מס' צפיות - 654
דירוג ממוצע -
נחום ברנע, תפסתי אותך...
האם הארכת מועד סגירת הקלפיות בפריימריס של קדימה, לאחר פרסום תוצאות המדגם, איננו שינוי ברוטאלי של כללי המשחק באמצע משחק? מאה אחוז כן, כמו שמאה אחוז נחום ברנע צדקן צבוע ומתחסד.
מאת: נרי אבנרי 23/09/08 (08:52)

נחום ברנע לחוץ. אם ציפורה לא תצליח להקים קואליציה, הדמוקרטיה הישראלית תשלח את האזרחים לקלפי. אין להם לשונאי נתניהו סיוט יותר גדול מבחירות. כמו שזה ניראה כרגע, דרכה של לבני סוגה בקוצים. אחד הקוצים הוא אהוד ברק. נחום ברנע מצפה מברק לעזור בחסימת נתניהו, והאיש משמיע קולות של מתלבט. ההתלבטות הזאת נשמעת לברנע כמו בדיחות על חבל, בביתו של תלוי.

 

"כל זה היה משעשע למדי", כותב ברנע, "אלמלא ניצבה ישראל בפני סדרה של בעיות קיומיות, החל במשבר הכלכלי העולמי, עבור לגרעין האיראני, למשאים ומתנים עם סוריה ועם אבו-מאזן, וגמור בהערכה שהחל מינואר יחולל החמאס מהומת אלוהים בשטחים הפלשתינים" (ידיעות-אחרונות / 21.9.08).

 

כמו רבים, גם אני קיוויתי לקרוא משהו על החריגה הקשה מכללי המשחק הדמוקרטי בקדימה, חריגה שרק בזכותה ניצחה ציפי לבני את מופז. בכל זאת, חתן פרס ישראל לעיתונות. עיניהם של סטודנטים לתקשורת נשואות אליו. אלא שדעתו של חתן פרס ישראל, אינה פנויה לזוטות.

 

תחת הכותרת "לחרבש את ציפורה", כתב ברנע: "אהוד ברק דרש שקדימה תחליף את הראש שלה. קדימה עשתה את רצונו, הלכה לפריימריס, והחליפה. עכשיו אומר ברק, לא. לא רוצה ממשלה בראשות המנצח בקדימה. רוצה בחירות". ועל "המפסיד" הוא כתב: "מופז השתכנע באמת ובתמים שגנבו ממנו ניצחון. הוא כועס על השופט שהאריך בחצי שעה את זמן ההצבעה. כעס איננו אג'נדה", מטיף ברנע.

 

מסתבר שיש לברנע דעה אוורירית לגבי ניקיון כפיה של ציפי לבני, ודעה מוצקה לגבי שינוי כללי משחק באמצע משחק. אלא שכדרכם של כלבי שמירה סכיזופרנים, הוא ניחן ביכולת מיוחדת לעשות התאמות מוסריות, אם וכאשר יש צורך. המקשים הסלקטיביים שלו משגרים את נזיפתו הצדקנית בברק, רק משום שהוא לא זורם עם האג'נדה הפרסונאלית של העדר.

 

נברתי ומצאתי: בדיוק לפני עשרים חודשים, ניסו כמה עסקנים להגביר את סיכויו של פרס להיבחר לנשיא באמצעות שינוי חקיקה. התרגיל המסריח הזה הרגיז את אחד ממנהיגי העדר נחום ברנע, שראה בזה "מעשה מגונה", לא פחות! וכיאה לכלב שמירה ערני הוא הסתער על החוטאים עם מקלדת בין השיניים.

 

"חוק פרסונאלי שנעשה לא למען עניין אלא למען אדם", כתב ברנע, "הוא מעשה מגונה".  שימו לב להמשך: "שינוי של כללי משחק , תוך כדי משחק, הוא לעג לדמוקרטיה. מילא אולמרט או פרס, אבל מי שהעבירה את ההצעה המבישה הזאת הייתה לא אחרת מ...שרת המשפטים ציפי לבני גברת ניקיון" (ידיעות-אחרונות / 29.1.07).

 

אין מה לדבר, מילים כדורבנות. ציפורה ניסתה לשנות את כללי המשחק תוך כדי משחק, רק כדי לעזור לפרס להיבחר. מזל שיש לנו את ברנע, שהצליח במחי מאמר, ליירט את הניסיון לבצע בדמוקרטיה השברירית שלנו "מעשה מגונה".

 

רגע, האם הארכת מועד סגירת הקלפיות בפריימריס של קדימה, לאחר פרסום תוצאות המדגם, איננו שינוי ברוטאלי של כללי המשחק באמצע משחק? מאה אחוז כן, כמו שמאה אחוז נחום ברנע צדקן צבוע ומתחסד.

 

מצער ומדאיג שכלבי השמירה של הדמוקרטיה, שומרים עליה מפני רצון האזרחים. פני הדור כפני הכלבים...

(המאמר הבא יהיה מאמר המשך עם ציטוטים של ברנע...)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר