מס' צפיות - 814
דירוג ממוצע -
מאוחר יותר - אולם עתה העת, ביקורת סרט
פסטיבל הסרטים חיפה, מביא לראשונה לישראל את סרטו החדש של עמוס גיתאי.
מאת: zvidoc 19/10/08 (16:57)

אולם עמוס עד אפס מקום באודיטוריום בחיפה במסגרת פסטיבל הסרטים הבין- לאומי ה-24 , קידם את סרטו של עמוס גיתאי בהקרנה ראשונה בארץ.

 

הסרט דובר צרפתית ובהשתתפות מיטב השחקנים הצרפתים , בניהם: ז'אן מורוהנפלאה ובת השמונים, היפוליט ג'ירארדו, דומיניק בלאנ'ק ועמנואל דבו, כולם שחקנים מהשורה הראשונה.

 

מבוסס על ספרו וסיפורו האישי של ז'רום קלמנט אשר בתקופה מסויימת של חייו נופל לידיו תיק מסמכים המכיל את תגלית חייו, הוא , קטולי לאם יהודיה אשר אחרי המלחמה , בה היא מאבדת את הוריה , מעדיפה בתוקף נישואיה עם צרפתי קטולי , לגדל את ילדיה ככאלה מבלי להסתיר מהם את עברה האמיתי אך מתחמקת מלדבר עליו.

 

גילוי המסמכים היקרים לליבו של "ויקטור" מדירים שינה מליבו והוא נכנס לחיפוש פרטים מעמיקים יותר על עברו היהודי ועל משמעות הדבר. שותפים פעילים לחיפשויו אחרי ההבנה הם רעייתו וילדיו אשר מגלים כי זהות לאומית או דתית אינה סיפור פשוט כל כך..

 

המשחק, הן של ז'אן מורו והן של יתר המשתתפים , מאד משכנע , הבימוי מאד מעניין ומוביל את הצופה אל נבכי הסיפור המורכב. אולי לקהל ישראלי , קצב הסרט יראה מעט איתי אך זה עניין של טעם.

 

איחולים להצלחת הסרט בייחוד בפסטיבלי הסרטים בעולם.

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר