מס' צפיות - 384
דירוג ממוצע -
מי יהיה בהופעה של פול מקרטני?
מאת: איתמר זהר 23/09/08 (00:40)

1. הסיקור התקשורתי לקראת המופע של פול מקרטני, שיהיה ביום חמישי הקרוב בתל אביב, מייצג את השינוי שחל בשנים האחרונות בחברה הישראלית. פולחן האישיות והסגידה לכסף, שהם מטה לחמה של העיתונות הכלכלית המקומית העכשווית, השתלטו על הכל. המוסיקה והיצירה הן רק חלק שולי, אם בכלל. אל תדברו אתנו על מונחים אחרים פרט לרווח והפסד. כי ככה זה בחיים האמיתיים, לא? כמו בבורסה.

2. כל שועי המדינה יהיו בוודאי על הדשא בפארק הירקון. הם יירדו למשך שעות אל העם, או שמא יסתגרו מאחורי הזכוכית של מתקנים מפוארים, כדי לא להתחכך בהמון המיוזע והם יוודאו לפני כן שיצלמו אותם, בתמונות מחמיאות כמובן, לטלוויזיה, למדורי הרכילות כדי שכולם יראו ויקנאו - תראו, לנו יש כסף, אנחנו יכולים להרשות לעצמנו הכל. ואנחנו כאן, טרמפיסטים לרגע, גם אם עד לפני שעה לא הכרנו בכלל את השירים של מקרטני. כי כסף קונה הכל, גם אהבה.

3. לא גדלתי, לצערי, על להקת הביטלס. למרות השנים שחלפו, מעולם לא הצלחתי להשלים את החסר. בשלב מסוים ויתרתי. הביטלס היתה אמנם להקה נהדרת ורוב השירים שלה אכן נצחיים, אבל היא כבר לא תהיה חלק מעץ החיים שלי. כך גם פול מקרטני. שלא לדבר על כך שרוב השירים שלו בעשורים האחרונים בכלל משעממים ובנאליים. את מי מעניין לשמוע אנשים שבעים שלא חסר להם כלום. תנו לי להקשיב ליצירות של פשוטי העם שנכשלים שוב ושוב ולמרות זאת מתעקשים על מקום של כבוד בחברה האנושית.

4. הצהובון של המדינה התגייס כל כולו לקראת המופע. במפגן דוחה במיוחד של יחסי ציבור. אמנם במשך כל השנה יש בעיתון הזה כמעט ואך רק ידיעות שמקורן ממשרדי יחסי ציבור , אבל נראה שהפעם מתייחסים לכך במערכת כאל משימה לאומית. האם הצהובון קיבל תמורה כספית לשם כך? כנראה לעולם לא נדע. בכל אופן קשה להסכים עם הקביעה של ילד עצב במוסף הפוליטי שלפיה מקרטני הוא האמן החי הגדול ביותר כיום. האם זה בכלל ניתן למדידה?


התשמע קולי(נס)?

 
הזמר הסקוטי אדווין קולינס, שהיה בשנות השמונים חבר בלהקת Orange Juice"" מוכר כאן בעיקר בזכות הלהיט A Girl Like You שיצא ב-1995, לקה ב-2005 במפרצת במוח. הוא אושפז מאז במשך חצי שנה בספטמבר שעבר יצא אלבום הסולו השישי שלו. באוקטובר הקרוב הוא יציג בגלריה בלונדון ציורים שצייר בזמן שהחלים. בסוף השבוע הוא התארח באולפן של בי-בי-סי והיה לבבי ומרגש.


בית אחיות

 
האחיות מל וקים אפלבי היו חלק בלתי נפרד מהפופ הבריטי של שנות השמונים. לזכרה של מל, שמתה ב-1990.

 

 

ראש לשועלים

 

כמה שירים יפים יש ללהקת Fleet Foxes. הנה רק אחד מהם.

 

 

בוב ספוג

 

אין כמו רוברט לינדסיי

 

סוכן כפול

 

הרומן האינטרנטי החדש של אלכסנדר מקול סמית, מחבר סדרת רבי המכר המעולה "סוכנות הבלשית מס' 1"

 

לבלוג של איתמר זהר

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר