מס' צפיות - 441
דירוג ממוצע -
דקה לחשוב - האם ביבי ראוי לפתק בקלפי?
נטישת השכבות החלשות, מותם של אלפי ניצול שואה, קיצוצים במשרדי חינוך וביטחון. האם ביבי לא הפנים שהקפיטליזם בגסיסה?
מאת: מיכה אקדמן 26/10/08 (09:21)

הכי קל זה לא להגיע לקלפי, או לחילופין לשים פתק לבן. סקר חדש מצא כי רק אחד מתוך חמישה מבעלי זכות הבחירה בקרב בני 18-25, מממש את זכות ההצבעה שלו בקלפי. אולי עלינו לפעול כמו באוסטריה ולהוריד את גיל ההצבעה לגיל 16? כמובן שלא, אבל זה עוד עלול להתרחש אם אכן שיעורי ההצבעה יהיו מתחת ל-50%.

 

כמובן שיש אופציה אחרת - למחות על מדיניות השלטון המושחת על ידי החלפתו במנהיג העומד מהצד השני של המתרס, גם אם זה קל לסלוח וקל לשכוח, מציאות קשה לשינוי והעם רוצה לומר את דברו. לא הרבה זוכרים אבל גם ביבי הוא לא האציל הנקי כפיים. אבל נו, הציבור מטומטם והציבור ישלם למשלם המיסים גם ב-2010 או 2011 על הבחירות שיבואו אחר כך.

 

והשאלה שלי היא - האם באמת ובתמים אפשר לסמוך על האיש הזה, האם באמת ובתמים ביבי ראוי להיות ראש ממשלת ישראל? לצערי, הוא לא יותר טוב מאולמרט ולא יותר טוב מציפי ואפילו לא מברק. התפיסה הכלכלית שבה חי יושב ראש הליכוד מתפוררת ומתחסלת אל מול עינינו. למרות "הצלחת המשק" לדבריו בשנים 2006-2007, קשה לביבי להודות שההצלחה הזאת באה על חשבון רישוש העניים, נטישת השכבות החלשות, מותם של אלפי ניצולי שואה - ולא רק זה, גם קיצוצים של מילארדים בתקציבי החינוך והביטחון. האם רק אולמרט אשם במלחמת לבנון השנייה? האם יולי תמיר היא באמת שרת החינוך הגרועה ביותר שקמה פה? ברור שלא, אבל אלו הלוקשים שהציבור אוכל מדי יום ביומו.

 

מתחת לפני השטח, נעשו קיצוצים שהשאירו רווח יפה בתקציב - אבל לא מתוך התעצמות כלכלית אמיתית, אלא מתוך מעילה של ממש של שר האוצר ב-2002, בנימין נתניהו, שהחליט שאין סיבה לתקצוב ראוי למשרד החינוך (שאיגד בתוכו גם את הספורט אותו גם השליך ביבי לפח אבל זה שולי). כמובן שעוד צריך להוסיף את העסוקנה של הליכוד שטרם פורקה ואליה עוד נגיע בהמשך וכמו כן את המדיניות הגזענית של התנועה כלפי המעוטים (כפי שבא לידי ביטוי בספרי חינוך) - אבל לא אלו מרגזים אותי יותר מאשר הפקרתם של החלשים שיגוועו ברעב למשך 3-4 שנים וכך למעשה יווצר חסכון כלכלי. שום מילה על תקצוב ראוי לצה"ל, שמחוסר משאבים כלכליים מתקשה מאוד להמשיך לתפקד ויש על זה יותר ממילה בדו"ח וינוגרד.

 

אין ספק שקשה למצוא מי כן מתאים לפתק בקלפי ולכן הפיתוי לשים ליכוד בקלפי הוא גדול. אם זאת יש לזכור שקשה היום להאמין שביבי יכול להיות ראש ממשלה טוב יותר מהשלושה האחרים. לכאורה הוא פחות מושחת, לכאורה הוא יותר תקיף, לכאורה הוציא את ישראל מהבוץ. בסוף את הדייסה שלנו אנחנו נאכל, או כמו שאומר שלום חנוך המחפש בנרות את המשיח - הציבור מטומטם אז הציבור משלם...

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
שנאה עיוורת
kalligula 27.10.08 (21:13)