מס' צפיות - 464
דירוג ממוצע -
ביקור התזמורת
מאת: amir6663 29/10/08 (02:27)

מה קורה כשתזמורת ממצרים צריכה לשאול ישראלי איך להגיע לפתח תקווה? התשובה: בית התקווה. ככה מגיעה קבוצה של נגנים מצרים לעיירה שכוחת אל בנגב. מפגש תרבויות שמתבטא בכמה נושאים. הבעיה היא שאף אחד מהם לא מספיק מעניין בשביל לגרום לצופה הממוצע להשאר ער (וחבל).

 

בהוליווד, סרטים רבים ודלי תקציב זכו להצלחה מפתיעה ("שליחות קטלנית", "המסור"), אבל במדינה כמו שלנו, שכל הסרטים שלה דלי תקציב, קשה להבחין בין האיכויות של כל סרט וסרט ובעצם בייחוד של כל אחד מהם.

 

בשנים האחרונות הקולנוע הישראלי תפס תאוצה רבה וסרטים משובחים דוגמת "בופור", "הסודות", "מדוזות", "נודל" ו"ביקור התזמורת" זכו לאהדה רבה בקרב המבקרים, שלרוב נוטים לקטול כל סרט שמנסה להציג עצמו כשובר הקופות של השנה.

 

אבל "ביקור התזמורת" אינו סרט שמתיימר להיות שובר קופות, הוא כלל אינו מתיימר להיות משהו... הוא פשוט עוד סיפור אנושי, אפילו אנושי מאוד. הוא סרט מיוחד, אבל לא שווה לראות אותו בקולנוע. זה אחד מאותם סרטים שהדרך הטובה ביותר לראות אותם היא בבית בדי. וי. די. ולא על המסך הגדול.

 

הבעיה היחידה בסרט היא שהוא לא מדבר אל אנשים חסרי אבחנה קולנועית, כאלה שפשוט רואים את הסרט ולא מנסים לחשוב על מה שהם ראו הרגע. אפילו בסרט האקשן הכי מפוצץ יש רגעים של מחשבה, אז על אחת כמה וכמה בסרט כמו "ביקור התזמורת". סרט שכדאי לכל אחד לראות, אפילו אם בהתחלה הוא נראה כמו סתם עוד סרט גרוע, כי הוא לא.

 

לבלוג של amir6663

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
סרט מרגש ואיכותי ללא ספק
zvidoc 29.10.08 (14:50)
2.
יכול להיות שזה סרט טוב
29.10.08 (17:54)