מס' צפיות - 489
דירוג ממוצע -
איש השנה של ליכודניק הוא חבר כנסת סילבן שלום.
ההחלטה הייתה קשה שכן אל קו הסיום הגיעו מדינאים שמשקלם רב. יו"ר התנועה בנימין נתניהו, יו"ר הסיעה גדעון סער וח"כ סילבן שלום. בסופו של דבר הוחלט על סילבן שלום אשר עשה קאמבק פוליטי אישי ומרתק המעיד על דרכה המתפתלת של הפוליטיקה הישראלית. מי שיחזור אל הפרסומים מלפני כשנה יוכל לראות שסילבן היה בודד מול נתניהו והצוות שלו. הגדיר זאת היטב יועצו של נתניהו שלום שלמה שאמר : "ניצחנו אותו אחד עשרה - אחד" -
מאת: arikziv 01/10/08 (09:43)

במערכת שררה תחושה כאילו סילבן גמור. ואולם, היה ח"כ אחד שכבר בשנה שעברה עמד על הבמה בכנס של סילבן בערב ראש השנה, וקרא לשלום בליכוד. היה זה ח"כ רובי ריבלין שבחתירה וללא הפסקה הצליח לפייס בין הניצים והוא מעמיד היום סיעה מאוחדת.

במהלך השנה הזאת עשה סילבן שלום מהפך כאשר נרתם בעבודה משותפת למען החזרת הליכוד לשלטון.

יש לציין כי המשולש של "פיוס, עבודה פרלמנטארית ויצירת אווירה של הפלת הממשלה", הוכיחו כי סילבן יודע להוביל מהלכים וכאשר הוא ונתניהו חפצים בכך הם מעניקים את התחושה שביחד אפשר לנצח.

בסקרי עומק רואים כי בשנה שעברה לסילבן שלום הייתה התנגדות חזקה בקרב המתפקדים. מאידך, בתקופה האחרונה אנו רואים כי רמת ההתנגדות כנגד סילבן יורדת. המסקנה היא כי השלום בליכוד ממנף את הליכוד בסקרים.

אלו הנימוקים לבחירה בשלום, נימוקים אשר בבסיסם עומדת ההנחה שסילבן שלום לא שקט לרגע, ביצע מהפך, עבד נכון, הן בכנסת והן במפלגה, וחזר אל המרכז בליכוד.

פיוס

 
סילבן הסביר : "אני נלחם על עקרונותיי ובמפלגה דמוקרטית יש מקום למגוון דעות. אני חשבתי שלא ראוי לעשות בחירות באוגוסט, שלוש שנים לפני המועד המקורי של הבחירות הכלליות. אני חשבתי שהמהלך לא לגיטימי אך מרגע שהתקבלה ההחלטה אני קיבלתי וכיבדתי את החלטת הבוחר".

 
מאז פגישת הפיוס פועלים ח"כ שלום וח"כ נתניהו יחד ובשילוב ידיים כאשר לנגד עיניהם מטרה משותפת מרכזית אחת : החזרת הליכוד לשלטון. המהלך זוכה לאהדה גדולה בקרב תומכי ופעילי הליכוד ששיבחו את ח"כ שלום על המהלך לאחדות השורות.

1. חקיקה


חוק מס הכנסה שלילי

מאוקטובר הקרוב תעניק המדינה תוספת של מאות שקלים בחודש לעובדים אשר משכורתם הנה עד 5700 שקלים. מדובר בבשורה ללמעלה מ50% מהציבור בישראל אשר אינם מגיעים לסף המס. המהלך יוביל לצמצום פערים חברתיים, צמצום העוני ומתן דחיפה אדירה לכלכלה הישראלית ולצמיחה במשק. זהו מהלך ראשון וחשוב לעבר חזרה לכלכה עם נשמה.
חוק מס הכנסה שלילי שיזם ח"כ סילבן שלום וזכה לתמיכת כל חברי הכנסת הוא המשך ישיר לרפורמה במס שהתחיל כשר אוצר בשנת 2002, רפורמה שהורידה את שיעורי המס מ-62% ל-49% והביאה לצמיחה כלכלית שממנה אנו נהנים עד היום

 
חוק מס הכנסה שלילי יסייע לאנשים עובדים שיקבלו תוספת להכנסה בסכום של בין 270-400 שקלים בחודש. החוק יכנס לתוקף מאוקטובר 2008 וייושם בהתחלה באזורי וויסקונסין (עכו, חדרה, נתניה, ירושלים ועוד) ובהדרגה עד 2010 בכל הארץ.

חוק זכויות הסטודנט

החוק נותן מענה וסיוע לרבע מליון סטודנטים הלומדים ב-64 מוסדות להשכלה גבוהה ברחבי הארץ. במציאות החברתית בה אנו חיים כיום, סטודנטים רבים נאנקים תחת עול כלכלי כבד הנובע מהצורך במציאת מקורות הכנסה ,על מנת לממן את שכר הלימוד, הוצאות לימוד נלוות, דיור וצורכי קיום ובד בבד עליהם לשמור על רמת הישגים סבירה.

 
סילבן אומר שהוא מאמין בנוסחה: צמצום פערים בהשכלה = צמצום פערים בהכנסה = צמצום פערים חברתיים . מטרת ההשכלה להקנות כלים ומיומנויות הנחוצים למימוש האתגרים והפוטנציאל הגלום בצעירים בכל מעגלי החיים. הדרך לכך הינה פתיחת מסלולי השכלה גבוהה נגישים לכל, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה גיאוגרפית תוך מתן שוויון הזדמנויות לכלל. הצעת חוק זו, באה ליצור את שוויון הזדמנויות בהשכלה גבוהה.
החוק מכיל זכויות והטבות כגון:

· הטבות במס

· זכאות למועד ב ללא קשר לציונים

· יכולת להשהות את הלימודים לתקופה של עד שנתיים

· שוויון הזדמנויות לבעלי מוגבלויות

· הזכות לחופש ביטוי והתארגנות

ועוד זכויות רבות נוספות.
זוהי בשורה לציבור הסטודנטים בישראל אשר יותר לא יהיו נתונים לגחמות של ראשי מוסדות ההשכלה הגבוה בכך שאנו מקבעים בפעם הראשונה בחקיקה את זכויותיהם.
הצעת חוק פיקוח על מכוני הפסיכומטרי

אין עוררין כי ישנה מחלוקת באשר ליעילותו של מבחן הפסיכומטרי. ח"כ סילבן שלום אף תומך בכניסה חופשית לאוניברסיטאות בשנה הראשונה. אך מכיוון שהמערכת עדיין לא בשלה לשינוי שכזה וטרם נמצאה אלטרנטיבה למבחן הפסיכומטרי החליט ח"כ סילבן שלום כי חובתנו לעת עתה לקחת את המסננת הקיימת ולעשות בה סדר.

 
הצעת החוק עברה כבר בקריאה ראשונה ונמצאת בשלבים סופיים של החקיקה לקראת קריאה שנייה ושלישית.
בחינת הפסיכומטרי היא בחינת חובה לכל צעיר שמעוניין בלימודים אקדמאיים. כל צעיר הוא בבחינת "לקוח שבוי" של מכון הפסיכומטרי. לכן, יש לוודא שהמסננת הקיימת לא מנצלת לרעה ולא מקשה על ציבור הצעירים.
צרכנים רבים אינם מודעים לתנאי ההתקשרות טרם ביצוע העסקה, לרבות דמי ביטול, תנאי הביטול וכו'. על פי הצעת החוק, מכון פסיכומטרי אשר ירצה להמשיך להיות ממומן מכספי המדינה (דרך הקרן לחיילים משוחררים), יהיה חייב לעמוד בתנאים שקובעת הצעת החוק. הצעת החוק מטרתה לעשות סדר ולהביא את מכוני הפסיכומטרי להתנהל בצורה שקיפה, הוגנת ואחראית.

הצעת חוק זכויות המורה והמנהל

הצעת החוק עברה בקריאה ראשונה ונמצאת בשלבים סופיים של חקיקה לפני קריאה שניה ושלישית.
הצעת החוק מעגנת לראשונה בחקיקה את מעמד וזכויות המורה והמנהל .
הצעת החוק משלימה את חוק זכויות התלמיד שסילבן חוקק בשנת 2000 וחוק זכויות הסטודנט שסילבן חוקק השנה.
הצעת החוק קובעת תנאי הוראה למורים, כשירות למורה, מי יכול להיות מורה, סל שירותי חינוך וכדומה.
מטרת הצעת החוק להחזיר את הכבוד למקצוע ההוראה וחשוב לא פחות את הכבוד של התלמיד למורה שלו.


הצעת חוק ייצוג הולם לתושבי הנגב הגליל עיירות פיתוח ושכונות שיקום במינוי דירקטורים בחברות ממשלתיות

הצעת החוק עברה בקריאה טרומית.
במשך עשרות שנים ייצוגם של תושבי הגליל הנגב עיירות הפיתוח ושכונות השיקום נמוך משמעותית מאשר חלקם באוכלוסיה ונמוך משמעותית ממה שראוי היה להיות.

ממשלות ישראל האחרונות לא ראו בפריפריה כמרכז העשייה שלהן. ההשקעה באזורים אלו ובתושביהם היא נמוכה. ממשלות אחרונות תמיד חיבקו במעשים את תושבי הפריפריה אך נמנעו ממעשים.

יש היום העדפה לנשים, למיעוטים אך לתושבי הפריפריה אין. אם אנו רוצים להבריא את החברה במקומות אלו אנו חייבים לתת להם ולו קצת ממה שצריך וממה שמגיע להם כדי לאפשר את הישארותם שם.

העדפה מתקנת במינוי דירקטורים בחברות באזורים אלו תגביר מוטיבציה להישאר ותוביל בסופו של דבר גם למעבר של רבים לשם.

שילובם של תושבי עיירות הפיתוח ושכונות השיקום, כמו גם תושבי הנגב והגליל בדירקטוריונים של החברות הממשלתיות יביא לפלורליזם ולשילוב אמיתי ומייצג של תושבים אלה במרקם החברתי במדינת ישראל.

הצעת חוק מימון מפלגות (תיקון - עידוד ייצוג לצעירים

הצעת החוק הונחה על שולחן הכנסת וקובעת מתן כפל מימון לצעירים ברשימות לכנסת.
37% מהאוכלוסייה בישראל הם צעירים בגילאים 18-35. יש להחזיר את הצעירים למרכז סדר היום הציבורי. חובתנו לדאוג כי המשאב האנושי המדהים, הפוטנציאל האדיר, ימצא את מקומו כאן, בישראל, ולא יברח למדינות אחרות. עתיד המדינה תלוי לא רק בחוזקה הביטחוני אלא גם בחוזקה האנושי. עלינו לאמץ גישה חדשה באמצעות עשייה, באמצעות מעבר מדיבורים למעשים. רק כך, נאפשר את החזרת אמון הדור הצעיר. רק כך נוכל לחדש את הקשר בין הציבור לנבחריו, בין המדינה לאזרחיה.

2. פיזור הכנסת

במקביל לעבודתו הפרלמנטרית והובלת חקיקה משמעותית בכנסת הגיש ח"כ שלום את הצעת החוק לפיזור הכנסת מיד לאחר מלחמת לבנון השנייה באוקטובר 2006. לאור הניהול הכושל של המלחמה ראה ח"כ שלום לנכון להוביל מהלך להפלת הממשלה .

 
בניגוד לרצון הציבור, ללחץ הציבורי ולאחריות המוסרית ממשלת אולמרט שרדה את מלחמת לבנון ואת דוח וינוגרד.
עם חשיפת פרשת טלנסקי החליט ח"כ שלום להעלות את הצעת החוק שלו לפיזור הכנסת בקריאה טרומית. הוא הוביל יחד עם ח"כ גדעון סער את המהלך וניהל מגעים עם כל סיעות הכנסת במטרה לגייס רוב להצבעה.
לאחר שהגיע לסיכומים עם ש"ס ועם מפלגת העבודה, ברגע האחרון החליט אהוד ברק לחזור בו ומנע את ההצבעה על פיזור הכנסת.

 
אין ספק כי המהלכים האחרונים ומצבה של הממשלה היום הם תוצר ישיר של המהלכים הקודמים לפיזור הכנסת שיצרו את הסדקים הראשונים שסופם בהתפטרות אולמרט ובחירות חדשות בקרוב. ח"כ שלום ממשיך לפעול בכל כוחו לקיצור ימיה של הממשלה הכושלת כדי להביא לבחירות חדשות ולחזרתו של הליכוד והמחנה הלאומי לשלטון.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר