מס' צפיות - 1276
דירוג ממוצע -
ביקורת הסרט "לילות ברודנטה"
מאת: רועי אורן 19/10/08 (00:57)

אתמול הלכתי עם הוריי לסרט "לילות ברודנטה" שעלה השבוע על מסכינו בישראל. הסרט מבוסס על ספרו של הסופר האמריקאני ניקולאס ספארקס ובכיכובים של דיאן ליין, ריצ'ארד גיר,וכריסטופר מלוני (המוכר לנו כבלש אליוט סטייבלר מהסדרה המצויינת: "חוק וסדר מדור מיוחד").

 

הסרט מתחיל כמו כל עלילה של ספארקס יש גבר שלא מצליח להתמודד עם העובדה שהוא נכשל בדבר שהוא היה בטוח שיצליח לעבור אותו (במקרה זה מותה של פציינטית על שולחן הניתוחים כתוצאה מסיבוך הוצאת צ'יסטה מהלחי) אשה המתלבטת האם לחדש ולשקם את נישואיה לבעלה ממנו נפרדה זה מכבר.

 

הם נפגשים בפונדק על שפת הים ודווקא סופת ההוריקן המאיימת להרוס את המבנה מחבר ביניהם. אך ישנה גם טרגדיה קשה כאשר הגבר מת כתוצאה משיטפון באקוודור שעה שניסה להשלים עם בנו אשר נטר לו טינה מאז אותו ניתוח כושל.

 

ניתן להיווכח שיש כימיה טובה מאוד בין ריצ'ארד גיר ודיאן ליין (זהו סרטם המשותף השלישי ) וכן משחקה של דיאן ליין כובש, מרגש וגורם לצופה להזדהות עם התהפוכות שעוברת הדמות הנשית.

 

ריצ'ארד גיר משחק כבר סרט שלישי את הגבר החזק שמסרב להראות שהוא פגיע דבר הפוגע מעט במשחקו אך בסופו של דבר הוא משתנה ומצליח לחשוף את הרגש הנסתר. עד שאתה מצטער שהוא מת בשלב די מוקדם של הסרט.

 

כמו כן אציין את משחקו הנהדר של כריסטופר מלוני שמוסיף הרבה עוצמה כפי שאנו רגילים מתפקידו בסדרה :"חוק וסדר"

הבעיה בסרט היא שאין לו סוף מוגדר כלומר: הצופה אינו יכול להבין מה מחליטה האשה לעשות בעקבות מות אהובה, איך היא משתקמת וכ"ו (וזה דבר שמאפיין הרבה סרטים שפשוט מאלתרים איזה קטע שיסגור את הסיפור מבלי לתת תשובות שעולות מתוך העלילה).

 

בכל אופן מדובר בסרט חם ומרגש שאני ממליץ לראות אותו.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר