מס' צפיות - 356
דירוג ממוצע -
פוליטיקה כטלנובלה
קראתי שציפי לבני הזמינה את אהוד ברק ואשתו לארוחת ערב אצלה בבית, וחשבתי לעצמי, מה זה מזכיר לי.בסופו של דבר הגעתי למסקנה שכל הסיטואציה הפוליטית במדינה כרגע מזכירה סיטואציות של טלנובלה.
מאת: בועז דקל 02/10/08 (14:37)

קראתי היום בעיתון מעריב שציפי לבני הזמינה את אהוד ברק ואשתוו לארוחת ערב אצלה בבית, וחשבתי לעצמי, מה זה מזכיר לי. הנה גם ב-YNET זה מופיע בסופו של דבר הגעתי למסקנה שכל הסיטואציה הפוליטית במידנה כרגע מזכירה סיטואציות של טלנובלה.

 

אז מה היה לנו כאן? לפני הפריימריז בקדימה אהוד ברק השמיץ את ציפי לבני באובססיביות, קרא לה בשמות, הודיע שהיא לא מתאימה להיות ראש ממשלה והציף אותה בברכות מברכות שונות. כמובן שהוא לא חשב שהוא יכול לשבת בממשלה בראשותה, הרי זה לא יעלה על הדעת.

 

כל כך נחוש היה לטרפד את היכולת שלה להקים ממשלה, שעשה מעשה נואש, בגדר מעשה שלא יעשה, ולאחר שהיא נבחרה הוא ניסה לאחד כוחות עם אוייבו משכבר הימים, הנגטיב שלו, ביבי (כלומר אותו דבר רק מהצד השני של המתרס).

אבל, משיקולים מובנים ביבי לא הסכם לשתף פעולה.

 

אז מה עושה ברק עכשיו? כשהחלון עומד להסגר והוא סוף סוף מבין שאין לו ברירה אחרת אלא לשתף פעולה עם האשה הזאת שלא מבינה כלום בבטחון, ובכלל מי היא לעומתו? הוא מחליט שהוא עובר לשיטת הפוצי מוצי. איכשהו, נפל לו האסימון שאם ביבי לא משת"פ שלו ועם לבני לא מקימה ממשלה אז יש בחירות. ואיכשהו נפל לו האסימון שאם יש בחירות מצבו בכי רע. מה שלא משאיר לו הרבה ברירות אלא להתקפל.

 

אז עכשיו הם אוכלים ארוחת ערב יחד עם המשפחות שלהם. כמובן ברק לא רואה בזה צביעות, הרי מה שמתאים לאינטרסים האישיים שלו זה מה שבאמת חשוב. לא משנה מה אמר קודם, למי אמר ומה עשה. הרי העם הזה מטומטם, ויש לו זכרון של נמלה. אז מי עושה חשבון למילים שיוצאות מהפה ולמעשים שנעשו? כולם שוכחים בסוף.

 

אז אני, בועז דקל, רוצה להגיד לך מר ברק שאתה טועה בגדול. האם לא מטומטם, עובדה שאתה לא מצליח להתרומם לבד כל התקופה הזאת, להיפך אתה שוקע יותר ויותר, ועובדה שאתה תלוי בחסדם של אחרים כדי לשבת בממשלה.

 

טוב, זה היה ברק. ומה עם מופז? כאן יש לנו טלנטבלה עם אלמנטים אינפנטילים יותר, ואולי מתאימה יותר לערוץ הילדים. הגיבור הטראגי נעלב כי לא בחרו בו אז הוא מודיע שהוא הולך הוא עושה זאת בטריקת דלת. אבל כל זה מתברר כתרגיל "מבריק" כדי שישכנעו אותו לחזור. ואז אחרי יומיים, מתוך אותה מחשבה שהעם הזה מטומטם, הוא מודיע שהוא לא הלך בעצם, אלא רק "יצא לחופש". לא כולנו יצאנו לחופש? זה חגים לא? כן, אז אחרי החגים תצפו לחזרתו של הגבר-גבר שמה לעשות? אשה הולכת לשבת מעליו.

 

אילו זה לא היה עצוב וקורה ממש אצלנו זה היה מצחיק. סוג של טלנובלה קומית. רק שזה על חשבוננו.

 

לבלוג של בועז דקל

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
כל מילה בסלע
אוריה בר-מאיר 02.10.08 (15:09)