מס' צפיות - 648
דירוג ממוצע -
הפרומו לאמא'לה - הצדקנות חוגגת
מאת: עמנואל שלמון 23/10/08 (18:14)

מי שראה את שידורי קשת בימים האחרונים בטח ראה את הפרומו לעונה החדשה של "אמאל'ה". בפרומו רואים משפחה אוכלת בכיף, עד שהאוכל של האחות משפריץ על האח, שמחזיר בדיוק מושלם עם האוכל שלו הישר לפרצופה של אורנה בנאי, מי שיוצר מהומה גדולה שלא נגמרת. נחמד, בטח עדיף על כל הפרומאים העלובים שבולטים בימים אלה: "בראשון", בצעקה גדולה של האיש על הקול המעצבן שמקריין בערך בכל ערוץ אפשרי, "מה קרה כשפרץ הויכוח הפרחה הבלונדינית להומו?! אל תחמיצו!!!!!!! בראשון מיד אחרי "לאכול עם אהרוני"".

 

בינתיים, החליטו הצבועים הצדקנים של מדינתו הקטנה שגם הם רוצים שידברו עליהם בטלוויזיה. מה עשו? התלוננו לקשת על כך שהפרסומת הזאת "מעודדת אנשים לבזבז מזון".

 

מילא ארגון "לתת", התפקיד שלו זה לבכות על נושאים כאלה ועל הדרך לנסות להעיר את הציבור, אבל לראות את הציבור הצבוע מתלונן על דבר טיפשי שכזה זה מרגיז. לא נמאס להתייפיף? כדאי שאנשים יתרכזו בעצמם ולא בלחפש עוד בעיות. למה נראה להם שמי שרואה את הפרומו חושב שזה טוב לזרוק אוכל? האם הם רואים מצב שאנשים ישנו את הרגליהם בענייני מזון בגלל פרומו מטופש? אין להם טיפה חוש הומור, טיפה קלילות? אין להם חיים? הרי ברור שאין פה בזבוז אוכל באמת מצד התוכנית.

 

גם טענת ה"יש אנשים שאין להם" לא קשורה לנושא. הפרומו לא בא לזלזל בהם או באוכל כלשהו, אלא סתם מנסה לגרום לקהל להעלות חיוך ממצב כזה, בו מארוחה שקטה וסימפטית בה אנשים מעבירים אחד לשני את המוצרים שעל השולחן בלי להתנגד וברקע מוזיקה שלווה נהיה בלאגן גדול בגלל שאוכל השפריץ על הילד בפרומו, ואיך גם המבוגרים שבעסק משתפים פעולה ואפילו מובילים את קרב האוכל. למתללונים לא אכפת, העיקר שהם ירגישו שהם תרמו לעניים - לא משנה ש-5 דקות לפני זה הם אמרו לא לתורמים שדפקו בדלתם, בטענה ש"הם תרמו כבר".

 

אגב, התלונות הללו דווקא מוכיחים שהפרומו צלח. בגלל שהוא יוצא דופן מרוב הפרומאים הוא בלט לצופים - ועובדה שהוא הפך לטעון לויכוח - כלומר, את הפרסום לתוכנית הוא עשה, הצופים לא נשארו אדישים. למתלוננים העלובים נאחל שימצאו לעצמם במה להתעסק ושלא יחפשו רק את הרע. ואם כבר מחפשים את הרע - לא עדיף שיתלוננו על כך שבפרומואים אחרים עולים מילים שלא מתאימות לכל מי שצופה בהן, בעיקר מתוכניות הריאליטי, בעיקר מדנה הגמדה מ"מפרץ האהבה" או מעינב בובליל? זה בטח לא יותר טוב.

 

קישור לידיעה בnrg:

 

http://www.nrg.co.il/online/1/art1/801/892.html

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
תמיד יהיה מי שיתבכיין.. :)
לירן 27.10.08 (02:21)