מס' צפיות - 562
דירוג ממוצע -
"שלם" - אדם לרר, הסימטה
הצגה אינטלקטואלית המעוררת שאלות, בנויה ומשוחקת היטב, שונה מהצגות שאנו רגילים לראות. מומלצת בחום לאוהבי השונה.
מאת: elybikoret 01/11/08 (09:14)

מה זה "שלם"? האם תיאטרון שלם, אירוע שלם, אדם שלם ומה המסר איתו אתה נשאר לאחר שראית ההצגה "שלם" המוצגת כעת בתיאטרון הסימטה.

 

לדעת המחזאי  אדם לרר שכתב וביים את "שלם" מחזה מקורי סמי אוטוביוגרפי ככתוב בתכניה, בכוונה הוא לא ניסה למסור מסר כל שהוא באמצעות המחזה והשאיר אותו כך  שכל אחד ימצא בו ויראה בו את מה שהוא רוצה וזה היופי שבדבר.

 

ההצגה מיוחדת ורב גוונית. יש בה פרוזה,מוסיקה המלוה אותה ללא הפסק לכל אורכה, תנועה-מין תיאטרון תנועה המלווה גם בפנטומימה, הבעות וזאת בנוסף לשימוש בסיגנונות שונים ואלמנטים הודיים מכתבי הודו עתיקים. מה אין בה. אין דו שיח. אתה מדבר עם עצמך. מעביר לקהל את עולמך. דרך בימתית להעביר חוויות, רגשות אירועים והתרחשויות מעולמו השלם של הכותב.

 

יש שלשה שחקנים והם נמצאים על הבמה לכל אורכה.יש תנועה המשלבת צורות בינם לבין  עצמם, יש מגע גופני בלתי פוסק ביניהם אך אין הפנית ולו מילה אחת אל השחקן השני. יש מונולוגים. כל אחד מדבר בנפרד. באותו הזמן האחרים מבצעים תנועות שונות  בכוריאוגרפיה שלפעמים יש לה הקשר לנאמר במונולוג ולפעמים ללא כל קשר עם הנאמר.

 

ההצגה בוימה כך שהיא רצה קדימה כל הזמן. אין רגע ללא התרחשות מסוימת, ללא מוסיקה, ללא תנועה. זאת בהחלט שפה בימתית אחרת המאחדת אומנויות בימתיות שונות ועושה מהם דבר אחד "שלם" ומיוחד.

 

הבימוי היה מעולה. מרגש ומענין שאינו מאפשר לעין ולאוזן להתנתק מהמתרחש על הבמה. הצגה ובימוי המשלבים חומר, רוח, עבר והווה היוצרים את ה"שלם" ושוברים את המוסכמות לגבי הצגה. זאת הצגה מקורית, רעננה מאוד, שוטפת, המשתמשת גם בתנועות הודיות. אם המלל אינו מענין אותך אינך חייב לשמוע או להשתעמם כי יש תנועה יש מוסיקה יש פעילות. התפאורה, משהו הדומה למשפך קינטי תלת מימדי הנותן ציבעוניות נוספת להצגה בהמשך לתלבושות המיוחדות והיפות בלבן עם דגם של ראות הגזורות בבגד, עורקים וורידים באדום וכחול. עיצבה את התפאורה והתלבושות בחן רב לאה שץ.

 

אחראית על התנועה הרבה, המגוונת ומלאת ההשראה כוריאוגרפיה ומחול הודי-עופרה  הופמן. המוסיקה המקורית מקורה בשניים-הקונבנציונלית-אלעד יעקב ומחשב-אייל מטרי מצויינת ומשתלבת היטב בהצגה. שלשה הם השחקנים המבצעים.לירון חי ביטון, יוסי טייב ועדי פז. שלושתם היו טובים מאוד. לירון הצטיין יותר במשחק ודיבור ויוסי בתנועה. עדי היתה  שותפה שוה לשניהם. התאורה -אורי רובנשטיין הוותה חלק ממכלול האומנויות שבהצגה. ההצגה היתה דרך להעביר חוויות ,רגשות אירועים והתרחשויות מעולמו השלם של הכותב.

 

לראות או לא לראות: הצגה אינטלקטואלית המעוררת שאלות, בנויה ומשוחקת היטב, שונה מהצגות שאנו רגילים לראות.מומלצת בחום לאוהבי השונה.

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר