יובל וקובי אשרת. לדבריהם כ 40 שנה הם לא שרו ביחד ולמרות זאת ביצעו את השירים נוגה, איש גדול וישראל ישראל בצורה מעולה.  

 

היתה התרגשות גדולה הן אצל קובי רכט הן אצל האמנים שהופיעו והן אצל הקהל שליווה את ההופעות במחיאות כפיים סוערות ובקימה לאות הוקרה. רמי קלינשטיין שהופיע בשיר "אם תרצה או לא" ואח' אמר "זאת הוקרה גדולה וכבוד גדול לשיר לצד אמן גדול כמו קובי רכט...ואתן לו חיבוק חם מכל הלב". עוד הופיעו אהוד בנאי, מרינה מקסימיליאן בלומין. סיימה את האירוע להקת אתניקס .  

 

היה זה אירוע מוקפד ומכובד הן בארגונו, בתוכנו ורמתו. היתה בו התרגשות גדולה ונוסטלגיה שהראה פעם נוספת שאין חשיבות לגיל. רכט וגורן היו מלאי מרץ ונאמר שאמנם עברו שנים רבות אך טיב השירה השתבח.  

 

רמז דק היה בשיר ששר רמי קלינשטיין "שתישאר צעיר לנצח" מנהל האמנותי של האירוע היה קובי אשרת והוא לוווה בתזמורת גדולה שכללה את איתן איצקוביץ,צור בן זאב, עדי רנרט,עמוס הדני ומשה לוי. אלה היו יוזמה ורעיון הראויים להערכה בתקווה שירבו כמוהם.  

 

לראות או לא לראות: האירוע הוקלט ע"י גלי צהל וודאי יהיו שידורים חוזרים.

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 4 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
גם אורן בן אבי הסקסופוניסט
אורן בן אבי 14.11.08 (04:32)
2.
עבודה חובבנית של כתבים
א 28.01.10 (15:24)
3.
שירי סשה ארגוב
הלורד בלפור 28.03.10 (17:19)
4.
תזמורת מעולה ,זמרת מעולה , קובי רכט
ג'רי דה ביי 28.03.10 (17:27)