מס' צפיות - 595
דירוג ממוצע -
בודדה באפלה / בית צבי בשיתוף הספרייה - ביקורת
מאת: אלעד נעים 24/10/08 (11:39)

המחזה "בודדה באפלה" הוא דרמת מתח מאת פרדריק נוט, אשר מועלה בימים אלו כהצגת בוגרים בבית צבי. אחד העיבודים הידועים למחזה הוא הסרט בכיכובה של אודרי הפבורן בתפקיד הראשי, אשר זכה להצלחה רבה, וכמובן זכה למספר עיבודים בברודווי. בתיאטרון הספרייה שיחקו בעבר בהצגה ליליאן ברטו ורותם אבוהב.

 
מבחינת העלילה - סוזי, צעירה עיוורת הנשואה לצלם, נופלת קורבן לתרגיל עוקץ של שלושה פושעים מסוכנים : מייק, קרלינו וראוט, אשר מעוניינים לגנוב מביתה בובה המלאה באבקת הירואין. כנגד כל הסיכויים היא נאלצת להילחם בהם כדי להציל את חיי בעלה ואת חייה שלה. כיאה למותחן טוב העלילה מלאה פרטים קטנים וחשובים.

 
את הנוסח העברי למחזה כתב יגאל זקס, שגם ביים את ההצגה. הבימוי המוצלח שלו גרם למתח בקרב הקהל לאורך כל ההצגה. בנוסף, בחר הבמאי להציג מספר תמונות בהצגה בחושך מוחלט, דבר אשר אולי הקשה מעט על השחקנים, אך בהחלט תרם ליצירת המתח בקרב הצופים ותחושת האותנטיות.

 
במחזה זה הקהל אינו מופתע מההתפתחויות. למעשה, כבר מאחת התמונות הראשונות ברור לקהל הרקע  והסיבות למתרחש, והוא נמצא בציפייה לכך שסוזי תצליח לחבר בין פיסות הפאזל.

 
התאורה שעוצבה ע"י יעקב סליב הייתה מדויקת ומתוזמנת היטב בהתאם למה שמתרחש על הבמה והוסיפה נופך נוסף של מתח לסיפור. התפאורה אשר עוצבה ע"י ניב מנור סיפקה את האווירה הדרושה לסיפור ובנוסף כללה אביזרים מתאימים.
בתפקיד סוזי - סיון כרטשנר, אשר הייתה טובה מאוד במשחק, ובסה"כ גילמה באופן אמין את דמותה של העיוורת בעלת החושים החדים פרט לראייה. היא הביעה היטב את התסכול שלה מכך שאינה רואה, והתמודדה היטב עם הפושעים. גיל ויינברג ואבי עדווי בתפקידים של מייק ושל קרלינו בהתאמה היו אף הם טובים מאוד, וגיל ויינברג הצליח להבליט את הנפש הרגישה אשר קיימת גם אצל פושעים מסוכנים.

 
דיוויד לוינסקי בתפקיד ראוט היה מצוין, וגילם את הפושע המסוכן ביותר מבין השלושה, דבר אשר עשה היטב ובאופן ראוי לשבח. אייל קנטוב בתפקיד סם היה בעל תפקיד קטן מאוד ביחס לשאר, אך גם הוא גילם את הדמות בצורה טובה מאוד.

 

לסיכום : דרמת מתח טובה מאוד, עשויה היטב. מומלץ מאוד.

הכותב הוא יועץ תיירות ויועץ עסקי.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר