מס' צפיות - 585
דירוג ממוצע -
לכודים ברשת
מאת: amir6663 01/11/08 (22:07)

הטריילר של "לכודים ברשת" נראה מבטיח. מותחן פעולה ממוצא זה לא, אלא סרט בעל תובנות עמוקות יותר. העלילה מספרת על שני אנשים, האחד הוא ג`רי (שאיה לבוף)- צעיר שמתקשה לעמוד בשכר הדירה שלו, ורייצ`ל (מישל מונאהן)- אמא השולחת את בנה לנגן בתזמורת. לכאורה אין שום קשר בין השניים, ועם התקדמות העלילה אנחנו מגלים שבאמת אין, והסרט רק ממציא תירוצים סוג ז` כדי לגרום לנו לחשוב שיש.

 

ובכל זאת, יש כמה קווי דימיון בין השניים- שניהם מקבלים הוראות מאישה מסתורית השולחת אותם למקום בו היא נמצאת, כשבדרך הם עוברים כמה חוויות לא נעימות.

 

♦ קראו עוד על הסרט - לכודים ברשת בפרשן.

 

אולי הצופה הממוצא יהיה עסוק מדי בבהייה בקטעי האקשן מורטי העצבים, ולא ישים לב למסר של הסרט. ולא, המסר הוא לא "צריך לירות ברעים". כי בסרט אין טובים ורעים, רק בני אדם שלא מבינים זה את זה.

 

הסרט שואב את הרעיון המרכזי שלו מסרטים כמו "שליחות קטלנית" ו-"אני רובוט". מצב בו המכונות אותן אנו, בני האדם, בנינו- יפתחו מודעות עצמית, ויפנו נגדנו. רעיון מרכזי נוסף הוא "האח הגדול". ולא, יוסי בובליל לא משחק בסרט. המצב בו ניתן לעקוב אחרי כל תזוזה שלנו בעזרת פלאפונים, איתוריות וכו`, אולי נשמע בטוח ומוגן. אבל בסופו של דבר, כששני הרעיונות שהבאתי כאן מתקיימים יחד, המציאות בה אנו חיים יכולה להפוך למפחידה ומסוכנת.

 

הסרט לא מזהיר אותנו מפני קול נשי מפתה שמצווה עלינו לקפוץ מהגג, אלא מפני זהירות יתר וחוסר בטחון בגורם האנושי- שבלעדיו נהיה תלויים במכונות קרות המבקרות את מעשינו.

 

אולי טבע האדם הוא לא טוב, אבל למכונות אין כל טבע והן לא יכולות לשפוט אותנו. הן לא יכולות להבחין בין רע לטוב או להביע רגשות. הן לא יוכלו להחליף אותנו.

 

לבלוג של amir6663

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר