מס' צפיות - 324
דירוג ממוצע -
על התנהלותה של המערכת הפוליטית
מאת: בועז דקל 23/09/08 (01:04)

אני חייב לציין שאני כל פעם נדהם מחדש. למרות שאני מבין את הבעייתיות של המערכת הפוליטית בישראל, שבעצם מושתת על מיעוט במקום על רוב ועל יכולת הסחיטה של המפלגות הקטנות, ותסלחו לי אבל בעיקר המפלגות הדתיות, עדיין אני נדהם כל פעם מחדש איך כולם משחקים את המשחק הזה.

 

איכשהו מראשית המדינה קיימת כאן איזושהי סברה או "פרה קדושה" אם תרצו, שאי אפשר להקים מפלגה בלי הדתיים. אני באמת לא יודע מאיפה ההשקפה הזאת צמחה ואיך עוד היום היא עוד כל כך דומינטית שאף אחד אפילו לא מעלה על דעתו לעשות מעשה ולהשאיר אותם בחוץ. הרי אין רוב למפלגות הדתיות.

 

אילו הפוליטיקאים היו מגדילים לעשות, היו יוצאים מהשבלונה שהם נמצאים בה מרוב פחד, והיו מאחדים כוחות ומתאמצים קצת, תאמינו לי היה אפשר להקים קואליציה גם בלי הדתיים. רק מה? אף אחד לא מעלה על דעתו ללכת בכיוון הזה, כי זה פוגע בקונצנזוס. אין בעייה שיכנסו הדתיים לממשלה, אבל בלי סחטנות. ואם יש סחטנות אפשר יפה מאוד בלעדיהם. לדעתי אפילו יותר טוב.

 

אבל לא הפוליטיקאים שלנו, הם עסוקים, ובמקרה הזה אני מתכוון לביבי ולברק, בלמצוא דרך איך להפטר מהצרה הזאת שנפלה על ראשיהם ומאיימת לבלוע אותם שקוראים לה ציפי ליבני, ועוד אישה, ועוד בלי רקע "קרבי", לאן התדרדרנו? בשביל זה שני אלה כן מוכנים לאחד כוחות. ונראה שזה כמעט הנושא היחיד, שזה מאוד מעניין. כי אם ציפי לבני לא מתאימה להיות ראש ממשלה כמו שהם טוענים, אז למה צריך לפחד מפניה? תנו לה שנתיים והיא בטח תכשל, הרי ככה אתם אומרים, אבל מה? לא נראה לי שאתם מאמינים לאחיזת העיניים של עצמכם, כי מה יקרה אם היא תצליח. אני אגיד לכם מה יקרה, אתם תתרסקו עוד יותר, במיוחד ברק והמפלגה המרוסקת ממילא.

 

ואתם שניכם כל כך מבוהלים מן האשה הלא מתאימה להיות ראש ממשלה הזאת שאתם מתכנסים למה שנראה על פניו כמו איזה טקס וודו לגירוש שדים.

 

אתם כן מסכימים או לא מסכימים ההודעות שלכם לתקשורת לא משכנעות אף אחד בעיקר כי אתם ידועים ככאלה שלא בדיוק אומרים אמת.

 

אז במקום לתת לציפי לבני כתף, שזה מה שהעם והמדינה הזאת צריכים, ולהתאחד איתה, למען העם חבר'ה תשכחו רגע מהכסא שלכם ומהחיים הטובים שלכם ומהאינטרסים שלכם, יש כאן מדינה, במקום לעשות את זה, אתם נתפסים כמו שתי "קלעפטאס" שרוחקות שיקויים כדי להפיל את הנסיכה שזכתה בכתר.

 

אני, בועז דקל, קורא לכם מעל במה זו, להפסיק להתנהג בשוביניסטיות הסטרית ולאחד כוחות, הפעם לשם שינוי למען העם והמדינה.

 

לבלוג של בועז דקל

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר