מס' צפיות - 495
דירוג ממוצע -
פול מקרטני - יש גם תרבות אחרת
לאחרונה פוקדים את ישראל להקות פעילות משנות ה-60 אשר גם הן השפיעו על התרבות הישראלית, לכן זה לא הוגן להלל את פול מקרטני בגלל שהוא שריד מתופעת " הביטלמניה" ולהתעלם מלהקות :"דם יזע ודמעות ", "ודיפ פרפל", שגם הן חלק מתרבות האמריקנית מחד, והתרבות הישראלית מאידך .
מאת: רועי אורן 24/09/08 (21:58)

מחר בשעה 20:30 בערב יעלה הזמר פול מקרטני לבמה המוקמת בימים אלו בפארק הירקון (גני יהושע). רבים רואים בעצם קיום המופע תיקון של עוול היסטורי שנעשה לעם ישראל בשנת 1965 כאשר חברי להקת :"חיפושיות הקצב נחתו בנמל התעופה בן-גוריון ולא הורשו להכנס לארץ בטענה שהם ישחיתו את נפשם הרכה של בני הנוער (בסוף התברר שריב בין שני אמרגנים גרם לכול הסערה) דבר שאינו מקהה את הכאב.

 

התקשורת מפמפמת את המופע ומציגה אותו כאחד המופעים הגדולים בדור היות וזהו ביקורו הראשון של מקרטני בישראל מאז ומעולם. הדבר מתבטא במספר אופנים:

 

1.ברוב רשתות הרדיו מושמעים ללא הפסק שירי החיפושיות , ומשודרות תוכניות המתארות את פועלו של פול מקרטני מחד ופועלה של להקת :"חיפושיות הקצב "מאידך .

 

2. ערוץ 10 ניסה לבצע מחטף ולשדר  את המופע למרות שמפיקי האירוע בארץ סירבו לכך בכל תוקף.

 

3. טקס פרסי אופיר שאמור היה להתקיים ביום המופע הוזז ביומיים כדי לא ליפול על המופע.

 

כפי שכתבתי בעבר מחירי הכרטיסים מוגזמים ומופרזים (בין השאר בגלל שההופעה נערכת במקום פתוח ולא באולם סגור) למרות שיש כאלו המכנים את מקרטני "אמן מזדקן" בטענה שהוא לא שינה שום דבר ביצירתו ברבות השנים, מדובר באדם יקר אשר מגיע לישראל ממדינה שלא חובבת יהודים, וזאת למרות שהוא קיבל איומים על חייו ועל חיי משפחתו.

 

המסקנה מכל הדברים הללו היא: פול מקרטני הוא איש יקר ואומן טוב, אך חשוב לזכור שני דברים. המשפיע המרכזי על עיצוב להקת ה:"חיפושיות" היה ג'ון לנון אשר התווה את הקו של הלהקה, ומקרטני היה נושא כליו במובן מסוים. וחשוב לסקר באופן שווה את כל האמנים מחו"ל המופיעים בישראל, ולא להתמקד מאדם אחד שהיה חלק מתופעה נוסטלגית.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
ביטלס
י 29.09.08 (17:05)