מס' צפיות - 325
דירוג ממוצע -
הלטאות של V חוזרות וגם: אובאמה קונה זמן מסך
מאת: אפי טריגר 10/10/08 (22:54)

1. כל מי שגדל בישראל בשנות השמונים זוכר את המציאות של ערוץ טלויזיה אחד. במציאות הזו, סדרות המדע הבידיוני של שבת אחרי הצהריים היו ממתק נדיר. "באק רוג'רס במאה ה-25", "פלאש גורדון" וכמובן V על פלישת הלטאות שלבשו צורת אדם כדי להרגיע את כולנו. מי אינו זוכר את המפקדת דיאנה, שלעינינו זללה פרוסות עוגה, אבל במציאות אלה היו אוגרים ועכברים מסכנים.

 

ובכן, V עומדת להיות מומצאת מחדש. בהתאם למגמה השולטת כיום בהוליווד ובתעשיית הטלויזיה האמריקנית, של חזרה ללהיטי עבר, החליטה רשת ABC להפיק פיילוט לגירסה מחודשת של V. הסדרה המקורית הייתה אלגוריה לימי הרייך השלישי והתעוורות ההמונים, הגירסה החדשה כנראה תתרחק ממשמעויות סמליות שכאלה.

 

2. שימו לב להבדל העצום בינינו לבין האמריקנים בנוגע לתעמולה משודרת. בעוד שבישראל שולטים עדיין החוקים המיושנים המגבילים את תשדירי התעמולה למקום וזמן מסוימים, הרי שבארצות הברית כולם יכולים לעשות כמעט הכל. ברק אובאמה רכש זמן שידור ברשתות CBS ו- NBC לספיישל מיוחד בן חצי שעה ( ! ) שישודר בעשרים ותשעה באוקטובר בשמונה בערב. מגעים מתקיימים גם עם ABC וגם עם FOX , אלא ששם צפויה בעיה כי הרשת של מרדוק משדרת באותם ימים את סדרת הגמר של ליגת הבייסבול.

 

לא מדובר בצעד תקדימי אבל הוא בהחלט יוצא דופן. בדרך כלל מטות הבחירות רוכשים זמן שידור בתחנות מקומיות ולא בשידור כלל ארצי. אלא שהמירוץ הצמוד במדינות רבות כל כך הפך את הרכישה הארצית לכדאית. בהתאם לחוק השוויון יחוייבו הרשתות להציע גם לג'ון מקיין זמן שידור דומה בתעריף זהה. הוא יוכל להחליט אם לבצע את ההוצאה הזו אם לאו.

 

3. ועוד בענייני בחירות- דני אמיר ידידנו הפנה את תשומת ליבי לאתר אינטרנט, שמסכם את כל הסקרים ומתרגם אותם לאלקטורים. כזכור 270 אלקטורים דרושים למועמד כדי להיבחר לנשיא.

 

לבלוג של אפי טריגר

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר