מס' צפיות - 341
דירוג ממוצע -
המיקרופון מתפוצץ, מנפץ את התבניות
מאת: שגיא נאור 02/10/08 (20:36)

לפני חודש התקיים ב-St. Paul שבמינסוטה ה"Ripple Effect" ("אפקט הגל"), פסטיבל רוק אלטרנטיבי חינמי בן יום אחד, שהתרחש על הדשא שמול הוועידה הרפובליקנית המתכנסת באותו המקום, ומטרתו להביע מחאה בדרך אלגנטית וחינוכית, תחת הכותרת "מעבר לוועידה, מעבר לתמיכה" (ואולי גם "מעבר לבולשיט"...).

 

כשאצלנו מהדהדים פעמוני בחירות, ובקרוב נלך כולנו (אני מקווה שכולנו...) לבחור את מי שינהל לנו את העיר ואת מי שינהל לנו את המדינה, אני מתמלא קנאה בראותי מחאה אמיתית, אנרגטית ומתוקשרת מהצד השמאלי של המפה הפוליטית, כשפה מרוב נמנום רפי איתן תיכף חוטף לנו את אחמדיניג'אד.

 

זאק דה לה רושה וה-Rage Against The Machine שלו, מהאמנים היותר גדולים והיותר מעורבים פוליטיים, הגיעו בהפתעה למקום האירוע והודיעו על הופעה מתוכננת כמה שעות לפני סיום הפסטיבל (בשבע בערב, על פי הוראות המשטרה המקומית). לאחר שלא קיבלו אישור רשמי להופיע, חברי הלהקה התעמתו עם מארגני האירוע ונציגי החוק במקום, בעוד הקהל המשולהב שר את ההמנון האמריקאי וקורא בשבח ה-"Free Speech", כמו גם מצטט את השורה הכל-כך מוכרת של רייג' - "I won't do what you tell me!".

 

אחרי שמארגני האירוע הורידו את השאלטר כדי למנוע מרייג' להופיע, הלהקה ירדה לקהל, ונתנה - לתשואות של כ-2000 אנשים ובעידודם - הופעה א-קאפלה עם מגאפון של שיריה המפורסמים "Bulls on Parade" ו-"Killing In The Name Of". צריך לראות כדי להאמין:

 

מארגני האירוע, אגב, מאשימים את עובדי הקפיטול והמשטרה המקומית שהורידו את השאלטר לפני הזמן. המשטרה להגנתה טוענת שהאירוע נסגר בשעה המיועדת, ללא קשר לרייג'. כך או כך, כרגיל, האנשים שעל המיקרופון יוצאים כשידם על העליונה, ומצליחים להעביר את המסר, גם כמישהו הוריד את הזרם. לתשומת לבם של אמנינו המקומיים והאדישים.

 

* הכותרת מתוך המלים של "Bulls on Parade"

 

לבלוג של שגיא נאור

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר